SağlıkMüstahzarlar

Tetrasiklin merhem. kullanma talimatları

Tetrasiklin merhem - yaygın olarak bilinen antimikrobiyal madde, uzun bir patojenik bakterilerin yol açtığı cilt iltihapları tedavi etmek için kullanılır.

geniş spektrumlu bir antibiyotik - aktif madde tetrasiklin olup. Yıllar boyunca, tıpta kullanımı, mikroorganizmalar ilaca dirençli hale, yani bugün nadiren reçete edilir. Buna ek olarak, tetrasiklinler kontrendikasyonlar çok şey var ve daha etkili ve daha güvenli antibiyotikler, yeni verir.

İki tetrasiklin merhem% 3 harici kullanım biçimleri ve% 1 göz üretilmesi. ilacın aktif maddesi yanı sıra bir lanolin ve beyaz vazelin içerir. merhem 10 ve 15 gram kutuda yüzde üç satılan. yüzde biri tetrasiklin merhem - 3, 7 ve 10 gram 'de. kullanım için Talimat bir karton kutu içine alınır.

Bu madde, yumuşak dokuların pürülan sürecinde kullanılır, mikrobiyal enfeksiyonların, kıl folikülleri, genitoüriner enfeksiyonlar, KBB enfeksiyonları ve diğer iltihap ile streptokok ve stafilokok orijini, akne, sıyrıklar, trofik ülserler, stomatit, diş eti iltihabı, egzama abseler.

İlaç kornea konjunktivit, blefarit, Kurata, trahom, kese lezyon, enflamasyon ile gösterilir.

tetrasiklin merhem kullanıldığı gibi? Kullanım talimatları bir kez veya günde iki kez doğrudan etkilenen bölgeye uygulanır veya bir gün için bir bandaj yapmak olduğunu açıklar. Tedavinin gidişatı tolerabilite merhemler ve kurtarma hızına bağlı olarak iki ila üç gün ila birkaç hafta sürebilir.

Tetrasiklin gözler için merhem göz kapağı için özel bir spatula ile konur. Tedavi sırasında, bulanık görme ortaya çıkabilir. ihlali tedavinin bitiminden sonra devam ederse, hastaneye gitmek gerekir.

Açığa epeyce vaka olduğu kontrendike tetrasiklin merhem (talimat kullanılmak üzere bütün davaları açıklar). Bu alerjik reaksiyonlar, aşırı duyarlılık, karaciğer ve böbrekler, mantar lezyonların hastalıkları, (11 yaşın altında), beyaz kan hücresi sayımı (lökopeni), çocuk azaltmıştır.

Bebekler için tetrasiklin merhem başvurabilir miyim?

Birçok çocuk hekimleri çok fazla tetrasiklin merhem kontrendike olduğu için ondan bu durumda, terk edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kullanım talimatları çocuğun 11 yaşından aşarsa tedavi mümkün olduğunu gösterir. Ama çocuklar merhem% 3 ile tedavi edilemez olduğuna inanılmaktadır, ve% 1 -s' başarıyla bakımı tabi çocukların tedavisi için de kullanılabilir.

Hamile kadınlara tetrasiklin merhem uygulayamazsınız. Aktif maddenin aksiyonu kaynaktan kemik dokuları ve dişlerde anomalilere neden olabilir kırık kemik mineralizasyonu vardır.

bulantı, kusma, ishal, guatr,: Tetrasiklin yan etkileri bir çok neden iştah kaybı, bir sandalye ile ilgili sorunlar, yemek borusu ve dilin bir iltihabı. anjiyoödem - bazen yanma kızarıklık, döküntü, kaşıntı,: İlaç alerjik reaksiyonlar çeşitli neden olabilir.

güneş ışığına Tetrasiklin merhem neden cilt hassasiyeti.

merhem uzun süreli kullanımı kandidiaz veya pamukçuk neden olabilir. Tetrasiklin değiştirir , kan yol açan , bilirubin artış trombosit ve nötrofillerin eritrosit bozunma azalma.

Bu aracı kullanırken, dikkatli organizmanın tepkisini gözlemlemek gerekir. Yan etkilerin tespiti üzerine ilacı derhal terk etmelidir ve başka antibiyotik atanması için bir doktora danışın.

Tetrasiklin merhem kontakt lens takarken kullanmak yasak değildir. Bir saat sonra, onun uygulamadan sonra lensi kurulabilir.

tetrasiklin merhem ve alkol uyumsuzluk üzerine hiçbir bilgi.

İlacın raf ömrü: Açılmamış ambalajında - açıkken 2 yıl - Yaklaşık iki ay.

Tetrasiklin merhem (kullanım talimatları buna karşılık gelir) sadece doktor tavsiyesi altında kullanılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.