Ev ve AileEvcil

İspanyol Mastiff cins açıklama, doğa fotoğrafları ve sahiplerinin yorum

Hatta 10-15 yıl önce Rusya'da cins köpekler İspanyol Mastiff hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyordu. Bu hayvanların Fotoğraflar şaşırtıcı. Bu iyi huylu ve sevecen onların ustaları devleri. Şimdi cins sadece popülerlik kazanıyor ve köpek sahipleri, profesyoneller ve amatörler hem sempati kazanıyor.

çıkmasının versiyonu

Bu köpeklerin ataları büyük bir boyutu vardı inanılıyor, başka 3 bin İspanya'da yaşıyor. Yıllar önce. Bunların Mansiyon eski elyazmaları belgelenmiştir.

cins görünüm birkaç versiyonu vardır. Mastiff ataları Fenike tüccarları gemileri tarafından İber Yarımadası'na getirildi bir varsayım yoktur. Başka bir versiyonuna göre, cins Roma askeri lejyonla Pyrenees yakalanmış antik köpekler kaynaklanır. Tarihçiler Fakat, yerel kabileler o zaman onun büyük mücadele köpekler zaten vardı. Sonraki varsayım - İspanyolca Mastiff cins büyük bekçi köpekleri soyundan olan Doğu Avrupa ve Asya'da yaşayan kabilelerle birlikte dolaştı.

Bu büyük hayvanların sayısı koyun yünü geliştirilmesi yoluyla arttırıldı. kafaları binlerce oluşan sürünün iyi korunması, için, 5 köpekler için gerekliydi. Bu onun içinde, Manuel del Rio tarafından yazılmıştır "çoban yaşamı." Biz XVIII yüzyılın ortasında koyun sayısını düşünürsek, bunların en az 20 bin. Mastiffs korumak zorunda olduğu ortaya çıkar. Lyon ve Extremadura yanında bulundu büyük örneği.

Modern rock tarihinin

kimse gelmedi XX yüzyıl ıslah Mastiffs başında önce. Sadece bir köpek yavrusu doğuşuyla 1906 yılında Machaca resmen cins tarihini başlar. Damızlık kitapta bu mukabil girişe İspanyollar tarafından yapıldı.

cins 1929 de tarif edilmiştir. Sonra "dağ İspanyol Mastiff." Denirdi olan hedefi bunu bu cins büyük bulmak ve maksimize etmek oldu Luis Eskuiro, sahibi olduğu Kennel "Trasumansia", geçen yüzyılın, dağ alanları kuzey-batı İspanya 50 yıllık inceledi. Sonuç olarak, köpek büyük türlerden biri kendisi 1959 yılında Madrid'de sunuldu Navarro adlı Tarımsal Exhibition bulundu

"El Pinotar" Amadeo Alejandre - Geçen yüzyılın 60'lı yıllarda başka bir İspanyol mastiff yapan kreş vardır. Onun köpekler 80'li yıllarda çok popüler oldu.

40 yıldır iki kreş İspanyol Mastiffs Modern cins zemin hazırlamaya başardık unutulmamalıdır. Ve bu onların ana İdeal standartlar konusunda farklı görüşlere sahip oldukları gerçeğine rağmen.

Rusya'da görünüm

İlk defa İspanyol Mastiff 1995 yılında ülkede tanıtıldı. Neredeyse yarım yıl cins tek temsilcisi olmuştur. Ardından, Çek Cumhuriyeti Svetlana Valentinovna Dorogova gelen bu köpek kulübesi "Dorsdorf" bazı hayvanlar içinde teslim edildi. O andan itibaren Rusya'da İspanyol Mastiff güveniyoruz. ıslahının kitapta kaydedildi olarak Bir yıl sonra, "Nadir Breed" Kennel Club ilk yavru geldi.

Şimdi ülkede bu hayvanların sayısı düşüktür. Tipik olarak, fuarlarda mevcut en fazla üç birey. Buna rağmen biz bu İspanyol Mastiff köpek yavaş doğurmak demek, henüz mutlaka dikkat ve popülerlik kazanıyor olabilir. gün temsilcileri halkalarının çok sayıda toplayacak zaman yakındır.

tanım

Tatlı ve peluş dev. Yani neyi İspanyol Mastiff bu. türlerin tanımı, belki de erkek hayvan gördüm ilk defa hisseder gerçeği ile başlamalıdır. Her şeyden önce onun heybet ve haysiyet etkiler. 77 cm'den daha böyle bir köpeğin büyümesi. O yüzden bu köpek almaya karar edenlere söylüyorlar.

Derin göğüs ve güçlü kemiklerle orantılı inşa gövdeye sahiptir. Konut dikdörtgen yerine kare şekli. Köpeğin vücut ille içerdiği büyük gücü izlenimi vermek zorundadır. Karın batmamalıdır. Geniş ve güçlü onu rahim ve krup.

Kafa - Bu İspanyol mastiff ve diğer ilgili türler arasındaki temel fark olarak kabul edilir budur. Bu durumda, susturmaya alından hiçbir açık geçiş yoktur. Kafatası oldukça geniştir. Karakteristik bir özelliği - yüze alışılmadık ifade verir göz dışında bulunan serbest kırışıklık.

boyun, göğüs ve alt kısmında da kıvrımlar hacmi ortaya çıkaran, kalın ve gevşek deri. Yün, oldukça hafif dalgalı, vücuda uygun yakın ve en fazla 6 sm bir uzunluğa sahiptir. Astar kalın ve yoğun. Mükemmel don ve soğuk rüzgardan hayvan korur.

renk ceket herhangi olabilir, ancak en yaygın siyah kaplan ve sarı olarak kabul edilir. İlginçtir, ikincisi kırmızı tonlarda neredeyse beyaz arasında olabilir.

Onların sıradışı sözde kedinin pençe söz olmadan eksik kalacağını açıklaması burada İspanyol Mastiff, 1-2 Dewclaws olabilir söylenmesi gerekir. iyi akor kullanılabilirliğini gelir, çünkü bu özellik, çok faydalıdır.

İspanyol Mastiff nispeten geç olgun: orospu 2-3 yıl ve erkekler - ilerde bir yıl. sahipleri olarak, köpek gösterisi sağlıklı var, ama bu cins tam olarak ortaya hastalıklar vardır. Hayvan iyi durumda, her zaman ona egzersiz vermelidir edildi. 10-12 yıl ortalama ömrü.

Rus dairenin standardında tutmak için yani sadece gerçekçi - Köpek hemen her iklim, tek sınırlama yumuyor. Aslında ne, sahiplerinin sayısız İncelemeler doğruladı.

karakter

Mastiffs doğuştan çok naziksiniz. Bunlar tamamen yok motivesiz saldırganlık vardır. atalarının sürüleri saldırı kurtlardan koyun büyük sürüleri savunmuş olduğu gibi Geceleri onların koruma içgüdüleri daha şaşırtıcı değildir ki, ağırlaştırılmış. Ama Mastiffs uyarı olmadan saldırmak asla unutulmamalıdır. saldırı için sinyal ya da bir homurtu derin alçak kabuğu hizmet edebilir.

Bağlılık - Bu köpeklerden başka özelliktir. Onlar sahipleri söylediği gibi, mastiff çok ustaca aşk ve sevgi bunlara tezahüre tepki verirler. Bunlar çocuk veya yaşlı olarak onlardan daha zayıf olanlar, korumaya çalışırlar.

Mastiffs özgürlük seven. Onlar daha fazla yerdir. Onlar yeterince büyük olsa bile, apartmanlarda yaşamaya adapte edilmemiştir. En iyisi, güzel bir avluya sahip özel bir ev ise.

eğitim

Yukarıda belirtildiği gibi, güzel ve iyi huylu bir karakter - Bu cins İspanyol Mastiff temel ayırt edici özelliğidir. Köpek eğitimi de önemli bir rol oynar. Hayvan kedi, süs kuşları ve kemirgenler dahil hanede tüm insanların, iyi anlaşıyor olduğunu onun sayesinde oldu.

Bu köpeklerin doğru eğitimle güvenilir arkadaş değil, aynı zamanda çocuklar için mükemmel savunucuları sadece olabilir. Çok nazik hemşire - tek bir ses olarak evde bu köpeği olanlar, bu mastiff söylüyorlar. Bir çocuk düşerse Örneğin, onlar onu almak veya destek olarak hizmet etmek çok dikkatli olmak çalışıyoruz. Bu nazik devleri çocukların kendilerine tahammül istediğiniz bir şey, hatta en inanılmaz hile yapmak için izin verebilirsiniz.

Köpekler yetiştirmek ve farklı komutlar eğitmek gerekir. Ama bunların bir hazır yerine getirilmesini talep yok. Genellikle sezgisel uygun gördükleri gibi ev sahibi ve hareket istediği hissediyorum. Ayrıca, Mastiffs komutu için takdir edilmek sevdiğimi unutma.

Tımar

Hem profesyoneller ve süreci kur köpek severler saç tımar denir. Sürekli evde beslenen hayvan için bu işlemi gerçekleştirmeden sahipleri güzelliği için değil, aynı zamanda sağlık için değil sadece bakım. Bakım kürk iyi büyümesini teşvik ve hayvan cilt tonunu destekler.

İspanyol Mastiff oldukça temiz bir şekilde köpek olmasına rağmen, kendinizi çamur ve su birikintileri içine almak izin vermeyin, sizi yürüdükten sonra pençeleri yıkayın ve kurulayın emin olmalıdır.

Genellikle yün onlar aşağı düşmez, bu yüzden her gün penye gerekmektedir. Köpek yağmura maruz Ama eğer, eve döndükten sonra yine dikkatlice taramalıydım. Bu kafa başlayarak, saç büyüme yönünde özel bir fırça veya tarak ile yapılır. yavru gelince, onlar pek penye, ama yetişkin köpekler bir zorunluluktur.

yüzme

Uzmanları çok sık bunu yapmak için tavsiye yok. Kirliliği olarak mastiff yıkanmak için yeterli olacaktır. Ya en fazla iki hafta içinde 1 kez daha. Bilindiği gibi, sık sık suyu tedavisi deri bezleri daha fazla miktarda üretmek için başlaması, doğal yağ tabakasının boşaltılmasında yol açar. Bu hatta çeşitli dermatolojik hastalıklara bazen ceketli aşırı kurutma deri, kepek yol açabilir ve olabilir. Bu nedenle, sık yıkanma yarardan çok zarar getirebilir.

Donlara geldiklerinde soğuk sezonunda, köpek hiç yıkanmak için daha iyi değil. O deri değiştirmesini durana kadar ısıya kadar beklemek gereklidir.

Sergi için hazırlıklar

Onların hayvanları ile Bazı sahipleri çok yoğun bir yaşam olayları neden olmaktadır. Biz sergiler ziyaret bahsediyoruz. Köpeğin ceket bakımlı görünüyordu için Gresler 2-3 gün sonra sadece restore olarak onları, etkinlik öncesinde olmalıdır yıkanmak. Buna ek olarak, gösterinin birkaç saat önce özel olarak bu sprey doku için tasarlanmıştır yün tedavi önerilir. Önemli ölçüde, bu parlaklık vermek, kürk görünümünü iyileştirir hacmini ve ferahlatıcı geri yükler.

Kışın, sergiler sıkça yapıldığı ve köpekler yıkanmak için tavsiye edilir yılında onun kalın saçlı İspanyol Mastiff kirliliğinin çeşitli türlerde tam bir temizlik bunun ihtiyacı olduğunu. Bu gibi durumlarda, kuru bir şampuan kullanın. Bunlar ek olarak, bu hayvanın derisi üzerinde zararlı etkilere sahip yeterince hoş bir kokusu vardır, kullanımı çok uygundur.

bir sprey, toz ya da toz halinde satılan bu tür şampuan. uygulaması sonrasında sadece özenle taranmış yün gerekli. Ben klima ya da protein içerir şampuanlar, en tercih tercih söylemeliyim. uygulaması sonrasında köpek düzgün ve bakımlı ve yün kazanç hacmi ve güzel bir parlaklık bakacağız.

Ve tavsiye son parçası: köpekler İspanyol Mastiff doğurmak özen başlar, bu makalede sunulmuştur fotoğraflar, o yaşlardan itibaren yavru olmak gerekir, onlar çeşitli kozmetik prosedürlere alışması. Sonra hayvanlar sakin olacak ve onların sahipleri - memnunuz.

cins Gösterimler

İyi karakter, güvenilir savunma oyuncusu, sevecen ve nazik hayvan - tüm İspanyol Mastiff. Köpek sahiplerinin Yorumlar temelde olumlu. İnsanlar sadık arkadaşı sadece bulamadık söylüyor. Buna ek olarak, onlar mükemmel koruma, ama bunun gibi, sebepsiz, havlamaya yoktur. Hala evcil hayvan sesini duymak eğer, o gitmek ve birisi özel mülkiyet sınırlarını ihlal olup olmadığını görmek için kontrol etmek en iyisidir.

tek bir ses olarak Deneyimli yetiştiriciler demek İspanyol mastiff o - zengin ve kendine güvenen konaklar için bir köpek.

fiyatları

Yukarıda belirtildiği gibi, İspanyol Mastiff, pazar değişir her zaman sunduğu fiyat, köpek ucuz gelmiyor. Bu cins bir köpek ortalama maliyeti 65 ila 90 bin arasında değişir. Rubles. Kendine bu kadar büyük ve iyi hayvan alın. Ve pozitif duygular sen garantilidir.

Bu cins yetiştirilmesiyle ilgili fidanlıklarda doğrudan, hem de özel mesajları okuyabilir köpeğinize İspanyol Mastiff satın alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.