Haber ve ToplumKültür

AFC besleyici Lalka - bu anlamsız nedir? gençlik argo içine kısa gezi

Rus dili uğrayacağı olan ülkemizde bugün desteklenmez en olumlu değişiklikler değildir dilbilgisi kurallarına göre, nüfusun büyük kısmı tarafından değil destekledi. gençler arasında bu eğilim En dikkat çeken ve özellikle parlak bu gerçek global ağı kendini gösterir.

sosyal ağlar, forumlar, online oyunlar ve genç nesil arasındaki temas diğer noktaları ise "Albany" olarak adlandırılan yeni bir kusurlu dil, gelir: vb yad, yazar, podruffki ve: Kasıtlı hatalarla yazılı ezilmiş sözcükleri içerir.

Daha sonra (genellikle online oyunlar alanında) bu akış tahsis ve düşünülemez bir şey yaptı edilmiştir: "afakashit", "fidit", "noob", "Lalka". Bu ne anlama geliyor? Bir önceki kelime henüz nasılsa insanların gençlik argo orada nalsız anlayabilirsek önce elleri dikti.

Çoğu zaman, bu ifadelerin İngilizce kelime ya da kısaltmalar kökleri var. Yani, "afakashit" İngilizce AFK (klavyeden uzak, klavyeden uzak) gelir ve bir süre genç adam bilgisayardan uzak hareket edeceğini gösterir. "Fidit" İngiliz yem geliyor - "gıda" ve savaşta tekrarlanan yenilgi düşman süreci ifade etmektedir. Bu durumda, kazanan para ve deneyim olsun "otedayas" besleyici bu kadar.

Noob - takım kazanacak daha kişisel savaş puan daha yüksektir oyuncu. Bu kelime bir hakarettir. Bu beceriksiz, yetersiz Player gibi insanı tanımlar. Bugün aşağılama da sıralanır ve kelime "Lalka" olabilir. Bu ne anlama geliyor? Bu kelime bir önceki göre biraz daha uzun geliştirme aşamasına sahiptir.

Başlangıçta, LOL olarak harflerin birleşimi çeşitli sohbet odalarında yayıldı. Bu suratlar (duyguları ifade etmek yardımcı resimler) kullanılan ve (yüksek sesle gülmek) "yüksek sesle gülmek" anlamına edildi. Daha sonra, gülümsüyor (SMS, e-posta ve hatta konuşulan dili) temin edilmemiş fonların yardımı ile iletişim gençler sadece hayır sorunları varsayarak, bu harfleri kullanmak başlayan röportaj resmi hatırlar ve doğru olarak duyguları anlamak. LOL Yani hangi kelime "Lolka" sahip anlam doğdu "lol" içine yayıldı "gülmek biri."

Sonra halkın şüpheli içeriğin bir kısmını etkisi altında ifadesi "Lalka" aktı. İşte bu kelime artık demek geldi? En yakın "palyaço", "palyaço" ile eş anlamlı. komik, aptal, geri zekalı adam: Bu kelime "Lalka" değeri edinilen sledushchy anlamı söylemektir. Yani değişti ve ifadesinin kendisi ve özünde var.

küfürlü jargon olumsuz çağrışım - Umarım, şimdi "Lalka" ile ilgili mevcut durumu temizleyin. Ancak hepsi bu değil. Çoğu zaman, geniş küresel ağda, sen, değeri kibar bir toplumda sesli utanıyor ifade "Sasai Lalka", rastlamak olabilir. Bana sadece bu başlangıçta "Lalka" kelimesi dişil oldu diyelim (güçlü seks "lolikami" çağrılacak) ve ancak bundan sonra kız ve erkek her ikisi anlamına geldi. tabiri caizse, herkes için inşa edilmiş "Sasai", Albany dilini yönetir. Biraz gergin Herhangi Rus kişi, taşıdığı anlam ne olduğunu anlamak mümkün olacaktır.

Bu nedenle ifade "Sasai Lalka" gençlik argo hücum ve ahlaksız taraftarlar arasında kabul edilir bir eylem üretmek için kaba ve ahlaksız teklif olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.