SağlıkSigarayı bırak

Sprey "Nicorette": sigarayı bırakanlara yapılan incelemeler

Sigarayı nasıl bırakacağınızı bilmiyor musunuz? Bu kötü alışkanlık yalnızca paranızı değil, aynı zamanda sağlığınızı mı alır? Bu problemle baş etmeye çalışın "Nicorette" - ağız için bir sprey yardımcı olacaktır. Bu üründeki insanların yorumlarını karıştırılmıştır. Ancak sigara içenlerin çoğu uyuşturucuya gerçekten yardım etti. Bugün, bu aracı nasıl kullanacağınızı, hangi yan etkileri ve kontrendikasyonları olduğunu öğrendik.

Açıklama. üretici

İncelemeleri aşağıda ele alacağımız püskürtme "Nicorette", en az 150 doz içeren enjeksiyon şişelerine uygulanır. Şişe küçük, şık, her durumda kullanabilirsiniz. Püskürtücünün kendisi nane nemi ile renksiz veya açık sarı saydamdır.

"Nicorette" - nikotin bağımlılığına karşı mücadelede yenilikçi bir ilaç olan bir ağız spreyi. Bu formdaki araçların avantajı tıbbi nikotinin vücuda derhal verilmesidir. Bu durumda, ilaç çekilme semptomlarının derhal hafifletilmesini sağlar.

İsveç'te üretildi.

yapı

Hazırlama bu tür bileşenlerden yapılır:

- Aktif madde: tıbbi nikotin.

- Ek elementler: propilen glikol, trometamol, etanol, poloksamer, sodyum hidrojen karbonat, gliserol, levomentol, nane aroması, sukraloz, hidroklorik asit, potasyum asesülfam.

Nasıl kullanılır?

Talimatın küçük olduğu "Nicorette" (sprey), yalnızca başlangıç aşamasındaki bir kişi tamamen sigarayı bırakırsa etkili olur. Aksi takdirde hiçbir sonuç beklenemez. Aracı basitçe kullanın, ihtiyacınız olan şeyler:

- Şişeyi ağzın karşısına koyun.

- Nefesini tut, ağzını aç ve dağıtıcıya bastır. Püskürtme dişleri ve dudakları vurmayacak şekilde ürünü enjekte edin.

- İlaç püskürtmeden sonra, hemen yutamazsınız. Ağzı ağızda en az 40 saniye tutmak önemlidir.

Bu ilacın her gün gerekli olduğu durumlarda sigara içilmesi gerekir. Spreylerin sayısı günde 4 enjeksiyon ile sınırlandırılmalıdır. Elbette ve daha az, ama kesinlikle daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir zaman, 1 ila 2 doz enjekte etmeniz gerekir.

Yan Etkiler

Sigara "Nicorette" den gelen sprey genellikle istenmeyen sonuçlara neden olmaz. Bununla birlikte, bazen böylesi yan etkiler ortaya çıkabilir:

- Mide ekşimesi.

- Mide bulantısı, kusma.

- Kuru öksürük.

- Bogazda parşömen.

- Baş dönmesi.

- Oral mukozanın veya üst solunum yollarının şişmesi.

- Baş ağrısı.

Böyle belirtiler görülseler bile, birkaç hafta içinde kendileri geçmeleri gerekir. Aksi takdirde ilacı almayı bırakın. Sonuçta, yukarıda açıklanan olumsuz etkilerin bazıları, nikotinden tamamen çekildiğinde çekilme sendromunun bir belirtisi olabilir.

aşırı doz

Bir kişinin anlık sprey "Nicorette" 'ü artmış miktarda kullanması durumunda sağlıkla sarsılmış olabilir. Doz aşımı belirtileri şunlardır:

- Mide bulantısı, kusma.

- İshal.

- Konvülsiyonlar.

- Karmaşa.

- Bol terleme.

- Baş dönmesi.

Bu gibi belirtiler görülürse, bir doktor görmeniz gerekir.

Kontrendikasyonlar

Aşağıda ele alınacak olan "Nicorette" püskürtülmesine, bu tür kategorilerde kullanılması yasaktır:

- 18 yaşın altındaki çocuklar.

- İlaç bileşenlerine bireysel olarak tahammülsüz olan insanlar.

- Hamile kadınlar ve bebekleri besleyen kızlar, "Nicorette" (sprey) kullanamazlar. Sprey bileşenlerinin hem plasentadan, hem de annenin sütüne nüfuz edebilmesinden dolayı bu ilaçtan kaynaklanan zarar söz konusudur. Bu durumun bir yolu var. Kadınların irade ile stoklanmaları ve sigaranın gebelik sırasında ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları hakkında düşünmesi gerekir : bunlar bebeğin gelişimindeki sapmalar, çeşitli doğum kusurları vb. Sadece sağduyu, sağlıklı bir yaşam tarzına giden yolda gerçek bir kurtuluş haline gelecektir. . Ancak yine de bir kadın bu bağımlılığın üstesinden gelemiyorsa ve sigarayı bırakırsa, "Nicorette" spreyinin atanması sorunu doktorla görüşülmelidir. Her durumda, bu araç sigaradan daha az zarar verir.

Bir kişi bir çeşit kronik hastalığı varsa ya da yakın zamanda sağlık sorunları yaşamışsa ve eğer herhangi bir ilaç alınırsa, bu spreyin kullanımı hakkında bir doktora danışmalısınız.

maliyeti

Ayrılmak isteyen birçok kişi bu ilacın fiyatı ile ilgileniyor. Sprey maliyeti yüksek görünebilir. Yani yaklaşık 150 doz içeren 1 şişe için yaklaşık 750 ruble vermeniz gerekir. İlk bakışta pahalı olduğu görülüyor. Öte yandan, bir kişinin sigaraya her ay ne kadar para harcadığına bakarsanız, o zaman Nicorette tesisinin ucuz olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle, sağlığınızı ve aile bütçenizi korumak istiyorsanız, bu püskürtmeyi satın alarak zamanında kullanın.

Ürünü eczanede satın alabilirsiniz. Reçetesiz yayınlandı.

Olumlu tahminler

Sigara içen sprey, onu uygulayan kadınların ve erkeklerin "Nicorette" yorumları karışık hale gelir. Bazıları ona övgü alır, bazıları ise aksine onu eleştirir. Sprey ile çıkan akıcı sigara içiciler, bu alışılmadık bir alışkanlık olduğuna dikkat edin, çünkü bu kötü alışkanlığından herhangi bir sorun yaşamadan kurtulabilirsiniz. Erkekler, bu çareyi enjekte ettikten 2 dakika sonra bir sigara içmiş gibi hissediyorlar.

Bu püskürtmeyi günlük olarak kullanırsanız, yavaş yavaş sigara için özlem kaybolacaktır. Ayrıca, insanlar uyuşturucu etkisinin bir başka artı belirttiler - kadınlar ve erkekler ruh halini geliştiriyor, nefeslerini tazeliyor, refahlarını normalleştiriyor. Birçoğu, ürünün çok rahat giyileceğini ve aynı zamanda kullandığını yazıyor.

Bu gibi olumlu sonuçlar, kullanıcıların yalnızca bir koşulda başarabildiklerini; sigarayı bırakmak için psikolojik bir tutumu olduklarını belirtti. Aksi takdirde, herhangi bir sprey yardım etmez. Önemli olan bu kötü alışkanlığın kendiniz düşürülmesini istemektir.

Olumsuz derecelendirmeler

Her zaman sprey "Nicorette" incelemeleri gurur duymaz. Çoğu zaman insanlar bu ilaçtan mutsuz kalır. Bu spreyin hiç bir etkisi olmadığı için eleştirildi. İlk başta, tıbbi nikotinden uyuşma var, nane. Birkaç dakika içinde tekrar bir sigara istemek istiyorum. Bu gerçekten olabilir. Eğer birisi istifa edip etmemek isteyip istemediğine halen karar vermemişse, o zaman bu sprey almağa gerek yoktur. Fakat kullanıcı bu alışkanlık vazgeçmeye kararlı olduğunda, bunu yapabileceğini biliyor, o zaman olumlu bir sonuç gelecektir.

Genellikle, sprey, bir kişinin bu ilacı tedavi sırasında sigarayı bırakmadığı için göreviyle başa çıkmaz ve talimatlar, ancak ürünü yalnızca tüm sigaralar dışarı atıldığında kullanmanız gerektiğini söyler.

Ayrıca, kullanıcı ilacı sistematik olarak değil de istediğinde uygulamaya başlarsa, bu ilaç yardımcı olmayabilir. Aslında bir müstahzar enjekte etmek günlük bir ay boyunca gereklidir. Ancak o zaman kişi olumlu bir sonuç alacaktır.

Sigarayı başka nasıl daha bırakabilirim?

Püskürtmenin "Nicorette", kutuplulukta farklı olduğuna dair incelemelerin uygun olmadığını düşünüyorsanız, bu tür yöntemlerle kötü alışkanlığından kurtulmayı deneyebilirsiniz:

  1. Narkologa bir gezi.
  2. Spor yapmak.
  3. Sağlıklı yiyecekler. Bir kişi her çeşit vitamin için zengin yiyecek tüketirse, yakında nikotini unutacak.
  4. Gebelik. Bu paragraf, adil seksi ile ilgilidir. Çoğu zaman, ilginç bir durumda kadınlar, sonsuza kadar sigara içmeyi reddederler. Gelecekteki bebeğin dünya görüşünü etkilemesine izin ver. Bu durumda ve ailesinin sağlığına önem veren bir adam, kesinlikle kötü alışkanlığından vazgeçecektir.
  5. Sigaranın yüksek maliyeti. Sigara bağımlılığını ortadan kaldırmak amacıyla üç ayda bir sigaraya yapılan tüketim artırımı yapılmaktadır. Sonuçta, bir kişinin sigaraya ne kadar para harcadığını hesaplamak yeterlidir. Birçok kişi için bu miktar etkileyici görünecektir. Öyleyse boş vererek para harcamayalım, bir kilo elma, meyve suyu ve çocuklar için yararlı başka bir şey satın almak daha iyi.

Doktorların Değerlendirmeleri

Narkologlar ve psikoterapistler de söz konusu ilaca karşı belirsizlik göstermektedirler. Tavsiye eden doktorlar var, ancak bu tedavinin plasebo etkisi ile etkisini karşılaştıran uzmanlar var. Durum ne olursa olsun, çoğu doktor hala bu ilacı reçete eder. Ancak sprey tavsiyesi dışında, kişisel konuşmalar, hipnoz ve ikna da dahil olmak üzere bu zararlı alışkanlığa karşı başka önlemler alırlar. Nikotin bağımlılığının üstesinden gelmenin gerçekten mümkün olduğu çeşitli teknikler ve yöntemlerin karmaşık uygulamasıyla ilgilidir .

Sonuç

Makaleyi okuduktan ve analiz ettikten sonra herkes kendileri için doğru sonuca vardılar. Birisi "Nicorette" ilacı ile nikotin bağımlılığından kurtulmaya çalışacak ve birisi yetmeyecek ve sonunda hayatını değiştirecek ve sonunda sigarayı bırakma arzusunu olumsuz yönde etkileyecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.