ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Su sayacı Doğrulama iptal edilir? Su sayacı doğrulama iptal edildi mu?

Su sayacı kalibrasyonu farklı modlar tüketiminde su tüketiminin muhasebe miktarına sırasında birimi tarafından izin verilen bir hata tespit etmek için tasarlanmıştır. Gerekli doğrulama sorunu sonra cihazın çalışmasına bir görüş işlevine devam edebilmesini sağlar.

Ne sıklıkta bu işlem o ve doğru olup olmadığını bir su sayacı doğrulanması iptal edilir olmadığını kim, hangi için yapılır, yapılmalıdır? Bize daha ayrıntılı olarak bu konuları inceleyelim.

o metre koymak için uygun?

Soğuk ve sıcak su için hesap için kendi daire enstrümanlar Maliye setinin harcamalardan kaçınmak amacıyla su tüketimi ve pek çok vatandaşı korumak için. Birçok deneyimli önemli tasarruflar ile fiili su tüketimi için ödeme sayaç okuma, yukarıda belirlenmiş standartlara göre değil. Emsal metre doğrulama iyi olduğunu sıhhi hizmetlerin Rus pazarında satışını düzenleyen, ancak birçok tüketici Su sayacı doğrulama yasadışı olduğuna inanıyoruz ve yasal olarak itiraz etmeyi deneyin.

su sayacı doğrulama nelerdir?

ana aygıt bundan başka işlem için gerekli belgeleri alır sonra Tutulan metroloji işlem olup, doğrulama olarak adlandırılır. Normal şartlarda her zamanki su sayacı, on iki yaşına kadar sürecek, ancak operasyon periyodik kontrol gerektirir. Her altı yılda - sıcak su sayacı Doğrulama aynı soğuk, her dört yılda bir yapılmalıdır. Bazen olağanüstü bir prosedür ve böyle bir plan alır. onun davranış için, servis şirketi ile temasa geçilmesi gerekir. Çalışanlar 18 gün içinde doğrulamayı yürütecek.

doğrulama yöntemleri

Sayaçlar Kalibrasyon farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Tam kalibrasyon birkaç aşamada gerçekleştirilir:

• dairede uzman servis şirketi geliyor, önceden hazırlanıyor geçici ara parçası, mevcut su sayacı söküp yerine takın.

• karşı kir, tortu, onarım temizlenmiş ve kalibrasyon prosedürü üretmektir metrolojik laboratuvar, teslim edilir.

Doğrulama işlemi tamamlandığında, •, onun yerine montaj karşı döner, ara parçasını kaldırır.

• sahibidir makbuzu gerekli tüm belgeler üzerinde düzenlenir.

Tabii ki, bu yöntem ucuz değil. hepsi için ödemek zorunda. Ayrıca kaldırma ve yükleme sırasında konağın varlığı karşı gereklidir. Bu tür bir yöntem, genellikle olağanüstü doğrulama ile birlikte kullanılır.

değiştirilen eski metre avukat olması için başka bir yol yoktur. Yedek maliyeti ucuzdur. Olumsuz birimi zaten avukat muhafaza yüklü olduğunu ve bu daha fazla çalışma garantisi azaltır.

Ve kanıtlayan zaman harcamak yoksa?

Birçok tüketiciler artık Moskova'da olan su sayaçlarının doğrulama iptal edilir duydum ve bu nedenle bunu yapmazlar. Haklılar mı? sorusu hala açık kalır.

DEZov ve HOA göre sayaç periyodik kalibrasyonu, zorunludur. o yürütülen değilse, sayaç geçersiz kabul edilecek ve tüketilen su için ödeme bir kişi aslında hangi oturuyor için standartlara göre hesaplanacaktır. Çoğu zaman, bu ücretleri geriye dönük yapılabilir, tüketici için çok tatsız olduğunu. zamanaşımı süresi şimdi üç yaşında olduğu için, AKD bu dönem için bekleyebilir ve ardından dönüşüm sunmak. Böylece sayaç borç üç yıl onaylanmamış yapabilirsiniz.

Doğrulama süresi. Nerede bu dört ve altı yaşındaydı mi?

Başlangıçtan itibaren, bu tür aralıklarda Moskova'da su metre doğrulama Şubat 2004 yılında Moskova hükümeti su tüketimi sistemini ele almak tedbirleri geliştirerek sorusunu gündeme bir kararname №77-PP, verildiği andan itibaren giderilmiştir. Soğuk su Gosstandart için metre bu kalibrasyon belirten Ek № 1, paragraf 7.9, en az 4 yılda yapılmalıdır, ve sırası ile, sıcak su için, aralık en az 5 yıl olması gerekir. Yani tüketiciler, su sayacının operasyonun doğruluğuna herhangi bir şüpheniz varsa, bu metrolojik laboratuvara başvurabilirler vardır. Orada, uzmanlar cihazın operasyonda hatalar tespit edecek ve daha sonra değiştirilmesi gerektiğini, aksi sapma algılanmaz ve sonra sayaç güvenle geri konabilir. kararda endikasyonlar temelinde bu tür doğrulama, sekiz yıl sonra gerçekleştirilen ve altı ve mümkündür. Ve bu yasal olarak düşünülebilir. Ancak ...

Zamanla bu aralıklar bir şekilde "en azından" öneki kaybolur. Moskova'da su sayaçları doğrulanması tam soğuğa dört yıl ve altı yıl düzenlenen sıcak su. Bu terimler ve pratikte sabit. kiracı yönetim şirketleri talimatıyla "yeni" standartların doğrulama, yerleşim merkezini yapmadığını Şimdi, eğer mevcut düzenlemeler çerçevesinde su için ücret.

6 yıl içinde - onlar bir 4 yıllık dönem ve soğuk su için sıcak su sayaçları kontrol etme teyit Yani, GOSSTANDART 2004 örnek yetkilileri ne denir? Ne olursa olsun! Şimdi metrolojik hizmet Rosstandart kontrol yerli ve ithal araçların namlı terimler hakkında belgesel bilgi var olmadığını kabul etmektedir. Yıllardır ortalama tüketici varolmayan Gosstandart atıfta bulunarak, doğrulama yapmak zorunda, yanıltıcı olduğu ortaya çıkar.

su sayaçları doğrulanması iptal

Zaten Ocak 2013 yılından beri su sayaçlarının zorunlu doğrulamaya Moskova hükümeti iptal edildi. nedeni neydi?

Tüm Moskova DEZy kaldırılmasına önceki son yıllarda 2004/10/02 yıl tarihli 77 Çözünürlük atıfta bulunarak, aksiyon tarihleri 4 ve 6 yaşında olan sayaçları savundu. Bu konuda Moskova savcılığı birçok yüksek profilli şikayetler olmuştur. ayrıntılı bir savcının denetim dayanarak doğrulama tarihleri yasadışı olduğunu bulmuşlardır. Savcılık bu ihlalleri ortadan kaldırmak istedi.

sente doğrulama sayaçların iptali onaylayan belgeler

Sobyanin 2013'ün Ocak-aylarında su sayaçları doğrulama iptal etti. 2012 yılı sonunda, yani 26 Aralık Moskova hükümeti numarası 831-PP altında yeni yönetmelik çıkarılmıştır. Bu belge, 1 ebatları zamanlama doğrulama belirtilen PP-77, № Ek iptal edilir. Böylece, su tüketiminin tek tek birimlerin kalibrasyonu Muscovites sorumluluk ve yasa değildi.

Su sayaçları iptal DEZA doğrulamaları boş ifade ise, işçiler yazma, onaylanmamış tanıklık sayacını kabul etmiyoruz , savcıya hangi sabit vadeli doğrulama kaldırılmış, bir kararname №831-PP tarihli 2012/12/26 yayınlanan yeni atıfta.

Ve bu sorunlar yurtdışında nasıl ele alındığını?

Rus şirketleri, öyle ya metreye onların yerine, tesisatın kalibrasyonu başka yer, pasaport numaraları girmek devam kendilerine hoş. Alman üreticilerin dahil İthalat sayaçları, 4 yazılı ve 6 yaşındaki su sayacı kalibrasyon olabilir. tüketicilerin bu gerçeği hakkında yorumlar en olumsuz duyulabilir. Birçok ilgilenen ve nasıl bu sorunu şeyler, örneğin, Berlin'de? Cevap herkesi caydırıcı olabilir. Bunlar basitçe gibi su sayaçları bu zamana kadar çalışabilir "kink" Orada olmayacak olması. o cihazın sahibi lehine değilse, o onun yerine acele, elbette vardır. Ters durumda, yönetim şirketi çalışanları hemen iletilen göstergeler böylesine kötü bir oyun göreceksiniz ve bir çek ile birlikte gelir. Kusurlu ekipman sahibini ödeyecek, yerine yardımcı olacaktır. Sadece Amerika'da geçerlidir.

Sayaçlar su tüketimi hesaba kullanılan birçok devlet, olarak, doğrulama aralıkları kanunla belirlenir, ancak teknik veri sayfalarında göstermez.

... Değiştirme veya doğrulama?

tamamen değiştirmeye veya yukarıda listelenen tüm öğeler üzerinde kalibrasyon gerçekleştirmek için: Ancak, daha kolay sayaç doğrulanmasının bir dönem geldi? o zaman ayarlama eski cihazın sökülmesi ile ilişkili olduğu için bazı tüketiciler doğrulama prosedürü kendisi külfetli görünebilir için, bu mümkün metroloji servisi, bir gezi, su sayacı reddedebilir.

Yeni bir sayaç yükleme avantajları nelerdir?

İlk olarak, size nedeniyle uzmanlar tek bir ziyarette, derhal bir değişikliği yapar. Sonraki - Başka doğrulama durumunda sayaç uyabilecek garantisi yoktur, çünkü hiçbir şey için ödemek zorunda değilsiniz, Metrolojik hizmetler boşuna için ödenecektir. yasadışı zamanlama geçersiz olarak görüldü ve su sayaçları zorunlu doğrulama iptal edilir Ve son olarak, uzun bir kalibrasyon aralığı ile, cihazın yeni ve daha gelişmiş bir model koymak mümkündür. Aynı zamanda aile bütçesi tasarruf getirecektir.

su temini ölçme ekipmanının namlı kalibrasyon aralığının kaldırılmasına ilişkin sansasyonel konular toplarsak, sonuç çıkarmak ve tüketiciler tarafından sorulan en ilginç soru dikkate alacaktır.

Su sayacı doğrulama iptal edildi mu?

nesnel yargı değil, iptal çek ve savcılık yasadışı kabul sabit süreli için. Moskova Hükümeti Kararı Aralık 2012 yılında yayınlanan 831-PP, №, bu 4 ve 6 yıllık kalibrasyon için son tarihler tüm faaliyet gösteren şirketlerin sevk ve ayarlanır, (2004/10/02 yıl 77-inci kararnamesine Ek №1) belgesini iptal etti.

Su sayacı doğrulama artık gerekli olup olmadığını Yani? Su tüketiminin ölçülmesi için cihazların kalibrasyonu sayacının çalışması önemli bir faktördür, ve 06.05.2011 yıla Rusya Federasyonu Hükümeti, №354 tarafından çıkarılan kararnamede belirtti. Bu belge, "tüketici veri tablolarında yer alır açısından bir kalibrasyon aleti üretmek zorundadır." Bildirir ev aletlerinin çoğunluğu için, bu terimler aynı azılı 4 ve 6 yaşında teşkil ama onun bilgi formunda bazı ithal ekipman 10 ila 15 yıllık bir dönem var. tüketiciye sağlanan sayaç seçin. Evet ve doğrulama dönemi meydana gelmesi üzerine, herkes sadece yenisine eski cihazı değiştirmek hakkına sahiptir.

varlık yöneticileri dairelerde su sayaçları doğrulanması zamanlamasını kontrol edebilir gibi?

bunun için Kalibrasyon terimlerini gösterir elbette, teknik pasaport, cihaz devreye eylemidir olmalıdır ve - Dairesini yeni sayaç bulunan mülk sahibine keresinde yönetim şirketi için kullanıma hazır sayaç doğrulayan belgeleri getirmek gerekir aygıt modeli. yönetim şirketi çalışanları hepsini düzeltmek gerekir. Böylece, ne aralık yoluyla sonraki kalibrasyon yapılır gerektiği hakkında gerekli bilgiye sahip olacaktır. Birçok tüketici bilgi formunda belirtilen süreler doğrulama dikkate alınmadığı taktirde sonuçları ne olabileceğini sorusuna, ilgileniyorsunuz? Yukarıda belirtildiği gibi, denenmemiş sayaç irade kullanımı için uygun olmayan ilan ve genel düzenlemelere uygun olarak hesaplanacaktır su tüketimi için ödeme yaparsınız.

metre olmadan bir evde yaşayan vatandaşların kayıt edin

Son yıllarda, Moskova, dairelerin sık kontroller nerede kaydı aslında orada vatandaşlarını yaşayan su tüketiminin ölçülmesi için herhangi bir cihaz vardır. Nasıl ve nedeni nedir? Ocak 2013 yılında konut ve toplumsal hizmetler ile Moskova şehrinin iyileştirme Bölümü fiilen taranmış bir yerleşim bölgesinde yaşayan programları bireyleri yüklemek hakkı verdi "Yönergeleri" onayladı. Yani, bu belgenin sayesinde yönetim şirketleri artık gerekli su sayaçları oluşturulmamıştır daireler, kayıt dışı insanları tespit edebilir. Verilen bölgede yaşayan vatandaşların yani sayı - su için önceki ücretleri tek ortak ev Kayıt kayıtlı kişiler üzerinde yapılır eğer, bu ev sahibi gerçeklere dayanarak ödemek zorunda kalacak suyun tüketimi için şimdi. Bu daireler her iki haftada gidip Komisyonu görmek ve yönetim şirketi ikamet eden verileri iletecektir.

minimumda - Yukarıdaki itibaren biz bir kişi daha fazla kişiye ve su metre daire yüklü olmayan aynı anda aslında ev yaşam alanında kayıtlı ve eğer, sahibi artık eskisi gibi maaş bordrosu olacağını söylemek mümkündür. Yönetim şirketi her ruhuna standartlara göre hesaplama yapacak ve sadece astronomik fiyatlar vardır, son derece kârlı değildir. Çok daha karlı bir su tüketimi sayaç takma onunla aile bütçesinde önemli tasarruflar hissedeceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.