ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Klip VURMA: tipleri, özellikleri, amaç

Çok zor ve sorumlu süreci - ev ızgara organizasyonu. Anten birlikte kablo en fazla 35 kW iletim ve dağıtım kapasitesi için tasarlanmıştır - Çoğu ev ustaları bu görev SIP kablo için kullanmayı tercih etmektedirler. Bu durumda, ızgara organizasyonunda Ortaya çıkan temel sorunlardan biri - iletim hatlarının bir dalı. Bu amaçlar için, elektrikçiler delici konektörleri kullanılması önerilir. Onlar güvenilir ve sıkı bağlantısı ve kullanımı kolay garanti.

Tel ve musluklar

gövde ve dal kablolar - Güç kaynağı yapısı, geleneksel olarak iki elemandan oluşur. İlk ana güç vericileri gibi davranmaya kaynağından doğrudan gitmek. Musluk uçları elektriğe bağlı ve uzak merkez çizgisinden bulunan tüketicilere elektrik getirmek edilir.

Rota güç hattı sadece dayanıklı değil, aynı zamanda güvenli olmalıdır. Zaten kurulum aşamasında herhangi bir zincir bileşeni değiştirin sağlığa riski olmadan herhangi bir zamanda izin SIP kabloları bağlamak koşulları oluşturmak önemlidir. Bu amaçla, ve konnektörleri delici amaçlanan.

Bu tür takviye kablo iki giriş olduğu cam elyaf takviyeli plastik kutudur. Kasanın içinde kilitleme cıvatasını sıkarken kabloya delip ve köprü görevi gören bu tırtıklı kelepçeler vardır.

Gereksinim

güvenilir ve dayanıklı bağlantılar için bağlantı terminallerine gerekli SIW kabloları belirli gereksinimleri karşılayacak şekilde. Bunların mahfaza cam elyaf takviyeli plastikten mamul olması gerekmektedir - daha iyi yalıtım parçaları için.

İmalat plastik takviye için kullanılır, dayanıklı mekanik strese dayanıklı olması gerekir. Buna ek olarak, bağlantı delme güneş ışığı, UV ve termal radyasyona geçirimsiz olması gerekmektedir.

bağlantı tellerinin sonra valf yuvası pervazının nemin nüfuz etmesini önlemek amacıyla, mükemmel hava geçirmez olması gerekir. temas oksidasyon, bir kısa devre daha da kötü bir ağ damla ya da olabilir.

kelepçeleri tipleri

Pazarda sen kablolama takviye tarafından sağlanan farklı modeller bulabilirsiniz. Tüm cihazlar iki ana gruba ayrılır:

  1. Dokunun kapalı eşzamanlı cıvata sıkılaştırılması bağlanmaktadır ve ana kablo ve bir vida ile bir kolu sıkılır kıskaçlar.
  2. Ayrı bir delme tellerle vanalar.

Bir grubun elemanlarını kullanarak bağlantının gerekli güvenilirliği bağlıdır. Biz kendi özellikleri vardır terminallerinin farklı model, olduğunu unutmamak gerekir. diğerleri ise Örneğin, bazıları, kaldırılabilir.

delici konnektörleri ile çalışma prensibi

kablo aksesuarları kullanarak, yalıtım katmanı çıkarmadan SIP kabloyu emin olabilirsiniz. hızlandırır ve kurulum işlemini basitleştiren gibi bu yanı, bağlantının bağlantı ve güvenlik güvenilirliğini artırır.

herhangi bir operasyon öncesi evinizin şebeke fişini çekin. bağlantının çok işlemi birkaç adımdan oluşur:

  1. delme kelepçesinin deliklerden birine yolu tel ayarlayın.
  2. vananın ikinci açıklıktan kabloyu çekin.
  3. uzun iplik kafasına fişleri gibi uzamış üst cıvatasını.
  4. destek yüzeyinde güvenilirlik ÇEKME kıskacı güvenceye almak için.

ayrı ana ve egzoz teller sabitleme kıskaçlar kullanmak için, her bir kablo hemen delik içinden çekildikten sonra delinir. tellerinin serbest uçları, ille de plastik kapaklar üzerine koymak zorunda, izole edin.

eş zamanlı olarak sıkıştırılması ile kelepçeler

Bağlantı CIP valfler cıvataların aynı anda sıkılması alüminyum ya da bakır iletkenler ana hat kıvıran yaratmak için tasarlanmıştır. Bu delme ile güvenilir ve sızdırmaz bir temas sağlar. Uygulamaya bağlı olarak vanaların çeşitli ayırt eder.

Bunlardan birincisi - house (R616) için şebeke giriş tellerinden sokak aydınlatma bağlantısı ve drenaj için bir delici konnektörleri. küçük bir bölümü (1.5-2.5 mm 2) ve bir ana çekirdek telleri (5 mm2 ila 150 tel çapında) kabloları bağlamak için kullanılır. İkinci tip eve girerken ana yoldan direkt dallanma için tasarlanmıştır. Bu gibi kelepçe ÇEKME (P-645), 35 mm 2-6 4 tel kablo şube kesit alanı ile, 2 mm ila 150 kesit alanı ile çekirdek telleri bağlamak için kullanılır.

simultane sıkılaştırma kelepçeleri Özellikleri

kablolama aksesuar bir anahtar özelliği sökmeye yeteneği, ama yine onların kullanımına izin verilmez. Bunun nedeni olduğuna yükleme sırasında sıkma cıvata iplik kopmaları başkanı. sıkma cıvatası genellikle yumuşak alüminyum alaşımından imal edilir. cihazların bir diğer özelliği montaj bile ölmedi çizgide mümkün olduğunu gerçektir. İzolasyon kelepçeler, ısıya dayanıklı bir polimerik malzemeden yapılmalıdır. Onun test suyu tankına batırılarak gerçekleştirilmiştir ve 60 saniye boyunca bir elektrik akımı içinden geçen 6 kW geçmektedir.

Ayrı sıkma cıvata ile vanalar

Armatür ayrı delme sıkma kıskacı ana kablo ve dal Cıvataların sabitleyen sahiptir. Bu tür cihazlar, tek bir noktadan çok musluklar oluşturmak için kullanılır. Bu dizilim başlıca temsilcileri R617 tipi terminaller, P14 ve r619 vardır. donatı Tüm modeller bakır ve alüminyum yalıtımlı dalları bağlamak için kullanılır. teller Sıkma da yırtma vida başı ile bir yumuşak alüminyum alaşımından bir cıvata ile gerçekleştirilir.

ÇEKME izole kelepçe R617 farklı şekillerde temas hattını ve geri çekilmesini sağlar. merkez hattı bağlamak için dişli bir sıkıştırma plakasına sahip olan ve yalıtım önceden kaldırılması ile bağlantı bağlanması için sağlanan. R619 tipi her iki kablo bağlı sıkıştırma köprülerdir.

kelepçeleri Diğer tür

Çok fazla çeşitlilik - Her türlü ve türleri kliplerin tam bir açıklama verin neredeyse imkansızdır. özel ilgi gösterilmesi gereken bir cihaz tüm hizmet ömrü için yolun başında ve sonunda yüklü Bu elektrikli ev aletleri bağlantısı, kısa devre ve koruyucu toprak yollar için tasarlanmıştır PC 481. vardır.

Diğer önemli bir SIP tipi armatür eşzamanlı sıkma kelepçe tipi P70 olup. Bu 25 ila 150 mm2 kesiti olan ana güç hatları yönlendirmek için kullanılır. cihazlar yaklaşık 60C kadar sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

, Yüksek gerilim hattını taşıyan eve giren sokak aydınlatma ve elektrik kablosunu bağlarken kıskacı ÇEKME Ispolzovt gereklidir. Bunların kullanımı kurulum güvenliği ve dayanıklılık kurdu ızgara artırabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.