SağlıkMüstahzarlar

İnsanlarda solucanlardan alınan tabletler: TOP en etkili ilaçlar

İnsanlarda solucanlardan alınan tabletler, hastanın finansal özelliklerine ve tabii ki belirli parazit tiplerine bağlı olarak seçilir. Daha hızlı ve daha başarılı tedavi için, çeşitli antelmintik ilaçlar ve ilave terapi kombine edilmelidir.

Tedavi için vücudun hazırlanması

Bu çok önemli bir aşamadadır. Bu amaçla Allohol veya keten tohumu yağı kullanmak en iyisidir. Bu ilaçlar bağırsaktan parazitlerin hayati aktivitesinin zehirli ürünlerini bağlamaya ve çabucak uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Bundan sonra, ana ilaçları almaya başlayabilirsiniz.

Ne anthelmintikler kullanabilirim?

Şimdi, en önemli şeyin üzerine geçelim. Bir eczanede solucanlardan hangi tabletler bulunabilir?

1. İlaç Nemazol (Albendazol). Bu ilaç evrensel olarak kabul edilir - parazitlerin neden olduğu çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılır. Birkaç yan etki vardır, bu da genelde helmintiyozun olağan semptomlarından ayırt edilemez niteliktedir . "Albendazol", hamile kadınlar için yasaktır.

2. Hazırlık "Mebendazol". İnsanlardaki solucanlardan alınan bu tabletler, trikosefaloz, trikinoz, ekineokokoz, ascariasis, enterobiyaz, teniosis ve bir takım diğer hastalıklarla mücadelede kendilerini kanıtlamıştır. Kontrendikasyonları "Mebendazole" - tipik olarak bu tür ilaçlar için: uyuşturucunun bireysel duyarlılığı, karaciğer hastalığı. 2 yaşın altındaki çocukları tedavi etmek için kullanılmaz. Gebe kalma "Mebendazole" ancak doktor izniyle ve onun kontrolü altında olabilir. Bu tabletlerin kullanımının çeşitli vücut sistemlerini etkileyen yan etkilere neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, tedavi gören hastalar ateş, ishal, mide bulantısı ve kusma, uyku bozuklukları, deri döküntüleri, işitme kaybı, baş dönmesi, baş ağrısı gibi nahoş semptomlar yaşayabilirler. Nadir durumlarda halüsinasyonlar vardır, karışıklık gözlenir.

3. "Decaris". Bu muhtemelen insanlardaki en popüler solucanlardır. "Decaris" uyuşturucu askaryozis ve ankilostomiaz için kullanılır. Yemekten sonra akşam bir kez (çocuğun dozu 50 mg, yetişkin - 150 mg) alınır. Gerekirse, tekrar tedavisi bir hafta sonra yapılabilir. İlaç vücut tarafından iyi tolere edilir ve neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur, ancak alarak, en azından bir gün boyunca alkol almayı reddetmelidir.

4. "Vermox". Bu ilaç insanların neredeyse tüm solucanlarını yok eder. Doktorlar bunu bir bütün hastalık listesi ile (karotidozis, ascariasis, hookworm hastalığı, trikosefaloz, strongyloidosis, vb.) Reçete eder. Ek olarak, "Vermox" ilacı, vücudun çeşitli türlerde parazitler içerdiğinde karışık helmintazlarda etkili. "Decaris" ilacı gibi, bir kez uygulanır (çocuklar için 50 mg, yetişkinler için 100 mg). Vermox'un karaciğer ve böbrekler üzerinde toksik etkisi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, uzun süreli kullanımda düzenli olarak kanları kontrol etmeniz ve bu organların durumunu izlemeniz şarttır.

5. İlaç "Combatrin". Bu araç, en genç hastalar için bile (6 aydan) kullanılabilmesi açısından dikkat çekicidir. Bununla birlikte, hamile kadınlar ve karaciğer hastalıklarından mustarip insanlar, kendilerine başka bir ilaç seçmek daha iyi. Bazen cilt alerjik reaksiyonları, mide bulantısı, uykusuzluk veya uyuşukluk, diyare, baş dönmesi şeklinde yan etkileri vardır.

Solucanlara karşı en popüler preparatlardan bahsettik, ancak organizmanın özelliklerini ve parazit çeşitliliğini göz önünde bulundurarak yalnızca uygun bir alet seçebildiğini unutmayın. Bu nedenle, kendi kendine ilaç almayarak (özellikle çoğu kişinin yan etkilerinin bir listesi olduğu için) daha iyidir ve profesyonellerin tavsiyelerini izleyerek derhal muayene etmeli ve tedavi edilmelidir.

Helmintiazları tedavi ederken bilmeniz gereken başka ne var?

Tüm aile bireylerinin ve evcil hayvanlarda (eğer varsa) yeniden enfeksiyonu önlemek için bir dizi tedavi yapılması önemlidir. Buna ek olarak, evinizde hayvan varsa, kendinize ve evcil hayvanlarınıza her altı ayda bir bir ilaç önleme yaptırmalısınız.

Genellikle doktorlar, ana ilacın yanı sıra enterosorbanları da reçete eder. Bu ilaçlar, solucanların toksik ürünlerini vücuttan atmaya yardımcı olur. Bunun için özel bir ihtiyaç, kronik hastalıklar söz konusu olduğunda ortaya çıkar.

Tedavinin son aşaması

Yani, insanlardaki solucanların tedavisinin nasıl gerçekleştiğini zaten biliyorsunuz . Güçlü ilaçlar aldıktan sonra vücudun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmanız gerekir. Özellikle çoğu antihelmintikler bağırsağın ve karaciğerin alışılmış işlevini bozmakta ve bağışıklığı azaltmaktadır. Bu nedenle uzmanlar, immüno-modülatörlerin (Çin limon ağacı, ekinezya, elitrokokk vb.) Kullanımını, vitaminleri içmeyi önerirler. Karaciğerin çalışmasını optimize etmek için, hepatoprotektörler (Essentiale, Karsil, vb.) Gibi özel araçlar kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.