Sanat ve EğlenceSanat

Vladimir Makovsky ve onun boyama "fırtınadan Running Çocuklar"

Rus kara yetenek bakımından zengindir. O dünya çapında adını duyurmuş kadar anavatan sınırları dışında ünlü hale gelmiştir sanat, muhtelif alanlarında en parlak yeteneklerinden birçok doğurdu. ünlülerin kohort olarak ve haklı büyük sanatçı, yerli tür sahneleri ustası Vladimir Makovsly aittir.

çalışmalarında çocukların görüntüleri

ressam iyi resimlerinden biri - "fırtınadan Koşu Çocuklar" boyama Bu çocuk ile ilgili konularda ilgilidir, ailesi, oğlunun ilk çocuğun doğumundan sonra Makovsly uyandım kim keskin ilgi. onun ilk çalışması olmasına rağmen, kahraman - Ayni çocuk on beş yaşına Vladimir E. yazdı. Sempati ve başsağlığı sanatçının köylü kızları ve erkekleri uyandırmak için. Bu nedenle, boyama "fırtınadan Koşu Çocuklar" çocukların günlük hayatın yönlerini çeşitli betimleyen, resimlerinde listesinde tek kişi değil. Onları Listeleme, "büyükanne Game of" gecenin, "Çobanlar," Dönüş hatırlamak emin olun. " Sonuçta bu yazarın en iyi iştir. Ve sadece ilk Tretyakov müzesi koleksiyonu için satın bahsedilmiştir. o sanatçının, aslında, şan başladığından beri. Yine de işlerin Makovsky bir program olarak kabul edilir resmi "uzak fırtına kaçan çocuklar" dır.

Açıklama: ön

dikkatini çekme bakalım. Kim onun kahraman? yaklaşan kötü hava kaçmaya çalışan iki küçük kızlar. Ve resim denir - "Çocuklar fırtınadan Running" ve bu ayrıntı da bize savunmasız hareketli heykelcikler konsantre yapar.

Bu kabul edilebilir önümüzde iki kız kardeş - 3-4 yaşında, çok küçük hala eski kız 10-11 yaşında, vb. Her iki yalınayak ve oldukça beceriksiz giyinmiş, çünkü fakir bir ailenin aittir. çok karanlık dirseklerine kadar haddelenmiş kollu, neredeyse yaşlı bir kadın, sundress olan yaşlı beyaz keten gömlek. Topladığım mantar oluşur geniş kahverengi önlük, üst üste bağladı. Bir boyun ve ince kırmızı mendile kıyafet ucuz iplik boncuk Animasyonludur, neredeyse boyun ve zorlukla tutunarak dolaşır altın-kahverengi saçlı. Onlar gözlerinin içine almak, Ani rüzgarların tousled ama onların metresi kez asi tellerini düzeltmek için. Zaman zaman o geri arar. Endişe çok değil sırtında dikilmiş eski ayılar vardır bebek kardeş gibi vahşi bir kaybıdır.

Korku içinde bükülmüş Tombul yüz genç kızlar, korkutucu parlak küçük gözleri, açıkça gözyaşları durmak. Onun Makovsly için içten sempati ile. fırtınadan çalışan çocuklar, sevgiyle ve zevkle onları taburcu - biz hassas, dikkatli vuruşları, anlamlı kahramanlarından kişiler, duruşları, keskin hareketler hissediyorum.

bileşimin sağ ve sol parçaları

Ablanın ayakları altında bir göz atın. O dikkatle, gemide ustalıkla ve anlaşmazlıklar ve acele hendek-köprüden atılmış. Çim ve nilüferler ile büyümüş onun akan dere altında. Tüm arazi aynı zamanda farklı olan yemyeşil karıncalar ile kaplıdır kır çiçekleri. Açık bir günde, bu güzel ve çekici olmak yerdir. Ama şimdi onlar Makovsky hayran değilim. fırtınadan çalışan çocuklar, daha ilgileniyordu. sanatçı bütün engellere rağmen, kız kardeşler köyüne almak ve evin elemanı beklemek başardı, bu çok fazla. Ve yaklaştıkça oluyor. Yaşayan bir yeşil deniz etrafında iç çeker gibi Endişeli endişeler, çim ve çiçek huşu içinde toprağa, viraj çayır. Panoramik görüntü ilkesini kullanarak, Makovsky dikkatle bireysel yaprak ve dal, ot ve çiçek yakın plan çizer. Küçük kızlar aksine, o fırtına ve yenilmez doğayı hayran sert rüzgar korkmuyor.

fon

çarpıcı resmi "fırtınadan Running Çocukları?" Açıklama arka dikkatle incelenmeden bunlar tam olamaz. Ve o da harika! Zaten olgun altın buğday ile tarla arsa ve ayrıca, ufka, yeşil orman kıllar - kız Şekiller onlar için, tüm kompozisyon üzerine kule. Onun hatlarıyla bir kasvetli uğursuz havada kaybolur. Gökyüzünde, gleams koyu bulutlar dönen. Rüzgarın Soğuk Rüzgarlar hangi ülkede bilinmeyene onları ileriye götürmek. Bazı yerlerde, hatta yakın zamana kadar olsa güneş yanıp fırtına saldırısını direndi. Ama bütün boşuna, fırtına gök peals alanı kırar ve verimli topraklar takas yağmur yıkanmak, yıldırım polyhnet üzeredir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.