SağlıkSigarayı bırak

Sigaraya karşı afiş. Sigara İçme Yasası (2014). Sigara içmenin tehlikeleri hakkında

İnsanların dikkatsizliği ve sersemlik sadece şaşırtıcıdır! Her gün çok sayıda insan dünyadaki en tehlikeli alışkanlıklardan birinde şımartıyor. Dahası, çoğu sigaranın zararlı ve sağlıksız bir işgal olduğunu anlar, ancak hayatlarında hiçbir şeyi değiştirmek istemiyor ya da istemiyor.

En kötüsü, insanların genellikle 13-15 yaşlarında, hatta daha erken yaşlarda sigara içmeye başlamalarıdır. Dediği gibi, tütün bağımlılığına karşı savaşmak için her yol iyidir. Ama aslında, bu fonlar o kadar da değil ve etkinlikleri o kadar da iyi değil. Ve yine ... Örneğin, sigara içmeye karşı bir afiş: tütün bağımlılığına karşı böyle görsel ajitasyon nasıl yardımcı olabilir? Bu sayı ile ilgilenelim.

2014 yasaklanması yasaklanması

Sigara içmeye karşı temel kanun Devlet Duması tarafından 2013 yılında kabul edildi. O zaman bile, tütün ürünlerinin satışı ve sigara içilmesi konusunda önemli kısıtlamalar vardı. 1 Haziran 2014 tarihinden itibaren, bu yasanın ikinci kısmı daha katı çalışmaya başladı. Sigara içenlerin haklarını önemli derecede kısıtlayan yeni normlar, sigara içilmeyen nüfusu mümkün olduğunca korumak için tasarlandı.

2014 yılı sigara yasası, uçakların yanı sıra her türlü toplu taşımada sigara içilmesini yasaklamaktadır. Bunu istasyonların, hava, deniz ve nehir limanları, metro istasyonları, yerleşim alanları, asansörler, çocuk oyun alanları, plajlar, benzin istasyonları ve işyerleri tesislerinde yapamazsınız. Bu projeye göre restoran, kafe ve barlarda sigara da yasaktır.

Cezalar ve önleyici tedbirler

Yeni yasaya göre, aşağıdaki cezalar sağlanır: her ihlal 500 ruble para cezası ödemelidir. 1,5 bin dolara kadar. Ancak, yasakları ihmal eden kafe ve restoran sahipleri, daha fazla para biriktirmek ve kasiyer kasasına 30 ila 90 bin rubleye katkıda bulunmak zorunda kalacaklar. Ayrıca, herhangi bir tütün içilmesi propagandası kesinlikle yasaktır.

Ancak, reklamcılık, sağlıklı bir yaşam tarzını yaygınlaştırmak ve insanlara sigaranın çok zararlı ve tehlikeli bir işgal olduğunu açıklamak, aksine memnuniyetle karşılıyor. Sigaraya karşı ve gazetecilere afiş herhangi bir kamuya açık yerde postalanabilir: Sokakta, toplu taşıma duraklarında, okullarda, enstitülerde, ofislerde ve dükkanlarda. Bütün bunlar sigaraya karşı önleyici tedbirlerin bir parçası olarak görülebilir. Böyle sağlıklı bir kitlesel reklamcılık, modern insanların karışık bilincini kademeli olarak "yeniden programlayabilir" ve daha sağlıklı arzulara ilham verebilir.

Arzular nereden geliyor ya da insanlar neden reklamcılık yapıyor?

Çevremizde neden bu kadar çok reklam var merak ettiniz mi? Modern şehirler, bu ürünü veya ürünü satın almanızı öneren her türlü poster ile bol "dekore edilmiştir". Garip, çünkü bu çağrılar çoğunlukla hiç kimse tarafından okunamıyor, ancak yine de üreticiler reklamcılık için büyük miktarda para ödemeye devam ediyor. Ve eğer bunu yaparlarsa, onlara çok fazla kar elde etmede yardımcı olurlar.

Ne oldu Her şeyin, bu tür bir ajitasyonun insanın bilinçaltına kademeli etkisi olduğu ortaya çıkıyor. Evet, sadece elinizde bazı mallar olan güzel bir güzellik fotoğrafına bakabilir ve ardından unutabilirsiniz. Ancak bilinçaltının açık bir şekilde bilgileri yakalar. Ve mağazada bir seçim sorunuz olduğunda, son zamanlarda bir billboardda gördüğünüz bir ürünü bilinçsizce tercih edebilirsiniz.

Posterlerin sigaraya karşı nasıl çalıştığı

Sigara içilmez poster, PR kampanyalarının her zamanki öğeleriyle aynı şekilde çalışıyor! Bu aynı zamanda bir tür reklamcılıktır, ancak ters etki ile. Tütün propagandası artık yasaklandı. Mükemmel! Halkla ilişkiler uzmanlarının deneyimini ele alalım ve tütün üreticilerine kendi silahlarıyla dövüşeceğiz - sağlıklı bir yaşam tarzı için ajitasyon ve nikotinin zararlı etkileri hakkında bilgi toplu olarak yaygınlaştıracağız.

İstatistikler, "sigara içmek öldürüldü" sözcükleri büyük sigara paketleri üzerine basıldığında, satılan tütün ürünlerinin sayısı önemli ölçüde düştüğünü söylüyor. Sigaraya karşı bir afiş daha az etkili şekilde hareket edebilir. Özellikle çocuklar ve gençler ile ilgilidir. Birçoğu, ilk sigaralarını el altında tutmaz ve gelecekte birçok problemden kurtulur.

Tütünün insan vücudundaki olumsuz etkisi

Sigaranın tehlikeleri sürekli söylenir. Küçük bir madde çerçevesinde sigaranın olumsuz tüm faktörlerini listelemek olanaksızdır. Vücuttaki patolojik değişiklikler sadece nikotin'e değil aynı zamanda tütün dumanında bulunan çok sayıda zararlı bileşene neden olur. Neredeyse tüm organlar etkilenir ve ilk etapta - insan kardiyovasküler ve bronko-pulmoner sistemdir. Akciğer kanseri gelişme riski ya da bir sigara içiciden kalp krizi geçirme riski sigara içmeyen bir kişiye kıyasla birçok kez artmaktadır.

Özel bir sorun genç kadınlarda ve kızlarda sigara içme alışkanlığıdır çünkü kız gelecekteki anne olacaktır. Sağlık verileri, bebeğin sağlığının, annesinin hamilelik sırasında veya öncesinde sigara içtiği gerçeğini nasıl olumsuz etkilediğini göstermektedir. Sigara içenlerin yakalanabilecekleri tüm tehlikeler, sigara içmeye karşı poster nitelendirir. Ve sözlü tefsirlerden çok daha iyi çalışacaktır. Dedikleri gibi: "Bir kez görmek daha iyi ..."

Sigara içmeyi bırakmak neden zor?

Sigarayı bırakamayan insanları yargılama. Gerçek şu ki, nikotin en sinsi uyuşturucu gibi davranır ve oldukça hızlı bir bağımlılığa neden olur. Kötü niyetli bir bağımlılıkla uğraşan bir kişinin vücudu, narkotik bir maddenin kanıyla sürekli olarak alındığı ve bir sonraki sigaranın reddedilmesiyle ilgili talepler kırılmaya benzer bir durum ortaya çıkıyor. Sigara içmeye karşı eylemler sizi tütünü hayatınızdan dışlamaya zorlamanıza neden olabilir, ancak eski sigara içenlerinin sağlık durumunun geçici olarak bozulmasını kolaylaştırabilirler.

Şimdi uzun yıllar sigara içen birinin neler hissedeceğini düşünün ve sonra onun alışkanlığına katılmaya karar verin. Baş ağrısı, uykusuzluk, öksürük, korkunç sinirlilik ve hatta vücut ısısında artış - bu "buket" elinde bir sigara almak için tekrar zorlayabilir. Yani sigarayı bırakmaya çalışan, ancak sinirli olan insanlara anlayış ve sabırla davranmak gerekir. Bu, özellikle bu tür biriyle yan yana yaşayan yakın akrabalar için geçerlidir.

Sigara içmeye karşı afişlerde neyin tasvir edilmesi gerekiyor?

Bugün sigara içmeye yönelik bir çok reklam örneği var. Ancak, her poster ona atanan işlevleri yerine getiremez. Ve yeteneksiz sanatçıların bazı dilekçe propaganda çalışmaları zarar verebilir ve ters sonuç doğurabilir. Sigara içilmez posterin en önemli üç unsuru şudur: bilgilendirici, duygusal ve alakalı.

Soyutlamalar, çok parlak renkler, uygun olmayan yazı tipi veya uygunsuz mizah gibi dikkat dağıtıcı ve utanç verici öğeler kullanmayın. Görüntü, görsel algıya müdahale etmemeli, tersine, ana fikri - sigara içmenin zararı ve tehlikesine - odaklanmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda sıradan bir tehdit de olmamalıdır. Çalkalama "alında" genellikle beklenen etkiye yol açmaz.

Sigaraya karşı afiş örnekleri

Bu yazı sigaraya karşı posterlerle gösterilmiştir. Gördüğünüz resimler size sağlık ve yaşam tarzınız hakkında düşünmenizi sağlayabilir. Belki de, abartmadan, "sigara içilmez" reklamcılık için mükemmel örnekler denebilir.

Sağlığımız öncelikle kendimizi ilgilendirmelidir. Akciğerlerimize hangi havanın geldiğini, sadece hayatımızın süresine değil, aynı zamanda en yakın ve sevgili insanların mutluluğuna da bağlıdır. Sigarayı ağzına getirmek istersen bunu unutma!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.