Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Sosis chorizo: lezzetli, olağandışı ve çeşitlidir. Chorizo - Bu sosis nedir

Avrupa ya da Doğu mutfağının çeşitli lezzetleri ile tanışma, vatandaşlarımızın tadı fantazilerini zenginleştirir, onları pişirmede kullanılan çeşitli malzemelere alıştırır ve çoğu kez tadı yeni yönlerden şaşırır. Çoğu kişi, ortak bir deyişle "en iyi balık bir sosis" olduğuna inanmaktadır, ancak ikinci etide belirli bir çeşitlilik fark etmemektedir. Haşlanmış, füme var, güneşte kurutulmuş gibi - ve hepsi farklı. Ve aydınlanmamış insanlar için korozyondan haber almak mantıklı olur. Bu, bu üç çeşitten sadece bir parça sosis değil, ilk ısırıktan anlayacak.

Nasıl göründüğü ve neyin oluştuğu

Tamamen dışarıdan chorizo, İspanya'da yapılan kuru uzun bir sosistir. Bununla birlikte, pek çok şey var. Her zaman kırmızı biber bulunur (farklı tariflerde akut ve tatlı olabilir). Sarımsak da zorunlu bir bileşen.

Bir et bileşeni olarak kullanılabilir, sadece domuz veya sığır eti ile birlikte. Özellikle egzotik bazı türleri, at eti, osliatin ve (ki şok edilebilen, anlaşılabilir) özellikle nadir olan korozodan oluşur - hatta bir katır eti.

Bu ürün nasıl? Tıpkı sosis gibi - lütfen. Bununla birlikte, chorizo'yu kızartabilirsiniz. Tarif, örneğin, kosido ek bileşen, sebze ve bezelye (kesinlikle Türkçe) içerir ve İspanya'nın seçkin yemeklerinden biri olarak kabul edilir. Dünyaca ünlü paella bu sosisler olmadan yapmaz. Bu arada, en başarılı olanı da, Habugo'da yapılan Endülüs ürünüdür.

Diğer seçkin sosislerden farkı nedir?

Sosis chorizo, sadece İspanyol mutfağı keşfi değildir. Örneğin, salchichonayı sevmeyi severler. Ancak eğer önceki sosis domuz bağırsaklarına taze bir şekilde dolarsa, dolumdan sonraki ikinci gün doldurma "dinlenmeye" bırakılır. Üstelik salchichon, bir ay süren kurutulmuş bir alttür türüdür ve (kesin olarak gelenek tarafından öngörülen şüphesiz) gerçek şekli olan chorizo, ham halde kalır ve edinimden sonra pişirilmeli veya kızartılmalıdır. Bununla birlikte, diğer ülkelerden üreticiler, bu tür sosisler füme veya kurutulur, daha sonra ek hazırlık yapılmadan yenilebilirler.

Ev seçeneği

Böyle bir iyiliği kendiniz nasıl pişireceğiniz konusunda ilginç bir fikir var. Doğru, Meksika olacak, İspanyol chorizo değil. Bu çok kolay ama çok zaman alıcı. Ve öğeler yumruklamak zorunda kalacak: 2 ve çeyrek kilo açıkça yağsız domuz eti (çörek - seçimimiz) 2 kafa sarımsak, kekik, kekik, tohumlarda küçük bir kimyon (toprak), tekila (kabaca konuşan, küçük bir yığın), çok fazla gidecek Aynı şarap sirkesi (kırmızı alın) ve baharatlar: biber, kaenen, biber, kara biber - hepsi zemin. Tat için baharat ekleyin, ancak tam chorizo elde etmek istiyorsanız nihai sonuç keskin olmalıdır. Tarif, bu oranları (gram olarak) sunmaktadır: 8: 8: 16: 3. Tuz - istediğiniz gibi. En zor kısmı domuz tavuğu (bağırsak) olacaktır. Bul - 3 metre al.

Et kıyılmış, sarımsak ile karıştırıldıktan sonra kıyma kıyılmış ve soğutulmuştur. Sonra tekila ve sirke döküldü ve hepsi püre haline getirildi. Doldurma kızarmış, baharatlar tanıtıldı. Sonraki - doldurma.

Yarım saatlik kap, ılık suya batırılmalı ve durulanmalıdır. Hazırlanan kıyılmış et 10-15 cm arasında sarılı chereva ile doldurulur ve daha sonra gevrek dondurucuda saklanır ve en lezzetli hazırlama bir ızgara veya barbekü şeklinde yapılır.

Baharatlı çanak

Kesinlikle, chorizo basitçe, lezzetli bir şey satın alıp hazırlayabilir. Örneğin, İspanyol fasulye yahnisi. 250 g İspanyol sosisleri için soğan, sarmısak (3 diş), yarım kaşık pimento (Bulgar biberi), 400 g domates, havuç, 400 g fasulye, yarım bardak şarap, kişniş ve yağsız yağ almalısınız.

Chorizo kesilir ve kızarır. Orada soğan, sarımsak ve rendelenmiş havuç kızartılır. Üç dakika sonra sebzelere sosis ilave edilir ve biraz sonra domatesler eklenir. Ardından şarap ve su dökülür - bileşenler sıvıdan dışarı sarkmamalıdır. Kapakla örtün ve fırında 2 saat bekletin. Sonra fasulye ekleyin - ve orada yarım saat daha. Fırından sonra silantro serpin ve hemen yeyin.

Siz evde chorizo'yu (burada ne demiştik) pişirirsiniz - başka bir soru. Ama lezzetli bir şey onunla pişirmeye değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.