SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ortada Göğüs ağrısı: En sık nedenleri

Oldukça sık, insanlar sternumun ortasında ağırlıklı meydana göğüs, ağrı endişe. Bu durumun nedenleri kalp krizi ve diğer ciddi hastalıklara fiziksel stresten oldukça farklı olabilir.

Göğüs ağrısı fiziksel overexertion ortasında. göbek - göğüs merkezinde bulunan düz bir kemik ve kaburga ile eklem. Kendi vücudunun sapı ve - Üç bölümden oluşmaktadır kılıç şeklinde bir süreç. kemik üzerindeki ağır yükler, bu parçalar kısmen kaydırılabilir zaman. Bu olgu oldukça nadirdir ve gençler arasında çok daha fazla oluşur.

Buna ek olarak, göğüs ağrısı darbe, çürük, aşırı fiziksel çalışma ortasında oluşabilir. Eğer gövdenin fleksiyon yanı sıra sternumun üzerinde bastığınızda Genellikle, ağrı yoğunlaşır.

orta ve solunum sistemi hastalıklarında göğüs ağrısı. Oldukça sık göğüs bölgesinde ağrının neden hastalıklarıdır solunum sistemi. En yaygın pnömoni, tracheitis, bronşit veya plörezi kabul edilir. Bu gibi durumlarda, ağrı hastalığın kendisi ile ilişkili, ancak semptom ile değil - keskin, güçlü ve sürekli bir öksürük. Güçlü spazmları interkostal kaslar, sternum ve kaburga ve bazı durumlarda ve diyafram arasındaki eklemleri yaralı olabileceği gerçeği. Bu göğüs ağrısı sadece öksürük ile güçlenir. Bazen nahoş zedelenmiş duygu vücudun diğer alanlarına yayılabilir.

Göğüs ağrısı ve kalp damar sisteminin ortasında sorunları. Aslında, kalp hastalığı göğüs ağrısının en sık nedenidir.

  • Anjin - göğüs bölgesinde sıkıcı ve sıkışma ağrı ve kısa süreli olarak kendini gösteren oldukça yaygın bir hastalıktır. Ve, bazı durumlarda, özellikle sol tarafta, bu rahatsızlık kapak kürek ve sol elini göğüs ağrısı ve sırt ağrısı neden olabilir. Bu sendrom yürürken veya başka fiziksel aktiviteler sırasında genellikle adamı endişeli ve tamamen kısa bir dinlenme sonra geçer edilir.
  • Miyokard enfarktüsü - derhal hastaneye yatırma gerektiren oldukça ciddi bir durum. Ağrı anjin gibi biraz, ama bu durumda ağrı çok daha güçlü ve daha süreklidir. Saldırı dinlenme bile oluşur. Kalp krizi ayırt edici bir özelliği - bu güçlü, akıldışı bir korkudur.
  • Sternum ağrı, vb aort anevrizması, pulmoner vasküler tromboz, miyokardiyal nevroz, aort diseksiyon, emboli, koroner hastalıklar gibi dolaşım sistemi başka hastalıkların, görünebilir

sternumdaki Ağrı: Diğer yaygın nedenleri. sternumdaki Ağrı ve çok farklı nedenleri de olabilir. özofajit, akut gastrit, mide ülseri, safra kesesi hastalığı - Örneğin, oldukça sık sindirim yolu hastalıklarının belirtisidir.

Bazı durumlarda, sternum akut ve şiddetli ağrı, büyük katı nesnenin tüketilmesi ile meydana gelir. Bu genç çocuklarda çoğunlukla meydana gelir. Bu durumda, sadece ağrı yutma artar.

göğüs kemiği de tiroid bezinde bir artış meydana gelir acıyı verebilir. Bazı durumlarda, ağrılı sendrom meme dejeneratif disk hastalığı, bazı formları gösterebilir sinir sıkışması ya da interkostal nöralji.

Sternumun ortasında ağrı farklı nedenlerle onlarca neden olabilir görülebilir. sonuçları çok öngörülemeyen olabilir çünkü Ama hemen hemen her durumda, yaralanma, gastrit veya kalp sorunları olsun, hemen, hastanede bir muayene yapılmalıdır. soruşturma (kan testlerinde, balgam, röntgende, floroskopi, vb) bir dizi sonra doktor kesin tanı ve uygun tedavi yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.