SağlıkSigarayı bırak

Sigara bileşimi, sigara içenlerin bedenini yok eder

Herkes sigaranın tehlikelerinden haberdardı. Bununla birlikte, yine de, her yıl sigara içenlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Sigara vücudu için ne kadar tahrip edici olduğunu düşünmezler, çünkü sigarada çok miktarda zararlı madde bulunur.

Bu zehirli alışkanlığın da ergenleri yakalaması çok üzücü. Ve çoğu kez sonuçlarını bile bilmiyorlar.

Sigarada ne var? Çoğu kişi saf olduğuna inandığı için tütünü değil yalnızca tütünü de içermektedir. Evet, elbette, o ana maddedir, ancak tek değildir. Tütün Solanaceae ailesine aittir. Yaklaşık 40 tür bulunur, tropikal Amerika'da yaygın olarak bulunur. Antik zamanlarda tütün kullanımı için acımasızca cezalandırılan ve işkence yapıldığı bilinmektedir. Bazıları idam edildi bile. Ve bütün bunlar, çünkü vücutta sigara içilirken karbon monoksit, azot, nikotin, asetik asit gibi sağlık maddelerine çok zararlıdır.

Sigaranın bir parçası olan Nikotin, sigara içicisinin tüm iç organları için zararlıdır. Deneyler sırasında tavşanı öldürmek için sadece iki damla zehirli nikotinin köpeği yarım taşı zehirlemek için yeterli olduğu bulundu. Baş ağrısı, göğüste hoş olmayan hisler, hızlı nabız ve kalp ritmi, baş dönmesi, kusma ve mide bulantısı: Nikotin bir kişi tarafından zehirlenebiliyor.

Buna ek olarak, sigaranın bileşimi katran, kadmiyum, arsenik, benzapiren, nikel, aseton ve hatta siyanürik asit içerir. Hayal etmek korkutucu, değil mi? Bütün bu zehirler neredeyse sürekli sigara içen bir kişinin vücuduna girer.

Arsenik son derece toksik bir kimyasal elementtir. Onun yardımıyla önce fareler ve sıçanlar öldürüldü. Bir kişi bu madde ile kolayca zehirlenebilir.

Kadmiyum böbrekler gibi insan vücudundaki organlarda birikme özelliğine sahiptir. Bu ağır metal adam sigaraya sadece teşekkürler. Gebelikte, kadmiyum büyümekte olan fetüs üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir ve erken doğum yapabilir.

Nikel, kansere ve astıma neden olan bir maddedir.

Siyanür ayrıca kemirgenlere karşı da kullanılır ve insanlar için çok tehlikelidir.

İşte böyle zengin bir kompozisyon. Tütün sigara içindeydi, görebildiğiniz gibi, biraz. Çoğunlukla son derece zararlı unsurlardan oluşurlar. Genel olarak, hiç kimse sigara içtiği sigara içeriğini tam olarak bulamaz. Tütün ürünlerinin üretimi ve dağıtımıyla uğraşan şirketler asla sırlarını açığa çıkarmazlar. Ve sigaraların o kadar zararlı olmadığını safça, ölümcül zehirleri teneffüs etmeye devam edeceksin. Tütün zararlıdır, ancak bağımlılığı bırakmak için yeterli değildir - birçokları düşündüğü gibi. Ve çok yanlışlar. Sigaranın bileşimine eklemeyen şey, maliyetleri en aza indirgemek ve işletmenin kârlılığını artırmak için üreticileridir.

Sigarayı bırakmak gerçek ve mümkün. Evet, çok çaba sarf eder, ancak sonuç buna değecek. Herhangi bir para için sağlık satın alamayacağınızı ve sigarayla harap olan bir cismin sağlıklı olmayacağını açıkça anlamanız gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.