SağlıkMüstahzarlar

Uygun olan merhem dermatit bakıldığında

deri iltihabı, fakat hekim kaşıntı ile birlikte terimi eritem olarak adlandırılan - Genel olarak, dermatit. akut, subakut ve kronik: Dermatit üç aşamadan birinde olabilir. deri hastalıklarının çeşitli türleri çeşitli yollarla gerçekleştirilen birçok farklı reçete tedavi vardır dermatit merhemler, sırasıyla bulunmaktadır.

Basit dermatit. kimyasal, biyolojik fiziksel, mekanik, - Cilt tahriş edici temas. madde var yerden - derinin hasar derecesi gücü ve uyarıcı, alan etki süresine bağlıdır. Basit dermatit bir kaza sonucu en sık gelişir ve uyarıcı ortadan kaldırılmasında yavaş geçer. hiçbir gizli süreye sahip çünkü kolayca teşhis edilir.

Alerjik dermatit. allerjen (duyarlılaştırıcı) maruz bırakılarak adlandırılan patogenetik mevcut buna aşırı duyarlılık ve alerjik reaksiyon gecikmeli olduğunda. Genellikle vb sentetik deterjanlar, kozmetik ve ilaç ile temas gelişir Bir ay veya daha uzun yedi gün sürebilir bir latent dönem vardır.

Tedavi basit ve alerjik dermatit öncelikle etkilenen cilt alanının uyarıcı ve iyi kızarma ortadan kaldırarak içindedir. belirgin eritem belirleyebilir zaman hormon merhemler , örneğin dermatit, kortikosteroid ve antibiyotik tedavisi ve soğuk losyonlar dezenfeksiyon.

Pellagroidny dermatit. Bir kişinin kötüye alkol ya da karaciğer hastalığı muzdarip eğer genellikle cilt güneşe maruz neden olur. ödemli simetrik yaygın eritem olarak ön kollar, yüz, boyun, sırt yüzeyi üzerinde eller (fırçalar) üzerinde görünür. Ama pellagra aksine ilişkili şiddetli fenomen cildin atrofi veya mukoz membranlar, görülmez.

Tedavi düzeltme karaciğer hastalıkları atama nikotinik asit, B vitaminleri ve aşağıdakilerden oluşmaktadır xantinol nikotinat. Topikal hormon öngörülen, örneğin dermatit merhem, foto-koruyucu maddeler, "Kalkan" ve "ışını".

Perioral dermatit. Bunlar kadınlara daha sık genç ve orta yaş hastalanır. Bu Hormonal merhemlerin kullanımı deri yüzeyi üzerinde genellikle patojenik mikroorganizmaların değişikliklere neden olur. Bu onların çekilmesi beş gün sonra ortaya çıkar. Bu etkilenen alanların alanı, deri, keskin yanma ve kaşıntı sıkılığını hissi artıyor, vücut sıcaklığında artışa eşlik parlak kırmızı eritem, olarak görünür.

dermatit topikal merhem Uygulamaları bu durumda etkili olmayacaktır. Bu tetrasiklin, metronidazol, decaris, metilurasil, diüretikler ve diğer ilaçların kombine kullanımı ile kompleks terapötik tedavi gerektirir.

Seboreik dermatit. bebeklerin karakteristik, deri kıvrım (boyun, kasık-femoral, aksiller, BTE) konsantre edilir. Eritem, deskuamasyon, sızma, mümkün olduğunca tezahür ishalli hastalıklar günde birkaç kez kusma şeklinde ve gevşek dışkı. son aşamasına tahrik seboreik dermatit gibi orta kulak iltihabı, anemi ve pnömoni gibi ciddi komplikasyonlara, verebilir.

Başlangıçta, sadece merhem dermatite reçete: Naftalan, ihtiolovaya. Hastalık başlatılmışsa, antibiyotik reçete. Plazma transfüzyonu, glikoz enjeksiyonundan gruplar A, B, C ve vitamin - Ağır vakalarda

Çeşitli merhem da dermatit geleneksel tıp sunmaktadır. Ama bu hastalığın birçok çeşidi, doğru tanı belirlemek için göz önüne alındığında ve uygun tedavi sadece hekim can.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.