Gıda ve içecekAna yemek

Meyve kumkuat - bu nedir? Orada kumkuat gibi? kumkat Faydalı özellikleri

İçerik Modern sayaçlar çok çeşitlidir, ancak yine de sürpriz olabilir. Kısa bir süre önce tuhaf bir isim kumkat ile meyve çok ilginç parça boyunca ortaya çıkmaya başladı. o yiyor ve ne yaptığı temsil gibi, makalede ele alınacaktır.

genel açıklama

kumkuat saklar taze veya kurutulmuş formu satmak. Bu küçük meyve (ceviz büyüklüğünde) uzatılmış ve parlak turuncu. Onlar bir portakal veya mandalina gibi yoğun bir deri ile kaplıdır. .. Bu hepsine aynı cinse ait olduğunu, şaşırtıcı değildir - Narenciye. Kamkat, biz onların kardeşi söyleyebiliriz. İçerde, aynı dilim, sadece daha küçük oluşmaktadır.

Diğer bulabilirsiniz : meyve başlıkları kinkala, akil adam, altın veya turuncu Japonca meyvesini. Bunun Latince ismi - fortunella.

kumkuat bir kişi için yararlıdır?

Bu minyatür meyve - vitamin sadece bir depo. Bu kumkat sayesinde besin kaynağı yeniler kalmaz, aynı zamanda bir bütün olarak vücudu güçlendirir. Aynı zamanda zararlı insanlara mantarlar ve birçok bakteri gelişimini engeller. kinkala Yeme bağışıklık sistemini uyarır ve enfeksiyonlarla mücadelede yardımcı olur.

Kamkat sindirim ve aktive daha mide suyu salgılanmasını uyarır metabolizmasını. Bu meyveyi yerseniz gastrointestinal sistem ile ilgili sorunlar çoğu çözülebilir. Kumkuat ayrıca mide ülseri ve duodenal ülser gibi birçok tehlikeli hastalıkları önler.

Paha biçilmez kinkala bilgi işçileri getiriyor. Nedeniyle bu besin ve uçucu yağlar büyük miktarlarda içerdiği gerçeğinden, bu beyni harekete geçirir. Çünkü bu etkinin fortunellu da "Siyon yiyecek." Denilen

Bu meyve zihinsel, nöral ve zihinsel suşu ile ilgili çeşitli hastalıkların tedavisinde tek bir unsur olarak kullanılabilir. Parlak ve güzel kokulu meyve depresyon, apati, nevroz ve yorgunluk kurtulmak yardımcı olacaktır. Bu etki vitaminler büyük miktarda değil, aynı zamanda portakal narenciye aroması canlandırıcı ile neşeli bir arada sadece neden olur.

Sen bal ve meyve içeren bir tentür, hazırlayabilirler. Bu formda Kamkat güçlü arındırıcı etkiye sahip olacaktır. Tentür kötü kolesterol içeriğini azaltır ve kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları mükemmel önleme olacak damarları, temizleyin.

Kinkala de bir antioksidan olarak bilinir. Bu toksinler ve diğer zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını uyarır. bayram sonrasında bu meyveyi kullanılması önerilir. Kumkuat kurtulmak yardımcı olacaktır akşamdan.

kumkat bileşimi

Bazı maddeler meyve kadar çok yarar getirir nedeniyle? Öncelikle, bu vitamin. Yaşayan, doğal ve sentetik değil. : Bu B grubunun hemen hemen tüm vitamin B1, B2, B3, B5, B6, hem de vitamin A, C, E, S. bunların kombinasyonu iyi sindirilebilirliğini sağlar. vitaminler ek olarak, kumkuat mineraller (bakır, kalsiyum, potasyum, çinko, sodyum, demir, fosfor) ve pektin çok sayıda bulunmaktadır.

Bir multivitamin "darbe" esansiyel yağların çok sayıda takviye, hangi meyveler hoş bir koku (pinen, limonen, kariyofilen, vs.) var. Karoten ve lutein olarak mevcut kumquat antioksidanlar. Ayrıca, tiamin, niasin, piridoksin ve pantotenik asit açısından zengindir.

Uygulama kumkuat

Burada her şey çok basittir. yemek olarak yaygın kumquat kullandı. Nasıl yemek için? Sadece deriyle dilimler halinde kesin. Ayrıca besinlerin bir sürü içerir. ekşi meyveler, ancak deri tatlıdır, bu yüzden bir tart lezzet ile çok ilginç ve zengin bir karışım çıkıyor. memnun olan birçok, ben karanfil önce denedim. Bunlar acı A., yani. Tohumlarını yemeye gerek yoktur ve bütün tat berbat edebilir.

daha asidik çeşitlerinin marmelat, reçel veya şekerleme pişirilebilir. Genellikle kumkuat suyu soslar kullanılır. Bu ilginç yemekler bir dokunuş katıyor. Ayrıca, segmentler mükemmel bir dekorasyon olacaktır meyve kesim. Bir giyinme olarak kinkala salatası ekleyebilir. O yemeğin unutulmaz lezzet verir.

fortunelly petrol kuyusu aromaterapi bilinmektedir. Bu bir sakinleştirici etkisi vardır stresi azaltmaya yardımcı olur, depresyonla mücadele, anksiyete azaltır.

meyve de alkollü içecekler üretiminde kullanılır. Özellikle kumkat ile sıvının da bilinir. Avrupa'da kinkala bir martini için aperatifler olarak kullandı. zeytin için ilginç bir alternatif.

kurutuldu kumquat

Genellikle kuru kumkat raflarda görebilirsiniz. fiyatı taze değerinden çok farklı değildir. kurutulmuş meyvelerde kullanır da çoktur. Vitamin içeriği azaltılmış değildir, onlar daha konsantre hale gelir. Bu özellik nedeniyle kinkala daha belirgin hale gelir.

Kurutulmuş meyve, çeşitli yemekler, kompostolar kullanılabilir. Bir tentür hazırlayabilir. Özellikle kullanışlı o Hull olur: Bir bakterisidal etkiye sahip uçucu yağlar çok sayıda serbest bırakır. Eğer yangın cilt koyarsanız, antibakteriyel özellikler geliştirir. Bu nedenle, soğuk algınlığı ve grip sezonunda daire temizlik genişletmek ve onların kokusu nefes almak yararlı olacaktır.

Bir bitki gibi kumquat

Kinkala sadece gıda endüstrisinde değil kullandı. Genellikle ev bahçelerinde veya evde bir süs bitkisi, hatta tüm yararları hakkında bilmeden olarak yetiştirilir. çiçeklenme esnasında üzerinde yararlı bir etkisi olan ince bir narenciye aroma üreten insan sinir sistemi. Küçük bir bitki oldukça pencere sığabilecek olduğunu. Bazen hatta evde meyve verir. Eh, onun meyveleri - benzemez satın aldı. Ancak evde o dekoratif amaçlı daha yetiştirilir.

Böyle harika bir meyve - kumquat. Aşırı duyarlılık veya: her taraftan tek Kontrendikasyonlar ile kullanışlı olarak narenciye alerjisi. Diğer durumlarda, bu sadece mümkün değil, aynı zamanda yemek gerekir. Onun düşük popülerliğe göre mahcup gerekli değildir. Bu arada, denizaşırı hile değil, Kumquats ABD, Çin veya Japonya'da değil, aynı zamanda ülkemizde sadece büyüyor - Krasnodar bölgesinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.