SağlıkMüstahzarlar

Asetilsalisilik asit

Asetilsalisilik asit (C9H8O4 Formül) - bir non-steroid anti-inflamatuar madde. İlaç ateş düşürücü, anti-enflamatuar ve analjezik etki sahiptir.

ateşli sendromu, enfeksiyonlu iltihapları, ağrı sendromu (baş ağrısı, diş ağrısı, migren, nevralji, göğüs kullanılan Asetilsalisilik asit radiküler sendromu, bel ağrısı, kas ve adet ağrısı).

Gastrointestinal sistem ilaçlara asgari tahriş amacıyla iyi bir yemekten sonra alınır ve düz su, alkali mineral veya süt içmek olduğunu. Asetilsalisilik asit (bileşim: tablet başına aktif maddenin aynı adı 500 mg), belirli bir dozda. Bu nedenle, bir yetişkin için, orta ve düşük yoğunluklu ve ateş tek doz ağrı 250 ila 500 mg. Gerekirse, ilaç günde dört kereye kadar alınır, ancak bu tür yöntemler arasında zaman aralığı az dört saat olmamalıdır. 3000 mg - maksimum günlük doz. Bu ilaç bir analjezik olarak beşten fazla gün sürüyorsa ve üçten fazla olmamalıdır - ateş düşürücü. bir doktora danışmalısınız çekmeden önce.

Eğer ameliyattan önce 5-7 gün boyunca aspirin alarak durdurmak gerektiğini unutmayın. Bu önlemler ameliyat sırasında ve ondan sonra dönemde kanamayı azaltacaktır. Uzun süreli terapi sözde gizli kan düzenli kan testleri ve dışkı muayenesini tavsiye edilir zaman. Asetil salisilik asit, bir kural olarak, çocuk ve ergenlerde ateşli sendromun yardım için kullanılmaz.

diğer ilaçlarla etkileşimini incelemek gerekir bu ilacı kullanmadan önce. metotreksat: asetilsalisilik asit, toksisite ve aşağıdaki ilaçların etkisini artıran narkotik analjezikler, oral antidiyabetik ilaçlar, hipoglisemik maddeler, heparin, antikoagülanlar, trombolitikler, kortikosteroidler. Bu etkisini azaltır antihipertansif ilaçlar, furosemid engelleyici etkisinin, spironolakton, ürikosurik ajanlar.

Asetaminofen, antihistaminler, kafein aşağıda tartışılmaktadır yan etkilerin riskini artırabilir.

Bazı durumlarda, asetil salisilik asit, çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olur. Bundan başka, bu anjiyoödem, ürtiker, kaşıntı, bronkospazm olabilir. ilaca karşı aşırı duyarlılığı olan insanlar oluşabilir anafilaktik şok artmış kalp krizi ve kazanç - astım olan kişilerde.

astım ve eozinofilik rinitin hapten mekanizması, tekrarlayan nazal polipozis, hiperplastik sinüzit gelişebilir. ilacın uzun süreli uygulama halinde, ototoksik nefrotoksik ve hepatotoksik etkiler ortaya çıkabilir.

advers reaksiyonlardan kaçınmak için, kontrendikasyonlar farkında olmak önemlidir. İlaç asetilsalisilik asit, erozif ve gastrointestinal sistemin ülseratiflezyonlara, gastrointestinal kanama, "Aspirin üçlüsü", kanama diyatezi, diseksiyon aort anevrizması, portal hipertansiyon, K vitamini eksikliği, karaciğer veya böbrek yetmezliği, gebelik, emzirme, bebeklik karşı aşırı duyarlılık durumunda alınmamalıdır .

asetilsalisilik asit Aşırı tek doz halinde kullanılabilir çok yüksek ya da çok uzun süreli kullanımı bulunmaktadır. Doz aşımı durumunda daha da gastrik lavaj ile acil hastane bakımı gerektirir.

Uyarı! Bu kılavuz sadece bilgi içindir. Gerekli uygulanmadan önce doktorunuza danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.