Sanat ve EğlenceMüzik

Besteci Antonio Vivaldi biyografisi ve yaratıcılık

XVIII yüzyılın İtalyan keman sanatının en belirgin temsilcisi olarak kabul edilir bir Katolik rahibi, hala pek çok profesyoneller ve amatörler ilgilendiren olan besteci, şef, öğretmen ve kemancı Antonio Vivaldi, biyografi ve yaratıcılık. Avrupa'da, onun ömrü boyunca tanındı.

Yaratıcılık Antonio Vivaldi en popüler nedeniyle intrumentalnym, özellikle keman konçertosu olduğunu. Ama aynı zamanda böyle grosso konçertosu opera gibi diğer türler, içinde eşsiz ustası olarak kabul edilir.

çocukluk Vivaldi

Uzun bir süre, bestecinin doğum tarihi biyografisi için bir sır olarak kaldı, ama geçen yüzyılın ortasında, bulunan kilise kayıtlarına sayesinde, doğru ayarlanır. 4 Mart'ta 1678, Venedik, aile berber Giovanni Battista doğdu Antonio Vivaldi ilk çocuğu. Onun biyografisi hala gizem ve çelişkilerle doludur. Çünkü güçsüzlüğünün ve ölüm tehdidi oğlan ebenin doğum vaftiz.

Çocuk yetenek katedralin şapelde yokluğunda dönemlerinde yerini on babası Antonio yaşında, erken kendini gösterdi. çocukta ilk iş on üç yaşın ortaya çıktı. Bir çocuğun ebeveyn ve onun ilk öğretmeni oldu ve onun kilisede hizmet kariyer seçimi etkiledi.

Erken yaş

Onbeş buçuk yaşında, o kilisenin kapısını açmak hakkına sahip hangi rahiplik düşük seviyesine aldı. Birkaç yıl sonra, Antonio papazın başlığı yanı sıra kitle hizmet etmek hakkını kazanmıştır. Bu süre zarfında o şöhret virtüözü kemancı kazandı. Ancak bir yıl sonra onun bazı çağdaşlarının onun bestelerinin sacristy yazabilmek için bu saati kullanarak geçirilmiş numarası iddia olsa da, çünkü fiziksel rahatsızlıkları kütlesini kutlamak istemedim. Onun dedikodu çok sayıda sebep kilise ayrılmış olan bu davranış içindir.

Venedik "konservatuvar"

1703 yılında Antonio Vivaldi (bu konuda bir papazın onuru tamamlanan edildiği kısa biyografi) en ince Venedikli konservatuarlar birine davet edildi. Bu pedagojik ve başlangıcıydı yaratıcı faaliyeti genç adam.

Bir kez ortamda, parlak müzikal gelenekleri, laik ve kutsal enstrümantal müzik eserlerinin çok sayıda yazmıştır, konser yöneten, o koro ile çalıştı orkestra ile prova, müzik teorisi öğretti. Nedeniyle çok yönlü ve verimli aktivite Antonio onun konservatuvar diğerleri arasında fark edilebilir hale geldi.

bestecinin yol başlangıcı

enstrümantal parçaların çok sayıda yazma ile doyurulmuş edildi Antonio Vivaldi, biyografi ve yaratıcılık ile çalışmaların ilk yıllarında bir yazar Trio Sonatlar olarak geniş bir kitleye ve müzik topluluğunun önüne çıktı. Bir süre sonra, yayınevi bir opus altında büyük formun diğer 12 eser yayınladı. Aşağıdaki keman ve klavsen için sonatlar aynı sayıda içerir.

33 At Vivaldi kadar doğduğu şehrin sınırlarının ötesine ün kazanır. Bu süre zarfında o sert maaş vardır ve konser öğrencilerin ana lideri oldu. Çalışmaları Danimarkalı asiller ve hatta bir krala dinliyorum.

ülke dışında yürütülecek başlayan ve eserlerini yayınlanmaktadır. Hollanda'da ilk kez 1, 2 ve 4 keman ve eşlik etmek için oniki konçertoları yaptığı Opus yayınladı. Çoğu yürütülebilir Bu opus ve iyi eserlerdir.

Yeni, parlak hisler ve görseller Antonio Vivaldi çağdaş müzik çarpıcıdır. Bu dönemdeki biyografisi daha zengin ve yaratıcı etkinlik haline gelir - başarıyla.

opera yaratıcılık

Zaten 35 yaşındayken, o "Pieta" ana bestecidir. Bu Vivaldi düzenli öğrenciler filminin müziklerini zorunlu kılmaktadır. opera - Aynı zamanda, o kendisi için bilinmeyen tarz aramaya karar verir. önümüzdeki yıllarda da onun en önemli faaliyet küre olacaktır.

"Villa'da Otgon" Vicenza İlk operasını koymak amacıyla Antonio bir aylık izin alır. Üretim başarılı oldu ve Venedik impresario dikkatini çekti. beş yıl süreyle, bir sonraki başlayarak sıkıca bir opera bestecisi olarak onun ün sabitlenir bir asal sayı olmalıdır.

kimin biyografi kalan yeni bir yaratıcı devrimi üzerine o andan Antonio Vivaldi, itibaren, dinleyicilerin geniş kitlelerin tanınmasını sağlamak istiyor.

çok cazip başka yerlerde yanı sıra opera alanında bir kaçak başarı önerileri rağmen, uzun bir tatilden sonra, hâlâ sadık kaldı ve Venedik "konservatuar" dönüyordu.

teatral yaratıcılık

Latince metinlere ilk iki hoparlör o tutkuyla tiyatro kapılma aynı zamanda, görünür. "Judith galip" Vivaldi en iyi eserlerinden biri haline gelmiştir.

zamanda öğrenciler bu ondan öğrenmek için bir onur kabul, ama onlar ne de bestecilerin eserlerinin çok sayıda ne o opera 'Nero Sezar yapılan' için on iki önemli aryalar için bir sipariş yürütmektedir tiyatro, aktif işten Antonio yönlendirme olamaz.

Bu aynı tiyatro yarattı ve opera edildi İçin "Darius'un Coronation." Sadece beş yıl içinde bestecinin ünü hızla büyüyor ve uzak Avrupa'ya ülkelerine dışındadır.

Venedik ile ilişkili opera turu ilk yıllarından sonra, besteci Antonio Vivaldi durumu değiştirmek için karar verir ve Mantua Uç beyi Phillip von Hessen-Darmstadt asker led Avusturya İmparatoru üç yıllık hizmet gider.

Uçbeyi'ne Servis

Bu dönem Vivaldi için çok önemlidir: bu bütün hayatını etkilemiş kim olduğunu. O Antonio tüm çırağı olduğunu bir Fransız berber ve opera şarkıcısı rahatsız Zhiro kızı karşılamaktadır. Ablası besteci sağlığı hallettim ve onun sürekli eşlik oldu.

kız kardeş bestecinin evde yaşamış ve tur ona eşlik çünkü kilisenin kısmında manevi birisi ilişki için böyle uygunsuz sabit şikayetleri vardı. Daha sonra, bu ilişkilerin müzikal yaratıcısı sonuçları için çok olumsuz yol açacaktır.

hizmet sonra Venedik'e döndü ama Avrupa başkentlerine yolculuk devam ediyor. operaları kompozisyonun parlak galası rağmen çağdaşlarının en çarpıcı eserleri, özellikle "Dört Mevsim", yazılım konser inanıyoruz.

hayatının son dönemi

Antonio Vivaldi verimliliği (fotoğraf bizim makalesinde bunu görebilir) çarptı: o rağmen düşük olmaz İlerlemiş yaşına. Onun operalar birçok Avrupa sahnelerde gerçekleştirilen ve bir başarıya sahiptir. Ama 59 yıl içinde bu kader korkunç bir darbe yakalar. Kardinal Ruffo besteci adına Venedik'te Apostolik Nuncio karnaval hazırlığı ortasında Papalık Devletleri (Ferrara) birine girişini yasakladı.

O zaman bu utanç duyulmamış bir şeydi ve her iki Vivaldi tam gözden düşmesi gerektirdiği - manevi kişiyi ve maddi hasara. "Pieëte" in ilişkiler bozulmaya başladı ve Muzyka Antonio o zaman genç sanatçıların çok sayıda at görünümüne göre eskimiş kabul edildi. O bırakmak zorunda kaldı.

"Konservatif" onun müzikal konserler çok sayıda son derece düşük fiyat satışı ile bağlantılı olarak son kez söz etti. Bundan sonra, yaratıcısı sonsuza yurtlarını terk.

İç iltihap, o 63 yaşındayken Viyana'da öldü, terkedilmiş ve unutulmuş bütün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.