Ev ve AileEğitim

Okul öncesi çocukların Cinsiyet eğitimi. okul öncesi çağındaki çocukların eğitiminde cinsiyet boyutunun

"Cinsiyet" nedir? vadeli eğitim yoluyla oluşturulur bireyin, bir toplumsal cinsiyet ima eder. kavram kadınlar ve erkekler arasındaki psikolojik, kültürel farklılıkları kapsamaktadır.

Okul öncesi çocukların Cinsiyet eğitimi

Onların cinsiyet ve 2 ila 3 yaşındaki dönemde orada onunla kendi kimlik bilinci. Yavaş yavaş, çocuk cinsel kimlik daima sabittir ve zaman değişmez anlar. Çocukların cinsel gelişimine yaklaşımı onların görünüş olarak farklılığı, sosyal ve biyolojik özelliklerini entegre etmek ihtiyacı vardır. Çocukların Eğitim okul öncesi çağındaki anaokulunda ve aile özel bir organizasyondur akademik çalışmalarının. Bu mizaç kız ve erkeklerde beyin yapısı ve faaliyetleri farklılıklar, hem de farklılıklar nedeniyle olduğunu. Genç kadın sol beyin daha önce gelişir, bu yüzden derler başlayacak ve bu belli bir yaşa daha yakın olan akılcı ve mantıklı düşünme. duyguların şiddetli tezahürleri maruz Boys, genellikle havayı değiştirmek. Küçük gruplar halinde kızlar daha yakın dersleri ve yarışmalar, işbirlikçi, mobil oyunlar gibi genç erkekler.

Cinsiyet Çocuk tipleri

bilişsel öz farkındalık, emotsionalnuyuya kimlik, belirli bir davranışı: Cinsel farklılıklar aşağıdaki bileşenleri içerir. Bu bileşenlerin temelinde sınıflandırmaya tabi olan cinsiyet tipleri, doğarlar. Bunlardan hangisi Çocuğum daha yakın olan veliler bağlıdır. cinsiyet türlerinde çocukların özelliklerini göz önünde bulundurun:

  1. Maskullinny çocuk. O otoriteye saygı ile, davranış bağımsızlığını kararlıdır. Genellikle önemli adamla iletişim kurmaları gerekir. Temel olarak, bu çocuklar belli alanlarda yüksek sonuçların başarısı üzerinde duruldu, onlar, liderlik talip rekabeti seviyorum. akranları otoriter olma eğilimindedir ile iletişim kurarken, itirazları tahammül.
  2. Dişil çocuk. erkekler Bu tip sorunları onun seks ile iletişim var. Bunlar bağımsızlık, inisiyatif, titizlik gösterir ve bağımlı davranışı farklılık yoktur. Çocuğun yetenekleri olan inancını egzersiz desteklenmelidir. Genellikle erkeksi tip konuşmak istemiyorum.
  3. Çift cinsiyetli çocuk. Tür her iki cinsiyetten çocukları ile iletişimde yüksek aktivite gösterir. Sık sık iyi sonuçlar elde, bağımsızdır. O dışarıdan yardım almadan zorlukları aşmak için çalışıyor. Eril nitelikleri yoksullara yardım kendini gösterecektir ve bunları korumak için.
  4. Farklılaşmamış türü. çocuk, pasif ulaşmak için çaba yok, teması önler. Hiçbir açıkça davranış tarzını belirlemiş.

Anne ve baba cinsiyet tipinin oluşumu üzerinde büyük etkisi vardır. senin seks özelliklerinin Yanlış Algı genellikle tek ebeveyn veya oluşur işlevsiz ailelerin.

cinsiyet eğitimi problemi

Biz cinsiyet yanlış bir şekilde oluşumunu etkileyen nedenlerden, aşağıdaki sayıda not:

  1. erkekler ve kadınlar eviratsiya feminizasyonu.
  2. cinsiyet farklılıklarının duyguları azaltmak.
  3. gençlerin uygunsuz davranışlar artış.
  4. özel hayatında sorunlar.

Okul öncesi yaştaki çocukların cinsiyet eğitimi bir sorundur. genel eğitim sisteminde çok dişileştirilmiş olduğunu dişi anneler, bebek bakıcısı, öğretmenler uygulanmaktadır. Bu durum erkek gelişimine özellikle olumsuz etkileri yansımıştır.

anaokulu için cinsiyet eğitimi

çocuklarla çalışmak okul öncesi kurumlarında cinsel farklılıklara dayalı olmalıdır. Yani, eğitim sürecinde erkek ve kız dikkate farklı bilgi algılamalarını almalıdır. işitme - görsel araçlar güvenmek tercih edilen ilk ve ikinci için. yaratıcı çalışma yaparken hatırlamak gerektiğini erkek bebekler ve bir buçuk yıl hareketin arkasındaki eller. Genç erkekler iş kolaylaştırmak için veya tek bir yaklaşım yürütmek gerekiyor. Öğretmen çocuk etkinlikleri değerlendirir ve bu durumda zaman cinsiyet farklılıklarının göz atın. Örneğin, konuşma değerlendirme formunun tonlama, insanların varlığı, kızlar için en önemli. Bir çocuk için - sonucun bir değerlendirme, hiçbir şekilde ulaşmak için. Ayrıca işlerini geliştirmek yapabiliyor. Okul öncesi çocukların Cinsiyet eğitimi oyunlar olmadan tamamlandı. Aktif erkekler, gürültülü sınıflar ve kızlar ile karakterize - aile ve gündelik konularla rolünü en sık sessizdir. Tabii ki, çocuk sedanter oyunlar yapan, ama küçük erkeklerin kişiliğinin en sınırlı gelişme vardır sakin eğitimciler. İyi bir zaman bir sınıf rol cinsiyet farklılıkları olabilir ya tiyatroda oynamak için.

müzikal gelişme

Bu tür oturumları sırasında erkek beceri ve gücünü ve kızlar gerektirir dans unsurlarını öğrenmeye odaklanmak gerekir - yumuşaklık ve pürüzsüzlük. Üst düzey okul öncesi çağındaki çocukların eğitiminde cinsiyet yaklaşımı dans partneri lider hesap becerileri eğitimi dikkate alır. cinsiyette farklar herhangi bir gösterge olduğu şarkılar, aynı zamanda istenen davranış oluşumuna katkıda bulunmaktadır.

spor gelişme

Cinsiyet okul öncesi çocukların eğitim ve beden eğitimi üzerinde yürütülür. esneklik, koordinasyon gelişimine dayalı kızlar için Egzersizler. Örneğin, ip atlama, kurdeleler ile inceler. Erkekler egzersiz biraz daha uzun ve biraz daha ağır teçhizat sürer. Başarılı cinsiyet eğitimi çağındaki çocuklar kızlar için yakın görme ile karakterize ve erkekler için gerçeğine dayanarak - geleceği. Bu nedenle, ikincisi faaliyetler için daha fazla yere ihtiyacınız. Yeni bir spor ile toplantı yaparken onun cinsiyet odaklanmak gerekiyor.

cinsiyet gelişiminde Ebeveyn katılımı

okul öncesi anaokulunda çocukların ve ailenin Eğitim birbirine edilmelidir. Ebeveynler zaman çocuğun tam gelişmesini sağlamak için zaman yardıma ihtiyaç ve burada onlar öğretmenlere açabilirsiniz. Öğretmen daha sonra evde kullanılabilecek ortak faaliyetlere katılmak için anneler ve babalar davet edebilir. anaokulları çocukların gelişimi üzerinde güncel bilgiler için boyalı olduğu stantlar set içinde anne yetiştirmek. cinsiyet farklılıkları hakkında bilgi doğru oluşumuna önemli bütün aile kapsayan faaliyetlerde etmektir. Bu ebeveynler, spor meslek aşina aile yetenek yarışmaları, olabilir. çalışma deneyimi okul öncesi çocukların cinsiyet eğitimi veli toplantıları sırasında açıklanabilir. Anneler ve babalar, hem de öğretmenler, çocuklarını yetiştirmek farklı yollarını görüşmek üzere.

Özetlersek

Okul öncesi çocukların eğitiminde cinsiyet boyutunun gelecek anne ve babaların gelişiminde önemli ve acil bir görevdir. modern toplumda sosyal değişimlerin etkisi altında yavaş yavaş cinsel davranışı üzerinde geleneksel görüşlere aşınmış. kadın ve erkek rolleri genellikle karışık mesleki alanlarda sınırları bulanıklaştırır edilir. Giderek, ev baba, anne oturur ve para kazanmak. Bu açıdan, kızlar kaba, agresif otoriter, ve erkek duygusal kararsız, kendileri için ayağa kalk ve kadınlarla davranış hiçbir beceri kültürünü olamaz. Erken yaş cinsiyet özellikleri hakkında çocuklara bilgi lay içinde bu nedenle çok önemlidir. Bu onların davranış ve yaşam tarzı, ebeveynlerin kendileri üzerindeki talepleri arttı ifade eder. Bir çocuk var günün en harcadığı olduğunu hatırlayarak, çocuk yuvaları öğretmenlerin çalışmalarına dikkat etmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.