KanunDevlet ve hukuk

Nafaka azaltılması

boşanma çok sayıda Rusya'da görülmektedir. Özellikle çocuklu çiftler arasında. Ancak, boşanma onların ebeveyn yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmak için bir bahane değildir. Her iki ebeveyn hala yetişkinliğe kadar çocuğu korumak gerekir ve sonuna kadar getirecektir. Gerçek hayatta, küçükler bir ebeveyn ile yaşıyoruz. Çoğu zaman bu annedir. Diğer üst (baba) çeşitli boyutlarda aylık nafaka öder. Ancak zamanla, ya babalar yükümlülüklerini yerine reddediyorum veya nedenlerle arayan bu sorumluluğun kendilerini rahatlatmak için. Daha sonra, bakım bir azalma vardır nasıl öğreneceksiniz. bir şekilde küçüğün bakım için ayrılan para miktarını azaltmak mümkün mü? Nasıl bir özel durumda hareket etmek?

Boyutlar ödemeleri

ilk şey nedir tutarlar bakım atanabilir, anlaşılmalıdır. Rusya'da birkaç senaryo vardır.

İlk olarak, nafaka sabit bir miktar ödenebilir. Kesin rakamlar birçok faktöre bağlı olarak ayarlanır.

İkincisi, nafaka maaş yüzdesi olarak ödenir. Bu durumda, ödeme büyüklüğü çocuk sayısına bağlıdır. yani:

 • % 25 - 1 çocuk;
 • % 33 - 2 çocuklarda;
 • % 50 - 3 ya da daha fazla minör en.

Modern uygulama mükellefler genellikle çocuğun gerçek mali durumu ile ilgili bakım ve bakım düşmediğini ileri sürmektedir. Bir şekilde bir minör ödemeler azalmış yapabilir miyim?

indirime hak

Evet. Ama hiçbir yasa bulunmamaktadır modern Rus mevzuatta tamamen Küçüklere nafaka yükümlülüklerinden anne bırakın.

Buna rağmen, belirli koşullar altında, nafaka azaltabilir. Sadece kimse tutan operasyon nedeniyle. Hangi sebeplerden dolayı çocuk için ayrılan miktarını azaltarak gerektirebilir?

ödemeleri azaltma nedenleri

Her şey koşullara bağlıdır. Her aile - bu bireysellik. Bu Nafaka etkileyebilecek faktörleri gösterebilir. Ne zaman küçüklerin bakımı için ödeme azaltmak için izin?

Adli uygulama gösteriyor ki aşağıdaki durumlarda nafaka azalma:

 1. çalışma yeteneği üzerinde bir etkisi vardır mükellefi sağlığı keskin bozulma.
 2. engelli bir vatandaş statüsüne alınıyor. Bunu yapmak için, bir sakatlık 1 veya 2 gruplarına sahip olmak gerekir.
 3. 16 yıllık bir gencin kendi rekabetçi kazanç olması. Tipik olarak, bu kurtuluşu mümkündür. Sonra 16 yaşında bir çocuk tam olarak faaliyete hale gelir.
 4. herhangi bir özelliği veya sabit karı elde varlıkların bir çocuğun yapma. Örneğin, bir apartman kiralanan olduğunu.
 5. bakım mükellefi yeni bakmakla ortaya çıkması. Bu eşler, ebeveynler, kardeşler, çocuklar olabilir.
 6. Diğer küçüklerin mükellefi bakımı için para toplanması.
 7. Çocuk sonuna kadar devlet desteği giderse.
 8. ödeyenin gelir Güçlü artış.

Geçen senaryo olarak yaygın değildir. İntikam için çocukların ihtiyaçları için ödemek için yeterli vatandaş gelir ve paranın geri kalanının 1/4 harcandığını ve ebeveynlerin ihtiyaçlarına harcanacak zaman durum genellikle uygulanır.

Farketmez

Oldukça yaygın bir uygulama - Başka çocuğun doğumda bir vatandaştan bakım azaltılması. yukarıda belirtilen bütün özellikleri rağmen nafaka atanmasına hiçbir rol oynamaktadır bazı faktörler vardır. vatandaş o nafaka miktarını azaltmak için gerekli olup olmadığını işleyemez?

Bu faktörler arasında izole:

 1. Kazanç annesi. ebeveyn kime çocuk (çoğunlukla anne) yaşadığı ile iyi bir gelir olsa bile, bu minör içeriğinden ikinci yasal temsilcisi sorumluluğu kaldırmaz.
 2. Atama emeklilik çocuk yardımları ve diğer aylık hükümet ödemeler.
 3. Durumlar özelliğinde olan küçük pahalı bir özellik olduğunu, ancak herhangi bir gelir getirmiyor.

Buna göre, mahkeme çocuğun babasına ödemeler boyutunu azaltmak için, örneğin, bir temel olarak annenin yüksek kazanç, değerlendirmez.

yolları azaltmak için

Bugüne kadar, idame (daha sonra sunulacaktır örnek uygulaması) bir azalma farklı şekillerde ortaya çıkabilir. yani:

 • Barış anlaşması;
 • Hukuken.

Ebeveynler nafaka ödenmesi konusunda bir anlaşma yalnızca ilk senaryo mümkündür. Sonra partiler bağımsız çocuğu ödemek için ne kadar diğer ebeveyn üzerinde anlaşabilirler. Ama pratikte benzer bir sonuç elde etmek zordur. Bu nedenle, taraflar genellikle mahkemeler yoluyla nafaka sorunları karar verir.

Tam olarak nereye gitmek

Nerede hizmet iddianın bir açıklama nafaka azaltılmasına ilişkin? Bu soru birçok kişi ilgi olduğunu. Özellikle, mükelleflerin. Bunlar genellikle bunları istemek.

Vatandaşlar davacı tescili yerinde bir hak talebinde bulunmak gerekir. Bu başvuru Kayıt mahkemeye uygun uygulama için geçerli gerektiği anlamına gelir. Diğer kurumlar nafaka ile ilgili konularda meşgul değil.

eylem Prosedürü

Vatandaş mahkemeye gitmek karar verdi? Nafaka azaltma her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, mahkeme sağlanan malzemenin detaylı çalışma sonrasında dava görevden alabilirler.

Nasıl Nafaka azaltmak için? Bunun için:

 1. bir iddia dosyalama için gerekli belgeleri toplayın. Yani sonradan ele alınacaktır.
 2. Oluşturun ve iddianın ifade yaz.
 3. mükellefi bir kayıt için bölge mahkemesine kağıtları paketinin yanında Sue.
 4. duruşma için bekleyin.
 5. Ellerinde bir mahkeme kararı alın. Mahkeme davacının temyiz nedenleri olduğunu bulursa, nafaka ödemelerinin miktarını azaltmak mümkün olacaktır.

pratikte en zor görev, diğer ebeveyn nafaka azaltma hakkına sahip does kanıtıdır. Yani bu amaç için yararlı olabilir?

belgeler üzerinde

Eğer nafaka azaltmak için ne gibi evraklar yardımcı olacak? Başvuru formunu doldurmak için göndermek zorunda kalacak:

 • davacının pasaport;
 • tüm çocuklar için doğum belgeleri;
 • evlilik belgesi / boşanma (eğer varsa);
 • kazanç beyanı (genellikle 2-PIT oluşturmak üzere gelir);
 • vatandaşın hesabının banka hesap özeti;
 • (Anlaşma veya kararın) nafaka ödemek temelinde belge;
 • Diğer bağımlı ID'ler (eğer varsa);
 • bazın varlığını teyit diğer dokümanlar (örneğin, referans engeli), bakım azaltmak.

O ancak kopyaları ile, orijinal şeklinde değil, tüm belgeleri göndermek için tavsiye edilir. Aksi takdirde, iddia kabul edemez.

gizlilik

Ancak hepsi bu değil. bakım azaltılması için örnek uygulamalar aşağıda sunulacaktır. Ama bundan önce, ben vatandaşlar bazen yargı tartışılmadan fikirleri hayata dikkat etmek istiyorum. o maaşın bir yüzdesi olarak para ödenmesi söz konusu olduğunda Kural olarak, bu, durumlarıdır.

şey nafaka vatandaşlar sık sık nafaka azaltmak için daha düşük kazanç ile yeni iş istihdam olmasıdır. Bu uygulama gerçekten böyledir. Oldukça aktif olarak kullanılmaktadır.

Bırakmanın tamamen değmez. vatandaştan işin eksikliği küçüğün yasal temsilcinin bakım yükümlülüklerini iptal için bir neden yoktur. Sonra ödeme örneği, yararları ve emekli için, tutun olacaktır. En azından, ama yine de ödemek zorunda.

Daha hiçbir gerçek hileler, pratikte hareket ederek, hayır. Sadece önerilen algoritmanın nafakayı azaltabilir. Başka Ve hiçbir şey. Aslında, bu tür durumlar çok sık meydana gelmez - Mahkeme genellikle küçüklerin menfaatlerini korur. Bu nedenle, hayatta fikirlerin somut delil yaratmak mantıklı, sen umut edemez. iddia bakım azaltmak için hizmet ne kadar da açıktır. Bu nasıl kağıt yazmak için?

yazma kuralları

zor olmadığından emin olun. Özellikle zaten şikayeti ile uğraşmak zorunda olanlar için.

Belge biçimlendirme iş yazışma kurallarına uygun olarak gerçekleşir. aşağıdaki gibi eylem yapıdır:

 • "Cap";
 • adı;
 • özellikleri;
 • ana bölümü (hikaye);
 • lütfen;
 • Sonuç (imza tarihi).

belgenin ana kısmı çok ayrıntı gerekir, ancak kısaca ve noktaya talebinin gerekçelerini belirtmek için. Tüm kelimeler belgelendirilmesi gerekmektedir.

Metinde eylemi hazırlarken hiçbir jargon ve hataları olmalıdır. Geri kalanı için, belgelerin hazırlanması ve sunulması ile herhangi zorluklar olmamalıdır.

örnek

Aşağıdaki nafaka azaltmak için örnek bir uygulama içerir. Bu belge onun durumunda benzer bir kağıt yazabilirsiniz hangi en yaygın şablonu vardır.

Tipik olarak, her takım elbise - bu elle veya bir bilgisayarda davacı tarafından yazılmış benzersiz bir belgedir. Ana parçaya ödenen Ana yeterince dikkat. Ve onun sözleri öyle ya da doğrulamaktadır. onay olmadan nafaka bir azalma imkansızdır elde etmek. Onların çıkarları ilk etapta korunur - Özellikle mahkeme genellikle çocuklarda tarafında duruyor gerçeğini göz önünde bulundurarak.

Bundan böyle, bakım azaltmak için nasıl açıktır. Bu işlem, bir vatandaş yaparsa zorluğa yol açmaz, fikirlerin hayata geçirilmesi için meşru sebebi var. Onlar sadece delillerin hazırlanması açısından olabilir. Geri kalanı için, iddia, yapılan genel bazda hizmet ve tedavi.

Mahkeme dışında, nafaka başa önerilir. Bu yüzden azaltmak veya kolayca artırmak ve diğer ebeveyn ile anlaşarak mümkün olacak. Bu zaman ve emek tasarrufu sağlar. Her durumda, şimdi açık bir azalma bakım var ne.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.