BilgisayarlarEkipman

Ne yapacağını - Bilgisayar bir klavyeyi görmüyor?

Her PC kullanıcısı sonunda bazı sorunlar karşılaşır. Çoğu zaman, onlar bağlı cihazlar ile ilgilidir. Örneğin klavyenin operasyonunun bir başarısızlık. Bu olay çok sık oluşmaz, ancak meydana gelmez. Bugün, bilgisayar klavye ve fare görmez nedenlerini anlayacaktır. Hangi işlemleri veri cihazlarını kurtarmak için almak gerekir? Bildiğim kadarıyla çalışılan sorun PC'niz için tehlikeli olduğu gibi? Bu soruları yanıtlayarak, klavye reddi artık çalışmaz güçlük çıkarır için güvenle söylemek mümkün olacak!

ne tür cihazların

Öncelikle bugün çalışılan cihazların çeşitli bulabilmesi anlamamız gerekir. Klavyenin türüne bağlı sorunu çözmek için algoritma değişecektir.

Bugüne kadar, aşağıdaki Çorba vardır:

 • USB klavye (kablolu);
 • Kablosuz modeli;
 • soket PS / 2.

İlk iki evrensel klavye vardır. Onlar herhangi bir PC ve dizüstü bilgisayarlar bağlanabilir. Son cihaz kullanılmıyor. Genellikle bir masaüstü bilgisayara bağlanır.

sorunlara neden olmaktadır

bilgisayar klavyesini görmüyor? Neden böyle oluyor? Bu olgunun nedenleri çoktur. Onların çok sorunlu tahmin edin.

Yine çalışmanın altında başarısızlığın ana nedenleri arasında ayrım:

 • sürücüye / hasar olmaması;
 • Gerek klavye / fare sürücüsünü güncellemek için;
 • işletim sisteminin ve diğer bağlı cihazlar ile uyumsuzluğu;
 • bağlantı priz mekanik hasar;
 • Klavye hatası;
 • hasar yuvalar;
 • PC virüs enfeksiyonu.

Sonraki belirli bir durumda daha fazla detay eylemleri algoritmaları olarak ele alınacaktır. bilgisayar klavyesini görmezse ne yapmalı?

sürücü sorunları

yokluğunda, başarısızlık veya eski sürücüleri - en sık karşılaşılan sorunlar ile başlayalım. Bu yazılım, kullanıcılara bir sürü sorun verir olduğunu.

cihaz yöneticisi aracılığı sürücü kutu kadar kontrol edin. Bu "Bilgisayarım" sağ tıklayın ve "Özellikler" ikonuna bir tıklama gerekir - "Aygıt Yöneticisi" Artık "Klavye" gidin ve gelişmekte olan bağlantılı cihaz bakmak gerekir.

Bu pencere klavyeler değilse, PC onları görmez. Sürücüler bir bilgisayar yok. Aksi takdirde, bağlı cihaz ile uyumlu çift tıklayın ve "Drivers" gidin. Onları güncellemek için kullanıcı ilgili butona tıklamak zorunda kalacaktır. Hayatta fikirleri somutlaştırmak için, önce İnternete bağlanmak zorundadır.

bilgisayar klavyesini görmüyor? Bu durumda (cihaz yöneticisi görüntülenen değilse) olarak, üreticinin web sitesini devaysa gitmek seçtiği yer klavye / fare modeli ve sürücüleri yüklemeniz gerekir. Bundan sonra indirilen yazılım paketi çalıştırarak bunları yüklemeniz gerekir. Sorun kaybolur.

uyumsuzluğu

Bazı durumlarda, bilgisayar nedeniyle uyumsuzluk fare ve klavyeyi görmez. Bu tür durumlar nadirdir fakat olabilir. Tüm PC cihazlarının kendi sistem gereksinimlerine sahip bir sır değil. Tutarsızlık cihazların arızalanmasına götüren. Bu bir çevresel aygıtla zaman bir çatışma ortaya çıkar ve tanınmaz.

Uyumsuzluk elimine edilemez. Maksimum - İşletim sisteminizi değiştirmek veya uyumsuz bir aygıt değiştirmektir. Ancak bu şekilde fare ve klavyenin şekilde organize etmemiz mümkün olacak.

hasar

Ama hepsi bu değil! bilgisayar klavyesini görmüyor? kullanıcı cihazı PC'nizde işletim sistemi ve sürücüleri ile bir araya emin değilse olduğunu sorun başka bir yere bakmak gerekir. Örneğin, cihazın.

zarar görmemesi için, kullanıcı gerekir:

 • yuva bütünlüğünü kontrol;
 • emin, kablo (eğer varsa) sağlam;
 • cihazların doğru bağlantısını iki kez kontrol.

herhangi bir hasar durumunda zorunda ya PC ve klavye onarım taşımak veya yeni bağlayıcıları kullanmak veya yeni çevre birimleri satın almak olacaktır. Orada sık sık, ama bunları gidermek pratikte Hasar zor değildir.

virüsler

bilgisayar klavyesini görmüyor? Işletim sisteminde herhangi bir virüs var olması mümkündür. Bunlar herhangi bir kullanıcı tarafından sigortalı değildir.

Ne yapmalı? Gereken:

 1. virüslere karşı PC'nizi tarayın. Bu bir anti virüs programı gerektirir. Sen Dr. dikkat edebilirsiniz Web veya NOD32.
 2. spyware için bilgisayarınızda bir tarama gerçekleştirin. Bu görev ile SpyHuter başa.
 3. Tüm dezenfekte çalışın potansiyel olarak tehlikeli nesneler. Bu operasyon Anti-Virus düğme "Treat" tuşuna basarak gerçekleştirilir.
 4. Tüm bu kaldırılmalıdır, tedavi etmek değildi. Bu amaçla, anti-virüs ve casus yazılım programları bazı kontroller olacaktır bulmak için.

Bütün bu adımlar tamamlandıktan sonra, PC'yi yeniden başlatın ve izleyebilirsiniz. Büyük olasılıkla, bilgisayar fare ve klavyeyi tanır. Öyle değilse, bunun için sürücüleri yükseltme / yeniden önerilir.

nasıl bağlamak için

Birçok kişi acaba bilgisayara klavye nasıl bağlanacağını. çoğu durumda bunu yapmak için, daha kolay düşündüğünden daha. Özellikle kablolu modelleri söz konusu olduğunda.

PC kapalıyken Tüm eylemler gerçekleştirilecek. Kullanıcı sadece klavyeden öncülük ve uygun konektör bağlamak gerekiyor. Örneğin, USB klavye, USB jakına bir bağlantı gerektirir. Bu çok uygundur! Benzer şekilde, PS / 2 tipi cihazlar ile yapılması gerekir.

o kablosuz cihazlar söz konusu olduğunda Çeşitli aksi hareket etmeliyiz. Bu durumda, birçok klavyeyi nasıl yapılandırılacağı düşünüyoruz. Tipik olarak, bu cihazlar ek yapılandırma gerekmez, bunlar sürücülerin kurulumundan sonra hemen çalışmaya başlar.

kablosuz klavye ve fareler aşağıdaki gibidir bağlayın:

 1. pil mekanizması (pil) içinde yerleştirin.
 2. PC özel alıcıları bağlayın. Bunlar USB konnektörüne bağlı olması gerekir.
 3. için klavyedeki anahtarı hareket ettirin "On.".
 4. Bilgisayarı açın. Bluetooth bunu aktif hale getirin.
 5. Senkronizasyon aygıtları için bekleyin.

Hepsi bu. Şimdi bir kablosuz bağlantısı olan bir bilgisayarda klavye nasıl yapılandırılacağı anlıyoruz. Her şey göründüğünden daha çok daha kolaydır.

bulgular

Biz bilgisayar klavyesini görmez nedenlerini anlıyorum. Bu senaryolar bir çok dikkati çekiyor. Onların toplu yeni devaysa satın almak ya ya da sürücüleri yeniden düşürülür. Sadece klavye reddi çalışmak bazı durumlarda - bu ciddi sorunların bir işaretidir.

Herhangi bir cihaz kendi hayatı var. Bir PC'ye bağlarken Ve dikkate alınmalıdır. etkinlik 5 yıl satın aldıktan sonra gerçekleşir sırasında Genellikle klavyeler giyerler.

özellikle yaşlı işletim sistemleri ve yeni cihazların kullanıcılarının karşılaştığı cihazla uyumsuzluk bulunmaktadır. Ayrıca, böyle bir sorun şimdi Windows 10 çalıştıran bilgisayarlarda oluşur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.