KanunDevlet ve hukuk

Ne zaman damga vergisi kurulmuştur?

Ve ne damga vergisi biliyor musunuz? Değilse, bu menkul değerlerin alım ve satım ile karşı karşıya asla veya gayrimenkul ile herhangi fırsatları yapmış demektir. Ne yazık ki, Rus vergi ve nüfus yasal okuryazarlık yüksek düzeyde değildir. Bu nedenle, bizim kağıt birçok yararlı olacaktır.

damga vergisi nedir?

Vergi sistemi çoğumuz biz kesinlikle diğer ülkelerin vergi sistemlerinde ilgilenmiyor devlet hazinesine ödemek ve ne kadar vergi hiçbir fikrim yok, "Çin puzzle" Ruslar gibi görünüyor. vergisi veya vergi - Damga vergisi hala uzmanlardan birçok soru neden oluyor, onlar için o atfedilen kategori belirleyemez. Sonuçta, her iki tanımını uyuyor.

Diyebiliriz damga vergisi olduğunu - gayrimenkul işlemleri ve menkul kıymetler için özel ve tüzel kişilerden devlet tarafından toplanan özel vergi. devlet kurumlarına başvururken O zorunlu ödedi.

Nasıl vergi öderim?

Damga vergisi - benzersiz vergi, resmi kağıtlar veya mühürler tarafından onaylandıktan ödeme hangi. Kesin konuşmak gerekirse, onun adı bu vergi aynı sebepten oldu. Başlangıçta, bir damga veya mühür ile damga kağıt özel ödeme ihracı ile doğrulandı. Gerçek damga vergisi, vatandaşlarının herhangi eylemlerin devletin onayı olarak alınır.

damga vergisi şarj sistemi

bağımsız benimsenen yasal çerçeve temelinde Her eyalet sisteminin bir damga vergisi ücreti belirler. Bazı ülkelerde, fiyatta vergi bir tür ve satın alma miktarının maliyetinin bir yüzdesi olarak tahsil edilir. Diğer durumları devam eden işlem bağlı olarak değişen sabit bir miktar, belirledik.

damga vergisi için tek yanı sıra işlemin her iki taraf olabilir. Bu aynı zamanda yasama düzeyinde düzenlenir. Tipik olarak, devlet dikkatlice gerçek veya tüzel kişi cezai kovuşturma bekleyebilirsiniz ihlalleri durumunda bu vergi ödemeyi izler.

Bu uygulama yurtdışında oldukça yaygın olduğunu ve son zamanlarda Avrupa'da vergilendirme sisteminde bir değişiklik eğilimi vardır. Avrupalılar dehşet içinde önemli ölçüde ekonomik kriz bağlamında onların refahını etkileyen onun sıkılaştırma, bekliyor.

Rusya: damga vergisi Tarihçesi

Eğer ilgileniyorsanız ülkemizde damga vergisi kurulduğu zaman, uzak on yedinci yüzyılda içine bakmak gerekir. Önce bir damga ile özel bir kağıt bırakmadan, Peter I tarafından bu vergi ayarlayın. Sonraki yıllarda, vergi hukuku geliştirdi ve Rusya'da on dokuzuncu yüzyıl damga vergisi ile sürekli vergi şeklinde yerleşmiş.

Maliye bu vergi Bakanlığı toplamaktan sorumlu, aynı zamanda yasalara uyumu izler ve defaulters tespit etmek. Yirminci yüzyılda bu damga vergisi oldukça karmaşık bir sistemdir oldu. Bu daha kompleks ve dallanmış yapı halinde bölünmüş olan kolay bir beş sınıflandırmalar ve oransal bölündü.

Vergi Ödeme devlet tarafından verilen pullar tarafından yapılır. devrim öncesi Rusya'da markaların otuz altı farklı türleriyle ilgili serbest bırakıldı, son yüzyılın yirmili kadar kullanılmıştır.

Modern Rusya'da damga vergisi ödemesi

Sovyetler Birliği'nde damga vergisi ödeme kraliyet sistemi değiştirmek aranan yüzden geçen yüzyılın doksanlı kadar süren tek görev aldı. SSCB'nin dağılmasından sonra ülkemizin hükümet değil, sadece menkul kıymet işlemleri için, damga vergisi koyma uygulaması geri döndü. Satın alma ve arsa ve gayrimenkul satışı artık damga vergisi ödenmesi bekleniyor.

Şu anda, Rusya'da gayrimenkul işlemleri ve menkul ayrı vergi vardır. Damga vergisi ülkemizin vatandaşları ödemezsiniz olduğunu.

ABD: Ülke tarihinde damga vergisi rolü

ABD ve Kanada nüfusunun damga vergisi ödemez ülkelerdir. Bu vergilendirme farklı bir sistem çalışır. öyle Ama bir kez bu vergi kökten Amerikan kolonilerinde olayların gidişatını değiştirmek için, bir katalizör rol oynamıştır.

Birçok tarihçi, 1765 yılında damga vergisi, bardağı taşıran son damla oldu İngiltere'den ayrılması konusunda ciddi düşünmeye başladı kolonicilerin, sabrı ipucu inanıyoruz. UK Bu dönemde zor bir bütçe açığı deneyimli ve yeni vergi getirilmesi ile saklamaya çalıştı gerçektir. Çoğu kolonisinden uğradığını doğaldır. Vergi yükü ve böylece Kuzey Amerika kolonileri halkının kitlesel protestolar aradım ama paranın çoğunu toplumların kendileri ihtiyaçlarına ve gelişim gitti, bunun protestolar yetkililer tarafından söndürüldü bulundu. Ama 1765 yılında bir eylem gelecekteki Amerikalılar neredeyse tüm Amerika öğeleri ve mal satın ödemek zorunda kalacak Damgası geçirildi. Bu, protesto fırtınası nedeniyle Boston özellikle göze çarpan heyecan vardı. Damga Yasası pankartlar ve sloganlarla sokaklara gitmek için vatandaşları harekete geçirdi. Bunlar vergi tamamen İngiltere'de kasasına girecek olacağı gerçeği kızdırdı. Buna ek olarak, damga vergisi İngiltere'de kendisi benzer bir vergi beş kat daha fazladır.

gösterileri dalgası ülkeyi sardı sonra Sonunda, fahiş vergi hukuku ve kabul edilmemiştir. Şimdiye kadar, damga vergisi devlet ve vatansız topraklarında ikamet eden ABD vatandaşları ve göçmen ödenmemesi.

Birleşik Krallık: Vergi Sistemi

UK damga vergisi sadece gayrimenkul işlemleri için de geçerlidir. O satın alınması veya daire, parselleme, endüstriyel binalar ve evlerin satışı ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından ödenir. Her durumda, İngiliz onlar bu vergi dediğimiz gibi bu damga vergisi ödemek zorunda kalacak. değişen derecelerde, bu on yedinci yüzyılın sonunda İngilizlerin hayatında mevcuttur. İlk defa damga vergisi uygulanan daha sonra oldu.

İngiltere'de, bu satın alma miktarının yüzdesi olarak özel bir ölçekte tahsil edilir. bu, 2 ila% 14 arasında değişir, birim esnek - Vergi unutulmamalıdır. Daha yüksek satın alma fiyatı, daha fazla para Albion sakini ödemek zorunda kalacak.

İlk başta, sistem mükemmel değildi ve başka bir vergiye alım miktarının bir kategoriden hafif geçiş ile önemli ölçüde artmıştır. 2014 yılında ücretleri ölçeği düzenlenmiş ve daha adil hale edilmiştir.

2015 yılında İngiliz hükümeti alma tutarını fazla 40 000 Euro alıcı ek olarak satın alma fiyatı ek% 3 ödemek zorunda kalacak ne zaman durumunda ek bir damga vergisi ödemesi gerektiren yasa çıkardı. İngiltere'de, vergi ödeme alıcı aittir.

İngiltere'de kim vergi ödemek zorunda olmayabilir?

Damga vergisi muaf nüfusun bir kategori olduğunu doğaldır. Eğer bir hediye veya miras olarak aldığımda İngiltere'de, bu mümkündür. Bu kategori boşanma sürecine mülkiyet bölünme sonucunda gayrimenkul kullanma hakkının girişine karşılık gelir.

Diğer tüm durumlarda, gayrimenkul işlem vergisi ödenmesi gerekmektedir. Ve ancak ödeme için belgelerin gösterilmesi durumunda, mülk sahipliğinin bir sertifika almak mümkün olacaktır.

Britanya'da damga vergisi hesaplanması: öyle?

Şaşırtıcı bir şekilde, ülkedeki damga vergisi ödenmesi üzerinde hesaplama ve kontrolleri ile ilgili hiçbir özel kurum bulunuyor. Bu işlev İngiliz kendilerini emanet edilir. Aslında genelde tüm gayrimenkul işlemleri avukatları dahil olmasıdır. Ücretin miktarı, bu kadar özel bir hesap makinesi kullanarak bunu vergi hesaplama sadece bir parçasıdır.

Anlaşma yürürlüğe girdikten sonra Yasaya göre, otuz güne damga vergisi ödemek zorundadır. Belirli bir günde İngiliz gerekli miktar ödeme ve mülkiyet uzun zamandır beklenen sertifika doğrulayan sahipliğini alabilirsiniz. Şu anda göz altında Damga Kanununda bir değişiklik yapılması olduğunu. verginin ödenmesi için son tarih iki hafta azalacaktır. şirketler ve bireyler için Tarihler aynıdır, fakat kurumlar vergisi için biraz farklı hesaplanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.