KanunDevlet ve hukuk

Nasıl ve nerede bir boşanma başvurusunda?

sicil bürosunda evliliklerini kaydeder her çift, sevgi ve uyum içinde birlikte tüm hayatlarını yaşamışlardır, o zaman dünyanın farklı olurdu. Ne yazık ki, istatistiklere göre, 10 evlilikler 5'ten fazla boşanmalar kayıtlı. Bu neredeyse her yolu İkinci çift çift yaşamla baş edemiyor. On yıl önce, 10 üzerinden çiftler 4 boşanmış Ama bizi bir kenara istatistiklerini bırakın ve mevzuata bakalım çünkü sonuçlandırmak veya evliliğin sona ermesi mümkündür nasıl belirler çünkü bu sayı, büyüyor. eşlerin gelecekteki yaşam birlikte mümkün olmadığını farkında iseniz, sahip boşanma sorunu. Yürürlükteki yasalara göre, her iki eşin boşanma rızalarını ifade ettiler ve çiftin çocuk yok, ve mülkiyet hakkında tartışmalar, evlilik pranga bırakarak zorluğu olmaz eğer. Eşler kayıt ofisine gidip boşanma başvurusunu birlikte yazmak gerekecektir. Tam olarak bir açıklama yazmayı, bu belirtilecektir bilgilendirme panosu, ve zor bir şey yoktur. Gibi boşanma nedenleri , çoğu çiftler sadece onlar anlaşamıyoruz gösterir. Uygulama yapmak zorunda kalacaktır evlilik cüzdanı ve kayıt ücreti ödenmiş makbuz. Temelde, gerekçe olarak boşanma konusunda bir açıklama yaparak, bir şey yazabilirsiniz. Önemli olan çocukları ve anlaşmazlıkları ve boşanmak için karşılıklı arzusu.

eşlerin çocukları veya mal ile ilgili her türlü anlaşmazlığı varsa, olacak boşanma başvurusunda bir mahkemede. Sadece boşanma karşı taraflardan birinin eğer yapmak zorundayız. Boşanma hala tabii sürece, çift uzlaştırmak mümkün olmayacaktır, verilecektir unutulmamalıdır. Hakim ailesini tutmaya çalışmak zorundadır ve eşlerin karar hakkında düşünmek için zaman verilir çünkü.

Eğer evlilik, ama buna karşı diğer yarısını bitirmek için karar verirseniz, yapmak zorunda kalacak bir iddia boşanma mahkemeye. O, yani kişinin kiminle boşanmış, davalı belirtmek ve artık eşleri kalabilir Bütün nedenleri haklı olmalıdır. Eğer mal paylaşımı herhangi bir farklılık varsa da, işaret etmek gereklidir.

genel kurallara uygun olarak, boşanma başvurusu evindeki ikinci el servis edilmelidir, ancak davacı küçük çocuğu var ya o hasta ise, hukuk ikamet davacının yerinin uygulama olasılığını verir.

Ne konuda çift anlaşmazlık bağlı olarak, madde, dünya veya bölge yargıcı olarak kabul edilecektir. eşler anlaşmazlıklarınızı yok ve bunlar çocuğun hayatını ilgilendiren bir nafaka konularında anlaşmasının yanı sıra her şeyde ulaşmış Yani, dava yargıcı teslim edilecektir. Bu çocukların yokluğunda eşlerden birinin boşanma rıza istemiyor durumda gördüğü onun kim olduğunu. minör çocuk üzerinde en ufak bir anlaşmazlık varsa, o zaman boşanma için bir uygulama bölge mahkemesine başvurmak zorunda kalacaktır. anlaşmanın olmaması halinde, mahkeme çocuğa olan tüm konular hakkında karar verecektir. ve mülkiyet anlaşmazlıkları Bölge Mahkemesi'nde kabul edilir. Aile Kanunu'na göre, hakim tarafları uzlaştırmak için üç ay süreyle deneme erteleme hakkına sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.