Sanat ve EğlenceSanat

Naryshkin Barok

"Naryshkin barok" - şartlı terim. 17-18 yüzyıl başında bu alanı oldu. Moskova "Naryshkin barok" - tuhaf yürütülmesi ve zarafet dolu. sanat tarihinin birçok araştırmacı göre, Batı'nın taklidi ve Avrupa'da mimarlık örneklerinin "kopya" bir tür olarak değil kuruldu. Bu tarz Rusya antik mimari geleneğine uyum, benzersiz ve kendine özgüdür. O mimaride yerli Rus fenomen olarak algılanmaktadır. mimari "barok" tarzı Batı Avrupa kendisine sadece birkaç genellikle neredeyse algılanamaz unsurları haline getirmiştir.

dönemin mimarları kendi eserlerinde dünyanın iç uyumunu somutlaşan. "Naryshkin barok" şenlikli hava. binalar belli dantel kolaylığı var. Batı Avrupa daha dinamik stilinde, arzu mümkün olduğunca fazla yer kapsayacak. Batı Avrupa eğilim popülerlik süs ağırlıklı yansır, hacimleri yuvarlanır.

Diğer şeylerin yanında, "Naryshkin barok" iki renk kontrastı somutlaştırır. Mimarlar kırmızı tuğlalı zemin üzerine beyaz taş desen, kullanılan çok renkli karolar kullanın. zaman çok karakteristik poligon (çokgen) veya Monumental mimarisi oval pencere, "bitkisel süs" ve "Rus Uzoroche" geleneği olan sadece dekoratif. Bu, uygun ciddiyet boyanmış, iconostasis, sandalyeler, yaldızlı kutulara görülebilir.

Bu tarzda ilk tapınak annesi aracılığıyla kral Büyük Peter akrabalarının ait siteleri ortaya çıktı. İmparator Leo Naryshkin ait Amca, kilise binaları ilham verdi. Büyükelçiler düzeni yönetme, diplomat asilzade, o Fili'nin içinde Şefaat Kilisesi, Trinity-Lykov içinde Şapkalar Kurtarıcı, Trinity müşterisi haline geldi.

En yetenekli banliyölerde, Yakov Buhvostov gelen "Naryshkin barok" mimar-nugget arazi fikrini şekillendirir.

En çarpıcı anıt Kutsal Bakire kilise haline geldi. konakta Naryshkin erken 1690 yıl - Bu 1680 sonlarında inşa edilmiştir. diğer yapılarda olduğu gibi kilise tapınak çan kulesi şeklinde sundu. Şaşırtıcı binaların beyaz taş dekorasyon ihtişamı. Mimarlar ustaları keyifli filigran desen ajur korkuluklar ve oluşturulan pencerelerde kovan. Kilisenin Peri hafiflik haç, beyaz taş ve kırmızı tuğla cepheleri, binanın parakete özgün tasarım verir. Bu binada, "Naryshkin barok" tüm görkemiyle somutlaştı. İşte Gables, hacimsel pencere ve kapı açıklıkları oyulmuş simetrik kompozisyon yapıları vardır. Tapınak çok şık ve şenlikli görünüyordu.

İç yapı, maalesef günümüze ulaşmamıştır. 1929 yılında kapatıldıktan sonra, binanın kendisi biraz değiştirildi. Sovyet liderleri kilise yemek odası ve hastanede yerleştirildi. 1930 yılında kanatları kırıldı ve sokak genişleyen hastane barındırmak için yeni bir bina inşa edildi. Daha sonra, kilise binası (sonraki bomba patladı) Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında daha da yaşadı.

Günümüzde kilise inananların iade edildi. Ancak, bina büyük bir restorasyon gerektirir. Yapı eşsiz bir konumda yer aldığını belirtmek gerekir. İşte sürekli tarihin ruhunu hüküm sürer.

Yapılan arkeolojik kazılar Bu yerlerde burada bir mahkeme opriçnina Ivana Groznogo olabileceğini açıkça göstermektedir. Moskova kendisi de dahil olmak üzere devlet, kral üzerinde ayrıldı bilinmektedir zemshchina ve opriçnina. onların mallarını için opriçnina Korkunç şehrin batı bölgesi aldı. Kendisi imparator gelecek kilise İşaretler yakınında yerleşti.

Ayrıca tapınağın adı adını ve Moskova sokaklarında sayısını kökenli olduğunu belirtmek gerekir. Bu, özellikle de, Znamenka, Znamenskiy ve küçük ve büyük sokak taşıyan içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.