Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Sable fish: evde yemek tarifleri

Atlantik ve Pasifik'in tropikal ve subtropikal denizlerinde (Japonya Denizinde ve Güney Primorye sularında) ilginç bir balık kılıç görünümüne benzemektedir. Tamamen kaudal bir yüzgeci yoktur, bunun yerine ince bir filamentöz apendiks vardır. Balıkların ortalama uzunluğu bir ile iki metre arasındadır. Ağırlık yaklaşık 1 kg'dır.

Bir kılıç balıkçılığı balıkçılığın bir nesnesidir. Pişirken lezzetini takdir eder. Kılıçbalığı eti yumuşaktır ve ihale eder, neredeyse hiç kemik yoktur (sadece omurilik kısmında hariç). Balık, yüksek bir protein içeriği, büyük miktarda kalsiyum ve fosfor varlığı ile karakterizedir. Pişirme yönteminden bağımsız olarak, et sulu ve çok lezzetli.

Kılıç pilavı için tarifi

Kılıç etinin yumuşaklığını ve sulukunu muhafaza ettiğinden, meyilli olarak kızartılması önerilir. Bunu yapmak için, 1 yumurta, 3 çorba kaşığı gerekir. Un kaşığı, 70 ml süt ve yarım fıstık ezmesi (ufalanmış rendelenmiş ızgaraya rendelemek gerekir). Tüm maddeler homojen bir kıvamda yoğrulur. Hazırlanan hamur sıvı alması gerekir, bu nedenle gerekirse biraz daha süt ilave edebilirsiniz.

Kızartmaya başlamadan önce kılıç balığı yıkanır ve kısımlara kesilir (uzunluk 10-15 cm). Bundan sonra, her parça bir çatalın üzerine batırılmalı, sıvı bir hamuru batırılmış ve önceden ısıtılmış bitkisel yağ ile tencereye konulmalıdır. Her iki tarafta, iştah açıcı bir kabuk oluşuncaya kadar 2 dakika kızartın. Biten parçalar fazla yağ almak için kağıt havlu üzerine konur. Sıcak servis yapın.

Balık kremi ekşi krema içinde kaynatılmış

Bu balık kalorisinde düşüktür (sadece 100 gramda 106 kcal). Yumuşak beyaz et genellikle beslenme beslemede kullanılır. Özellikle kılıç balığının hassas tatları, ekşi kremamızda söndürüldüğünde kazanır.

Bu yemeği hazırlamak için, 5 cm uzunluğunda parçaya kesilmiş 1 kg balık una kızartılır. Ardından aynı kızartma tavasında yoğurma halkaları ve havuç ile soğan atılır. Sebzelerin yumuşak olana kadar birkaç dakika kızartılması gerekir. Daha sonra soğan havuç yastığının üzerine kavrulmuş balık koydu ve ekşi krema döküldü (500 ml yağ içeriği% 15). Tat için tuz ve biber ekleyin, yeşil dereotu serpin. Yavaş bir ateşte yarım saat pişirin.

Bitmiş balık o kadar ihale eder ki çocuklar bile bunu zevkle yiyebilir. Soğuk ve sıcak bir formda, bağımsız bir yemek veya yan yemek servis edebilirsiniz.

Çoklu bağlarda kılıç balıklarının hazırlanması

Aşağıdaki tarife göre balık hazırlamak için balık, soğan, 100 gr şampanya veya diğer mantar, 100 gr peynir, mayonez veya ekşi krema karkas gerekir.

Öncelikle, soğan kasesini ve doğranmış mantarları çoklu gözlerin kasesine bastırın. Küçük kızartmalara ihtiyaçları var. Multivark modeline bağlı olarak, bunu "Kızartma", "Pişirme" veya "Et" modunda yapabilirsiniz. Kızarmış sebzeleri bir tabakta karıştırın. Daha sonra çoklu taşkanın tabanına balık koyun, kemikler temizlenir ve küçük parçalara bölünür. Üstte bir soğan-mantar yastığı, mayonez tabakası ve rendelenmiş peynir ile gözyaşı örtün. "Pişirme" modunda en az 40 dakika pişirin.

Hazırlanan çanağın lezzetli ve çıtır altın bir kabuğu var ve içindeki yumuşak, sulu ve kokulu olduğu ortaya çıkıyor.

Balık kılıcı: fırında nasıl pişirilir

Beslenme uzmanları balık, makro ve mikro elementlerdeki azami vitamin sayısını korumak için fırında pişirmeyi önerirler. Bunu yapmak için, marine edilir ve folyoya sarılır, böylece pişirme sırasında oluşan tüm meyve suyu içeride saklanır.

Balık kılıcının önemli bir avantajı vardır: ölçekten yoksundur; bu da yalnızca mendilden temizlenmesi gerektiğidir. Bundan sonra, balık kısmen kesilmeli ve elma sirkesi içinde tuz ve biberle marine edilmelidir. Şu anda, soğanı yarım halkaya kesmek ve yarısı katlanmış bir folyo üzerinde düzenlemek gerekiyor.

Turşu balıklarını soğan minderinin üzerine koyun, iyice sarın ve 40 dakika fırına gönderin. Dolayısıyla bir çanağın diyet varyantı hazırlanır. Başka bir durumda, pişirme işleminden 10 dakika önce folyoyu açabilir, balıkları peynirle serpip fırına geri gönderebilirsiniz.

Kılıç Marine

Marine kılıç balıklarının tadını seven herkes aşağıdaki pişirme şeklini beğenecektir. Turpgiller için, 2 yemek kaşığı sirke (% 30), bir kaşık tuz ve şeker ekleyerek 500 ml su kaynatmanız gerekir. Aynı zamanda birkaç bezelye siyah ve tatlı kokulu biber, bir defne yaprağı gerekir.

Marinayı ateşten kaldırmayın, içine küçük balık parçaları koyun. Birlikte 15 dakika pişirin. Soğutulan balıkları derin bir tabağa hafifçe soğutun ve marineyi tekrar dökün. İyi soğumaya ve masada servis yapmaya bırakın. Soğuk formdaki turpun donması benzini sıklıkla donar. Bu durumda parçaların üzerine çekilmesi ve bir başka plakaya kaydırılması gerekir.

Kılıç balığı hazırlamaya yönelik tüm tarifler (marine edilmiş formda) bitmiş çanağın maksimum iki gün boyunca yenmesi için tasarlanmıştır. Uzun süre saklanması önerilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.