Spor ve SağlıkFutbol

Tsymbalar İlya Vladimirovich: biyografi, kariyer

Tsymbalar İlya Vladimiroviç Ukrayna SSC içinde 17 Haziran 1969 doğdu. Memleketi oyuncu Odessa olduğunu. Uzun kariyeri boyunca, Ilya bir orta saha olarak lider Ukrayna ve Rus kulüpleri harekete geçti, o tekrar tekrar milli takıma çağrıldı edilmiştir.

Bir koç oyuncu alt bölümlerin ekipleri ile yerel başarı elde etti. Profesyonel bir kariyer futbolcunun başında o Rusya Federasyonu Spor Usta aldı.

Dans biyografi

İlya Tsımbalar 1977 yılında yerel bir kulüp "Chernomorets" aittir Odessa SDYUSSHOR büyük spora yolculuğuna başladı. İlk hocası tanınmış futbol stratejist Georgy Krivenko oldu. Bir süre sonra, İlya iftiharla mezun Kiev spor yatılı okula kenti, transfer edildi. O zaman bile, öğretmen ve antrenörler büyük bir gelecek öngördü.

SSCB'yi, Rusya ve Ukrayna: o Tsymbalar Ilya Vladimirovich oynadığı ülkelerin listesi. Oyuncu ekibi ilk "Chernomorets" oldu. O ilk merkezi orta saha olarak usulca oynamaya başladı yoktu. mevsiminden sonra, 1987 yılında, o yerel CAS'a ödünç edildi Odessa Tsymbalar "Dinamo", taşındı. memleketi ekibi dışındaki birkaç yıl geçirdikten sonra, İlya "Chernomorets" döndü. 1989 yılından bu yana, ana orta saha Odessa kulüp olarak kaptan olarak maç için defalarca çıkarılabilir ortakları görev yaptı. 1992 yılında "Chernomorets" İlk Ukrayna Kupası ile kazandı.

1993 yılında orta saha yedi başarılı sezon geçiren Moskova "Spartak" taşındı. Bu dönemde, İlya 42 gol, 146 resmi maçlarda geçirdi. defansif orta saha Bu sonuç o yıllarda olağanüstü olmuştur. Onun oyun Tsymbalar kerede sermaye ekibinin binlerce hayranın aşık.

2000 yılında, ciddi bir yaralanma sonrası zamanki seviyeye ulaşmak edemedi Moskova "Lokomotif", ile sözleşme imzaladı. asist çifti tarafından, asla seçkin tanımlanmış ise sezonun yarısından fazlası, sermaye kulübünde düzenlenen İlya, sadece 10 maçta oynadı. "Anji" nin kampa erken geçiş oldu ne kimseye sürpriz bir nedeni budur.

Mahaçkale'de, oyuncu gerçek bir takım lideri haline 2001'den 2002'ye kadar oynadı. kalıcı hasar varsa, düzenli olarak sahada görünür. Due Tsymbalar nüks kurtarma oranlarını geçmesi için birkaç ay vardı. Bununla birlikte, "Anji" futbolcu olduğu kulüp başkan yardımcısı olarak yılın sonuna biniyor, kariyerini sona erdi.

takımların Performansı

Milli takımın kimin biyografi büyük yumrular ve kişisel başarıları ile doludur İlya Vladimiroviç Tsymbalar, sadece 1992 yılında dahil oldu. orta saha "Chernomorets" için oynanan iken. İlya o 3 resmi maçı geçirdiği için ilk takım Ukrayna, oldu. Yakında futbolcu Moskova'ya taşındı ve Rus vatandaşlığı kabul etmiştir. Bu onu Rusya'nın milli takım daveti almayı için fırsat verdi. 1994 yılında Tsymbalar yeni milli takımı için yaptığı ilk yaptı. Özetle, milli takım için bir oyuncu 4 kez ile ayırt 28 defa toplanmıştır.

İlya onu temizlenir zaman Rus ekibinin performansının en unutulmaz anı, Fransa ile Euro 2000 eleme turunun maç oldu Valery Karpin. ve duygular bir sürü - Topun ülkenin tarihi bir zafer getirdi ve onunla dövülmüş.

Daha önce, orta saha sırasıyla 1994 ve 1996 yılında Dünya ve Avrupa şampiyonaları katıldı.

Koçluk kariyeri

2003 yılında Tsymbalar İlya Vladimiroviç çift "Spartacus." Başlı rezerv takımı koçu ile önemli başarı yeni vermiş değil. Bununla birlikte, 2004 yılında, o kulüp "Khimki" koç görevine davet edildi.

Sonraki öğe Ryazan "Spartak SWC" Tsymbalar koçluk kariyeri oldu. 2006 sezonunda İlyas ilk bölümü il takımı getirmek için ilk idi. Eski orta saha "Anji" nin şampiyonluk sonunda ikinci lige "Merkez" açılış alanı olarak tanındı. Gelecek sezon başında kulüp ve teknik direktör bir sözleşme üzerinde anlaşmaya başaramadı ve Tsymbalar Ryazan bıraktı.

birinci lige girmesini - 2008 yılında da benzer bir sorunla karşı karşıya FC "Nijniy Novgorod" dan bir davet aldı. Yeni bir meydan okuma İlya kader memnuniyetle aldı. İlk başta, takım orta tabloda, ama daha sonra altın madalya için mücadele etti. Annenin ölümü - Altı ay sonra, koç aile trajedisi nedeniyle kulübü terk etmek zorunda kaldı. Gelecek sezon başında Tsymbalar, Nizhny Novgorod döndü sonrası koçluk ekibi geri alma. Ancak, bu sefer sonuç memnun değildir. Yıl sonunda, yine karşılıklı rıza ile kulüpten ayrılmıştır.

Aralık 2009'da Tsymbalar İlya Vladimiroviç asistan koç, "Shinnik" Igor Ledyahova atandı. Yeni tandem Yaroslavl takımının liderliğinde zorlukla ile dips olağanüstü zafer alternatif, karşılamak biter olun. Mayıs 2010'da, sözleşmenin tüm koçluk personel ile sonlandırıldı.

Uzun uğraşmadan, İlya kalmamıştır. Birkaç ay içinde o kulüp "Khimki" asistanı olarak davet edildi. 2011 yılından bu yana Tsymbalar çalıştırdı. Ben "Spartak" gaziler üzerinde amatör turnuvalarda oynadı.

Ödüller ve başarılar

onun futbol kariyerinde Tsymbalar İlya Vladimiroviç sırasında altı kez Rusya şampiyonu oldu. Tüm altın madalya orta saha Moskova "Spartak" saflarında kazandı. Ayrıca bir cephanelik oyuncu Rusya'nın Kupası'nda dört galibiyet listelendi. 1990 yılında Tsymbalar SSCB Kupası altın madalya kazandı. futbolcu "Chernomorets" için oynanan iken. 1992 yılında Odessa ile Ukrayna Kupası'nı kazandı.

kişisel başarıları itibaren orta saha yayın "Futbol" göre "1995 yılında En İyi Rus futbolcu" unvanını sağlamaktır. Buna ek olarak, Rus futbolunun efsaneleri listelenir.

Kişisel yaşam

Elias İrina Nizhegorodova evliydi - Moskova "Lokomotif" nin ünlü eski defans kız kardeşi. evlilik yıllarında çift iki oğlu, Oleg ve Sergey vardı. Hem erken yaşlardan itibaren futbol oynamak. büyük oğlu Sergei "Spartacus" ve "Chernomorets" çifte saldırıda oynadı ama 2008 yılında oyuncunun kariyerini askıya alma kararı ve Spor Akademisi alındı. Oleg "Nicky", "Spartacus" ve "Khimki" gençlik oldu. Yalta lehine bu noktada "Pearl".

Eylül 2014 yılında Odessa "Chernomorets" Fame Walk "Tsymbalar İlya Vladimiroviç" işareti ile bir anma plak vardı.

ölüm nedeni

Efsanevi orta saha "Chernomorets" ve Moskova "Spartak", 2013 Aralık 28 ölmüştür. İleri sürülen ölüm nedeni kalp hastalığı idi.

30 Aralık Elias Tairovskom mezarlık üzerine memleketi gömüldü. Stadyumda gömülmeden önce "Chernomorets" bir anma töreni ve lityum düzenledi. arkadaşları ve akrabaları, aynı zamanda sadık taraftarlar Odessa takımı ve sadece hayatında görenleri kendisine hayran bırakan sadece büyük bir oyuncuya veda geldi de. Biz anma ve onun yoldaşları geldi "Spartacus".

Elijah Ölümü bütün eski Sovyet futbol topluluğu için sürpriz oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.