ÇirkinlikEv güvenlik

Söndürücü DU-5: amacı, uygulama özellikleri, teknik özellikleri

Şu anda, en yaygın uygun ve son derece etkili söndürme yangınları cihazları söndürücü biri OS 5'tir. Oksijen girişi, bir yanıcı sıvılar, aynı zamanda, elektrik tesisatları altında çalışan oluşur söndürme malzemeler için uygun olan bir model, yangın yüksek gerilim kadar 10 bin volt.

Nedeniyle, kompakt boyutu ve bir yangın söndürücü kullanım kolaylığı OU-5 sıklıkla müzeler, arşivler, galeriler ve yanıcı maddeler kolayca saklanır diğer alanlarda kullanılmaktadır.

randevu

Söndürücüler OU-5 Kağıtları yanıcı gaz halinde maddeler, yanıcı sıvılar, elektrikli cihaz ve elektronik koymak için vazgeçilmez. Aynı zamanda, bu cihazın kullanılması, gerekli olan bastırma katı ateşlendiğinde alev odaklarındaki ve oksijen erişim yokluğunda yanmayı destekleyebilen maddeler ise etkisizdir.

Söndürücü DU-5: Özellikleri

Buluş, yüksek basınçlı yangın söndürücülerin kategori ile ilgilidir. Yüklü cihazı, sıvı karışım göre , karbon dioksit, doymuş buhar basıncı ile serbest bırakılır.

Bastırma yangınları söndürme Yanma bölgesindeki nesnelerin ve maddelerin soğutulması dayanır. Bu ise çevre bu yanma reaksiyonunun sona erdirilmesi için koşulları yaratmak yanıcı maddelerin inert yüksek konsantrasyonu ile seyreltilir.

Söndürücüler OU-5 aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • ağırlık - 15 kg,
  • halbuki hareketsiz yanmayan maddelerin püskürtme - 8 saniye;
  • püskürtme uzunluğu - 3 metre;
  • sıcaklıkları kullanımı - 50 ° C'ye kadar 5 ila;
  • Karbon dioksit - ajan söndürme
  • ömür boyu yıllık bakım ücret ile 5 yıldan fazla ve kitleleri kontrol -.

Uygulamanın özellikleri

Yangın söndürücü OU-5 sızdırmaz mahfaza kontrolleri ayıklanması ile tahrik edilir. huni cihazı ateşleme odasına doğru yönlendirilir. bu, sıcaklığının ejeksiyon 60 sıfırın altında 70 tehlikeli limite düşer çünkü Böylece, maruz kalan deri, aktif madde ile temasını engellemek için gereklidir.

arıza yapmadan önce açılması gereken bir kolu - Yangın söndürücü salma tetik, kilitleme aygıtı aktive edildi. Aynı kolu kullanılarak kesildi veya tamamen karbon dioksit maddelerin teminini kesilebilir.

Genel Kullanım Şartları

Yangın söndürücü OU-5 kullanmadan önce, mevcut koşullarda model ne kadar uygun ve etkin görmek için, yangın türünü belirlemek için gereklidir.

Bastırmak enflamasyon odak rüzgâra karşı kademeli olarak alev içine kayması söndürücü boynuz kumanda olması gerekir. yanıcı sıvı maddelerin önleyici, önce yangın söndürme olarak merkezine doğru hareket, bir açık alev ocağın ön kenarındaki soket kılavuz ve olmamalıdır.

Iltihaplı dikey yüzeyler olarak bir yanıcı sıvı yükseklikten dökme, aşağıya doğru bir yön söndürmek için gereklidir. Bu durumda, mümkün olduğu kadar bir seferde bu tip birden fazla cihaz kullanmak daha iyidir.

(3), ki bu da daha yakın etikette gösterilen modele bir mesafede elektrikli ev aletleri için elektronik ve elektrik yanan söndürmek için yapar yangın söndürücü OU-5 uzun sürmez.

Ne zaman yangın söndürme Eğer alev emin olmak gerekir yeniden tetiklemiş ve her durumda ateşe sırtını dönmedi. Yangın söndürücü kullanın tekrar şarj etmek göndermelidir.

Model bir DU-5 altı ay içinde en az bir kez yapılmalıdır kaçaklar için düzenli, periyodik muayene, olmak. Doğrulama ayrıca ağırlık tabidir - bu belirtilen standartlara uymalıdır pasaport veri modeli yangın söndürücünün.

Konteynır ağırlığı ölçüm özelliklerine veya aşılan ömrü şişe göre reçete performanstan daha az ise, yangın söndürücü mutlaka hizmetine gönderilir. Gerekirse onun şarj uzman servis istasyonu gerçekleştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.