FormasyonÖykü

İlk dünyayı yarattı kim olduğunu biliyor musunuz? o icat ve kim yazar zaman

coğrafya büyük keşiflerin biri hangi vb. Daha sonra, bu harika bir şey tüm dünyada sayısız bilim adamları tarafından mükemmelleştirilmiş okyanuslar, denizler, kıtalar, adalar, tropikal ormanlar, çöller ve buz yerini hatırlamak daha kolay, dünyanın buluştur. Orada kendi eski ve oldukça eğlenceli bir hikayesi vardır.

Kim ilk küre yarattı? Bu buluşun etrafında hala tutku kaynatın.

Globe nedir?

Latince kelime globusun gelen Globe top demek.

top yüzeyinde Bu harita görüntüsü, semblance hatlarını ve boyut oranını (kareler) koruyarak. vb Earth, ay yüzeyi gök küre yüzeyini göstermek Farklı coğrafi küreler.

küresel bir fikri yoktu önce Dünya'nın şekli, ilk gök küreler oluşturulmuştur. gökyüzünün Bunlar küresel imaj, zaten eski Mısır'da biliniyordu.

dünyanın oluşma tarihi

İlk Globe kendisini çok şiir sevilen bir mucit yarattı çağımızın (II yüzyıl) önce kökenlidir. Bu Crathes Malossky adlı bilim adamı-filozof, dilbilimci oldu. Günlerce o şiir "Odyssey" dinlemek olabilir ve genellikle dinledikten sonra o harita üzerinde kahramanı gitti bütün yolları öncülük etmiştir. Ve o zaman zaten yeryüzünün küre şeklini hakkında bilinen, bu yüzden topu boyandı.

Bu konu olsa o zamanlardan bilgi düzeyini eşleşti, ancak gerçek bir küre idi. Çağdaşları, o iyi takdir edilmiştir, fakat dünyanın ilk yazar kim birkaç yüzyıl içinde, unutulmuş olan işlemle ilgili.

1492 yılında Nuremberg (Almanya) Portekizli denizcilerin coğrafi keşifler görselleştirilmesi amacıyla bir başka dünya yaratıldı. Böylece, bilim adamı Martin Behaim dünyanın ilk mucidi terfi etti.

Globe "Dünya elma" seçildi. O metalden yapılmış bir top temsil çapı büyüklüğünde en fazla 50 cm. O kıtası hala Amerika'dır nedeniyle daha sonraki bir zamanda Columbus tarafından keşfinden için, yok olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca dünya üzerinde hiçbir enlem ve boylamı etti, ancak tropik ve meridyenleri vardı ve bu ülkelerin kısa açıklaması oldu. Şimdi ilk küre (1492) Nürnberg Müzesi'nde saklanır.

günümüze kadar eski çağlardan beri, çarpıcı boyutları, tasarımlar ve malzemelerle, hatta beklenmedik, en eşsiz küreler çok sayıda. Ancak bu durumlarda iki burada söz başarısız olamaz: En büyük ve en sıradışı ve yaşlı.

Kim ilk küre oluşturdu - dünyanın en büyük

Amerikan şirketi dev küre DeLorme Eartha yarattı. Bu organizasyon geliştirir ve GPS-navigasyon sistemi haritalar.

kürenin çapı 4 katlı binanın yüksekliğini temsil 12.6 metredir. Şimdi bu eşsiz yaratma Amerika'da Yarmouth yer almaktadır.

Küre dev kartı 792 büyük bir çerçeve üzerinde gizli bir cıvata arasına monte edilmiş bir fragmanıdır. son elemanı alüminyum boru 6 bin oluşturulurdu. bu muhteşem binanın özelliği de o alışılmadık bir görünüm verir bir cam bina içinde yer alır ve içinde yandığını gerçektir.

Bu şaheser Guinness Rekorlar Kitabı'na dahil edilir.

Amerikan eski küredir

Kim Amerika'da ilk küre yarattı? Benzer bir amacı da, en eski, aşağıda tarif edilmektedir.

Bu bir devekuşu yumurta yarıları yapıştırılmış gomalak (doğal polimeri) dan yapılan bilim adamları tarafından bulunmuştur. Kartın kendisi kabuk oyulmuştur.

Ama Amerika'yı gösteren ilk küre kimin oluşturduğu sorusu, bu bilinmemektedir, yanıtlanabilir. Neden?

büyük bir devekuşu yumurtadan Globe Amerika'yı tasvir edildiği ilk olduğunu ve bu güne kadar kalmıştır. Ama nedeniyle herhangi bir işaret ve imza konuda yokluğu, tam tarihi ve onun yaratıcısı kurmak mümkün değildi.

Bilim adamları, Globe Leonardo da Vinci'nin atölyede kuruldu ileri sürmüşlerdir bazı skeçler, büyük sanatçının karakteristik eserleri olduğu gibi. çöktü Latince kıtada, farklı hayvanlar ve hatta insan denizci, imzalanan bu konuda Temsil.

Dr Missine (filologu ve toplayıcı kartları) bulgu 1504 için geçerli olduğunu düşünmektedir.

gök küresi

Kim ilk gök küre yaptı? Birçok versiyonları mevcuttur. Örneğin, Napoli III-it yy tarihli Atlanta (mermer) bir heykeli vardır. omuzlarında kahraman takımyıldızların görüntü ile bir küre tutar. Cnidus'lu Globe Eudoxus (Yunanca astronom) - Asil onun bir prototip sahip olduğuna inanılmaktadır.

Ancak, Dünya'da varlığına mevcut bilgi otantik değil, eski çağlarda Yerküreleri. Yani, bu konuda argüman birçok nedeni vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.