SağlıkMüstahzarlar

Tentür ve bitkisel çaylar - Eğer Echinacea gerektiğinde?

Ekinezya purpurea - ama parlak yapraklı, papatya benzer oldukça yaygın bir bitki. "Ekinezya tentür," ya bu şaşırtıcı bitkinin kuru ot satılan eczaneler ise. Bu ilaç çeşitli viral solunum yolu enfeksiyonları, vücudun direncini iyileştirebilir, immünostimülatör etkileri vardır.

bileşim, Echinacea polisakaritler, flavonoidler, uçucu yağ, saponin, tanen, organik asitler, ve bu liste henüz tam değildir. Bundan başka, bitkilerin köklerinde inülin, glükoz, fenol karbonik asitler. Echinacea zengin maden bileşimdir. Potasyum, kalsiyum, gümüş, selenyum, molibden, kobalt, çinko ve manganez içerir. Echinacea purpurea ve bir çok farklı enzimin Bulunan.

Tentür - Form hangi en sık Echinacea kullandı. bunun imalatı için hem kökleri ve erken ilkbahar veya geç sonbaharda ya yılın değil çok sıcak sürede toplamak çiçeklenme bitkiler kullanın. Onların toplama çiçeklenme sırasında gerçekleşir.

Ekinezya (tentür), kullanımı halk tıbbında özellikle yaygındır, viral enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olur. Bu bitkinin hazırlıklar de yanıkların tedavisinde kullanılır, yara iyileşmesi. genital organların Bazı hastalıklar (kadınlarda iltihaplanma, erkeklerde iktidarsızlık) de bu bitki ile tedavi edilebilir.

Ekinezya (tentür) iç tüketim için kullanılır. Genellikle, doktor (yutmadan ağzında tutmak için bir süre önerilir) 20-30 damla günde üç kez alınmasını öngörür. 20 damla - 50 damla "yükleme dozu" ve sonra her saat ya da iki ila 10 erken tedavi mümkün kabulünde hızlı bir etki için. bitkiler "mor coneflower" (tentür) öğretim şirket içinde kullanılması iki ay ile sınırlıdır. Daha kullanımı sadece doktor tavsiyesi üzerine mümkündür ve bazı durumlarda.

Deneysel da trofik ülserler, mikrobiyal egzama, osteomiyelit ile dış uygulama belirler bakteriyostatik ve mantar öldürücü aksiyon protivomikoticheskoe tentürler, kanıtladı.

Ekinezya purpurea etkili bir bağışıklık yükseltir olduğundan, antibiyotik ile radyasyon terapisi, kemoterapi, uzun süreli tedaviden sonra kullanılır - tüm durumlarda kesilir nerede. Echinacea özü üretimi ve streptokoklar, stafilokoklar, grip ve herpes virüs gelişimini E. coli inhibe eder. Ayrıca, üst solunum yolu ile başarılı şekilde tedavi, tentür gösterilen romatizma, artrit, prostat, bazı jinekolojik bozukluklar.

Oblepiha yağ ile 1: mide ülserlerinin tedavisinde de Echinacea (tentür yağı) 1 birlikte kullanılmaktadır. Gece 2 çorba kaşığı, iki hafta seyrini iç.

Adneksit, prostatit, sistit ve üretrit diğer otlar ile koleksiyonundaki bitki kökleri ile tedavi. Bu, etkili, örneğin bir vergi:

- Echinacea kökleri (2 kısım)

- Ling (4 kısım)

- böbrekler siyah kavak (bölüm 2)

- Ortak otu (4 kısım)

- anne-üvey anne (2 kısım)

- kalça (2 kısım)

- civanperçemini (2 kısım).

Bu karışımın iki çorba kaşığı beş dakika kaynatılır bir bardak su, döküldü, daha sonra 04:00 ısrar. 50 ml (30 dakika içinde) yemeklerden önce iç.

Sonraki yük topik uygulama için yararlıdır: Echinacea kökleri (. 2 h), çiçekler, tohum buğday (. 4 saat), hindiba kök (. 4 saat), Isırgan (. 4 saat), Rose sinamaldehit (2 saat). Kalçalar çim ciğerotu (4 saat).. Hazırlık önceki koleksiyona benzer, ancak bir losyon olarak kullanılır.

önemli bir sınırlama yoktur. Ekinezya olası stres bağışıklık sistemini (etkileri nahoş olabilir) önlemek için, uzun süre alınmamalıdır. Bu nedenle, her durumda, biz birkaç haftalık aralıklarla tedavinin kısa kursu öneriyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.