Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Dovga: Azerbaycan mutfağının tarifi

Khankishiyev oryantal mutfağı bilir. Tarifine göre yemek pişirirseniz, inanılmaz bir yemek yiyeceğinizden emin olun! Dovga denilen çorba yapmanızı öneririz. Fotoğraflı tarif, nasıl pişirileceğini ve çanağın neye benzeyeceğini anlamanıza yardım edecektir. Bu soğuk çorba, sıcak havalarda özellikle iyi.

Dovga: tarifi

Birçok Orta Asya mutfağında olduğu gibi Azerbaycan mutfağı yeşillik olmadan düşünülemez. Soğuk bir çorba için bir kilograma ihtiyacınız olacak. Geleneksel olarak çorba içinde kyavar veya jusai adlı bir bitki koydu. Yeşil soğana benziyor, yalnızca yapraklar farklı görünüyor: tüplü değil düz. Tatlamak için, bir kyavar aynı anda soğan, sarımsak ve kuzu filme benzemektedir. İstediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz, ancak kişniş, fesleğen ve nane koymanız gerekir. Jusaya'nın yerine soğan da doğranmış soğan kullanabilirsiniz. Onunla birlikte, dovga'nın tadına bakmak şaşırtıcı oluyor. Bu çorba için hazırlanan reçete herkese hitap etmeyebilir. Fakat bunu en az bir kere pişirmelisin. Belki, Dovga senin uzmanlığın olur.

Dovg'a başka neler eklendi?

Çok miktarda yeşillik ek olarak, çorba yaklaşık 100 gram pirinç koymak gerekir. Özel çeşitleri seçmenize gerek yok, her zamanki gibi kullanın. Pirinçten çıkarsa, iyi bir püresi çıkarırsa o zaman mükemmel dovga çıkacaktır. Tarif, bezelye kullanmayı öneriyor . Yıkayıp ıslatın ve pişirin. Nohut yaklaşık 100 gram pirinçle aynı miktarda alınmalıdır. Dovga'ya bezelye koymazsan, çorba zengin ve besleyici olmaz. Yumurtaya da ihtiyacınız olacak. 4 parça. Klasik tarifi sadece yumurta sarısı kullanılır, ancak yumurta genellikle tamamen koyulur. Çanağın lezzeti etkilenmez. Dovg'u iyi bir katik olmadan pişirmeyin. Yaklaşık 4 litreye ihtiyacı var. Katyk - bu matzoni, direk ya da sadece yoğurt. Yoğurt kullanıyorsanız, o zaman tatlandırıcılar ve meyveler olmamalıdır. Genel olarak, gerçek ve taze bir ekşi süt içeceği. Eğer dükkanlarda bulunmuyorsa, normal kefir alabilirsin. Çorbanın tadına büyük zarar vereceklerinden endişelenmeyin. Büyük ihtimalle kimse anlayamaz, kefir ya da gerçek Katyka'dan dovga'nız hazırlanıyordu.

Pişirme reçetesi

Kefir ateşe koyarak başlayın. Karıştırıp hemen gevşek yumurta koyun. Sonbaharda uyurken bezelye ve pirinç hazırlayın. Şimdi demlemek. Sürekli karıştırmayı unutma. Kefirin yüzeyinde ve hafif sıvı dalgalarında küçük kabarcıklar görülür görülmez, kesilmiş yeşillikleri örtün. Tuz ve karıştırın. Yeşiller renk değiştirmeye başlar başlamaz, bir tencereyi bir lavaboya veya soğuk bir su havzasına koyun. Çorbayı olabildiğince hızlı soğutmak gerekiyor. Süreci hızlandırmak için buz bile kullanabilirsiniz. Soğuyduğunuzda daha hızlı renk olursa, daha fazla renk ve koku elde edersiniz, çünkü s cak kokular her zaman daha da kokar ve uzun süreli soğutma ile tüm aroma buharlaşır. Soğuk su soğana kadar beklediniz mi? Yemek tarifi yapılır - yemek başlayabilirsiniz. Basit, hızlı ve en önemlisi - lezzetli! Dovga, sıcak bir yaz günü için harika bir yemektir. Kışın çorba sıcak servis edilebilir. Bazen küçük boyutlu köfte koyulur. Hatta önceden pişirilmiş pişmiş köfteleri kaynatabilirsiniz .

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.