GüzellikCilt bakımı

Teknoloji ve türlerini: ayakları Peeling

Mısırlar, nasır, çatlak topuklar, ayak kabalaştırıp deri, ayaklardan hoş olmayan bir koku - her kadının karşılaştığı sorunlardan en az biri. Yumuşak ve pürüzsüz peeling ayak yardımcı olabilir cilt yapmak için bu sıkıntılara kurtulun. Bu prosedür, epidermisin üst kornifiye katman soyulması içerir. Soyma evde, hem de profesyonel araçlar ile özel sergi salonlarında ya da yapılabilir.

soyma Teknoloji ayaklar

bakıma muhtaç olarak Bacaklar yanı sıra vücudun diğer parçaları. Zamanla, cilt yaşları, kuru ve pürüzlü hale gelir. Herhangi bir işlem yapılmazsa, epidermisin dik tabakalar birbirinin üzerine katmanlı. Zamanla, bacakların aşırı kuruluk sonucu estetik sadece teslim topuklu çatlaklar, yanı sıra fiziksel rahatsızlık görünmeye başlar. Bu resme uygunsuz ve rahatsız ayakkabı giyiyor sonucu görünse bile nasır ve fazla dokuların eklerseniz, sonuç belirginleşmektedir - cilt ihtiyaçlarını soyma bacaklar. kimyasal, donanım, mekanik: güzellikte salonları Türünün birkaç sunuyoruz.

Genel olarak, ayak soyulması aşağıdaki teknolojileri ile uyumlu olduğunu:

 1. temel yağlar ve bitki özleri ile, ılık su (37 ° C) özel bir banyo içinde 20 dakika boyunca buhara ayak.
 2. topuklu bir sünger taşı ya da yapısal olarak stabil olmayan bir fırça ile, üst deri tabakasının çıkarılması.
 3. ayakları kuru silme.
 4. deriye aktif bir asit ya da ovma ihtiva eden özel bir solüsyon uygulanması.
 5. ılık su altında ajanı ateş basması 20 dakika sonra.
 6. besleyici krem uygulaması.

Ayak Peeling balık

mısır, mısır, çatlak, stratum corneum kalınlaşma ve diğer sorunları saflaştırma ayak Bu yöntem, en hoş ve acısız, ama aynı zamanda ve de pahalı bir düzendir. Garra Rufa balıkları sadece güzellik salonu, genellikle 2 kez bir hafta duvarları içinde yürütülen ayakları edilir Peeling.

Prosedürün özü bir kişinin özel bir havuzda ayaklarını koyar ve suda yüzen balıklar, yavaşça derinin üst tabakasını ısırmaya başlar olmasıdır. Garra Rufa hiçbir katı dişleri beri sonra yeriz onlar sadece epiteli soyma için hazırdır. Ayrıca, tükürük balık etkisi yara iyileşme cilt render özel bir madde ihtiva eder.

Yapılan değerlendirmeye göre soyulmasının bu tür, ama çok kaba cilt ile büyük psikolojik etki sağlar ve başa çıkamaz neredeyse kırık, bu yüzden sadece önleyici bir operasyon olarak tavsiye edilmektedir.

Kimyasal soyma ayak asitleri

glikolik, laktik, meyve: Kimyasal soyma farklı asitlerin bacakların deri üzerindeki etkisinin dayanır. Bu evde ve salon ortamında gerçekleştirebilir.

İçinde, ayak soyulması kimyasal aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • özel losyon tatbik edilmesi;
 • deri soyma çözeltisi, konsantrasyon ve soyma özel tipine bağlı olan süresini masaj. yüzeysel, orta ve derin peeling ayırt eder;
 • Nötürleyici çözeltinin çıkarılması;
 • besleyici krem uygulaması.

Bir seans ortalama süresi 20 dakikadır. Derin peeling daha sık bir kez 2-3 ay daha önerilmez.

Peeling bacak için özel çorap

ayaklarını soyma için en popüler araçlarından biri Kore, Çin ve Japonya'da üretilen özel çorap. Kolayca evde tutulabilir asit kabuğu, türüdür. Bu tür bir aracın ambalajlarda çorap polietilen, kullanım için aktif bileşim asitler ve bitki özleri ve talimatları ile özel bir çözüm bir çift.

Aşağıdaki sırayla yürütülen özel çoraplar soyma Ayak:

 1. alerjik bir reaksiyon için bir test yapılır. Bunu yapmak için, ayak derisi üzerinde küçük bir miktar uygulamak için bir pamuklu çubuk kullanın. 5 dakika sonra, kızarıklık görünmüyorsa, bu güvenle bütünüyle aracı kullanmak anlamına gelir.
 2. Polietilen çorap ayakları üzerinde yıpranmış.
 3. çorap sıvının her birinin içinde, özel bir torbadan dökülür. çözeltiler çoğu üretici salisilik asit ve çeşitli bitki özleri (biberiye, lavanta, kamelya, garnet ve diğerleri) deri, anti-enflamatuar, antiseptik ve yenileyici, yaşlanma önleyici etkisi vardır, ihtiva etmektedir.
 4. çıkartmalarla çorap sıkıca bacak sabit.
 5. Maskenin süresi 1 saattir. Bundan sonra, çorap çıkarılır ve ayakları sıcak sabunlu su ile yıkanmış ve kuru bir havlu ile silin.

5 gün sonra, derinin boynuzsu tabakasının pul pul dökülme işlemine başlamak için. Bu prosedür bile en güçlü nasır kurtulmak için başarısız, ancak bir kereden fazla her üç ayda bir olmalıdır bu eksfoliasyonu yürütmek için birlikte.

bacaklarda batık kıllardan Salisilik kabukları

Çoğu zaman epilasyon bacaklar sonra böyle kıl dönmesi gibi bir sorunu görünür. Bu sıkıntı mücadele etmenin en etkili yollarından biri, bir kimyasal soyma olduğunu. Evde, prosedür, anti-enflamatuar ve antiseptik etkisi bilinen salisilik asit kullanılarak gerçekleştirilir. ilkesini soyma Batık tüyleri kurtararak bu şekilde, derinin üst tabakasını kaldırmak için, yani dayanmaktadır.

ev bacak Peeling aşağıdaki gibidir: sorun alanı herhangi bir eczaneden satılan salisilik asit, bir% 2 çözeltisi ile temizlenir. tedavi bölgesinin 10 dakika sonra, sabun ve sıcak su ve isteğe bağlı yağ nemlendirici ile yıkanmalıdır. kıl dönmesi doğru yönde büyümeye başlayana kadar tekrarlayın prosedür, günde 2 defa olmalıdır.

sirke ve gliserin ile maskeleri Peeling

Her eczane olarak satılan sirke ve gliserin dayalı etkili ev ajan, kullanılan kaba cilt topuklu azaltmak için.

Aşağıdaki tarifi olabilir ayak için bir gliserol maskesi hazırlanması:

 1. % 6 (1 saat. Kaşık) ve gliserol (3 yk. Kaşık) bir plastik ya da seramik tablo sirke karıştırın.
 2. Ayak sarma ve gıda ambalaj kâğıdı, plastik torba veya aşınma karışımı uygulayın.
 3. Üst aşınma çorap gece maskeyi tutmak ve.
 4. Sabah ılık su ve sabun ile ayaklarınızı yıkayın.

sirke ve gliserin ile ayaklar için maskeler Peeling bir bebek olarak topuk yumuşak hale getirmeye yardımcı olur. Bu prosedür, haftada 3 kez olmalıdır tekrarlayın.

Ev soyma sabun

Sabun - yıllardır kaba nasır ve nasır mücadelede aracı kanıtlanmış. soda ile birlikte, evde verimli bir soyma bacaklar için izin verir.

aşağıdaki gibi Reçete ot ve ayak pürüzlü cilt geçerli:

 1. Çamaşır sabun kaba rende sürülür.
 2. Sıcak su (2 L), öğütülmüş sabun çözülür (2 yk. kaşık).
 3. Soda elde edilen solüsyon (2 çorba kaşığı. Kaşık) ilave edilir.
 4. bacaklar 40 dakika boyunca hazırlanan banyoya düşürülür.
 5. buğulanmış deri epitelyumu ile çıkarılır ve üst tabaka besleyici krem uygulanır.

kendi ayakları üzerinde İşlemden sonra pamuk çorap giyilmesi tavsiye edilir.

Pürüzsüz bacaklar için Kahve soyma

Ayak banyosu uyguladıktan sonra, peeling fırçalayın kullanmak için etkili ayakları, buhara iyi sağlayan, etkisi çeşitli asitler ile karşılaştırılabilir. Araçlar, yapı içinde 5 dakika ovuşturuldu temizlenmiş deriye uygulanan deniz tuzu ya da kum benzeyen büyük parçacıkları kapsayan. Bu kese sonra ılık su ile yıkanır ve geri ayakları üzerinde bir besleyici krem uygulayın. her kadına tanıdık gıdalar yardımıyla ev soyma ayak yapılabilir. En etkili araçlardan biri zemin kahve.

Böylece, ayak kahve ortalama serbestlik (1 çorba kaşığı. Kaşık), deniz tuzu (1 saat. Kaşık) ve zeytin yağı ya da başka bir bitkisel yağ (mısır, badem, şeftali), 30 ml soyulması için gereklidir. Bütün terkip maddeleri iyice karıştırılır ve elde edilen fırça 3 dakika ovuşturuldu, bacak uygulanır ve 2 dakika sonra, yıkanır. Sonuç olarak, prosedürler daha ayaklar yumuşak ve pürüzsüz hale gelmektedir.

nasırlı ayakları domates kabuğu Tarif

bacakları soyma tarifi aşağıdaki fırça% 50 asit ve% 50 mekaniktir. Her şey çok basit açıklanmıştır. Öğütülmüş aktif asit içeren olgun domates kullanılan bodur ve deniz tuzu hazırlanmasında. Birinci bileşen, topuk pürüzlü cilt, mısır, nasır ve kolay epidermisin stratum corneum pul pul hale ikinci araç hafifletmek için bir yardımcı olarak işlev yapar. Bütün bunlar bodur cilde uygulanır aktif bir masaj hareketleri ile elde edilir.

Domates Soyma ayak (deri olmaksızın) ezilmiş domateslerin hamuru ve deniz tuzu yemek odası ile karıştırılmasını içermektedir. Ev yapımı bodur bir uygulama için tasarlanmıştır ve iki kez bir haftadan daha fazla tekrar edilmesi gerekir.

narenciye ayakları dayanan teknoloji soyma

Cildi soyma Bu tür etkisi meyve asitlerinin hareket bulunmaktadır. epidermisin üst tabaka asit etkisi altında yok edilir, ve daha sonra da mekanik araçlarla (ayak pomza veya fırçalar) ile çıkarılabilir.

Evde narenciye kabuğu harcayın çok basit: o 1 büyük portakal (greyfurt veya mandalina 2) almak ve tüm kemikler çıkarıldıktan sonra, kıyma makinası cilde doğrudan öğütmek için yeterlidir. Ortaya çıkan kitle cilde masaj hareketleri uygulanan ve 7 dakika boyunca bırakın edilir. Bundan sonra, turuncu kütlesi ılık suda ayakları yıkandı ve bir ayak nemlendirici yapmak.

Kadınların görüşüne göre, ayak Peeling - deri, nasır ve nasır azgın tabakasını mücadele için etkili bir araçtır. Ancak, bu durumda değil tüm para, etkili olacaktır. Örneğin, ciddi sorunlarla balık baş, ancak bu durumda bir asit çözeltisi ile çorap da dahil olmak üzere kimyasal peeling, en etkili olacaktır. Kısa bir zaman tanıyacaktır ayakları için iyi bir yardım ev sürtmeler, ayaklarda çatlaklar, kaba cilt ve diğer sorunlardan kurtulmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.