Gıda ve içecekYemek tarifleri

Pancar ve diğer sebze ile detaylı tarifi lahana turşusu

pancar ile lahana turşusu tarifi sadece basit ve uygun fiyatlı bileşenler içerir. Yataklar bu atıştırma parçası olan tüm önemli sebze olgunlaşır zaman mı hasat, sonbahar sezonunda önerilir. hoş parlak bir renk tonu ile özellikle lezzetli ve kokulu elde edilen kırmızı bileşen, filizlerin olmadan hazırlanan geleneksel düzenlemeden farklı.

pancar Sauerkraunt: adım tarifi

iş parçası için Bileşenleri:

  • taze sarımsak - ortalama kafa;
  • Genç kabak - 2 kg;
  • biber (tercihen kırmızı) - 1 adet,.
  • Büyük pancar - 1 adet;.
  • Yağ rafine ayçiçek - ½ bardak;
  • orta boy bir tuzu - 2 büyük kaşık;
  • kum beyaz şeker - 3 büyük kaşık;
  • Sirke - 1 büyük kaşık;
  • Saflaştırılmış su - 1 litre.

sebze

pancar ile lahana turşusu tarifi nitrat katkısı olmadan yetiştirilen sadece taze ve genç sebze kullanımını gerektirir. bu tür ürünlerin pazarlara çiftçilerden satın almak için en iyi olmasının nedeni budur. Bu nedenle, yıkama için gereken lahana ve yaprak yüzeyinden temizleyin. Daha fazla çatal koçanları kurtulmuş olması gerekir ve katı gövde ve kolay bir şişe açıklığına girmesi tür parçalar, geri kalanı kesmek.

Ayrıca, pancar ile bir lahana turşusu tarifi örneğin biber ve sarımsak gibi bileşenlerin kullanımını sunmaktadır. Bunlar yıkandı durulanmalıdır, sap ve kabuğu kaldırmak. orta parçaları kesmek için - Ayrıca, sarımsak bir bıçak ve biber ince doğranmış olmalıdır. Ayrıca, gerek pancar soyulmuş ve ince şeritler halinde kesilmiş taze temizlemek için.

Tüm sebzeler işlendikten sonra, onlar hafifçe ellerini zarar, bir kap içinde birleştirmek ve iyice karıştırın gerekmektedir.

cam sterilizasyon

pancar ile Tarif lahana turşusu ön kalıp, sadece steril cam kavanoz (1.5, 2 ya da 3 L) depolamak için kullanılması önerilmiştir. Onlar yemek soda yıkamak gerekir ve daha sonra bir vapura 19-23 dakika tutulur.

pişirme turşusu

hızla salamura için pancar ile lahana bu süre içinde ve mahzende muhafaza uzun süre tuzlama, sıcak marine dökün arzu edilir. Bu tür tuzlu su hazırlanması için içme suyu, tuz ve şekerden birbirine bağlanmak ve sonra tüm malzemeyi kaynatmak için gereklidir. Bundan sonra, sıvı ayçiçeği yağı ve rafine edilmesi gerekir dökün sirke.

ek yeri

Sterilize sebze Dağıtma kavanoz, bunlar, marine kaynar dökün sıvayıp ve serin kadar bir kenara bırakmalısınız. Daha sonra, iş parçası kiler veya buzdolabı çıkarmak için gerekli olan ve en fazla 8-9 ay bir muhafaza edilmiştir.

Nasıl masaya getirmek

pancar Sauerkraunt lezzetli ve lezzetli bir aperatif olarak masaya sunulmalıdır. Bu amaçla iş parçası bir salata kasesi, lezzet soğan halkaları, şeker ve paralamak için gerekli ayçiçek yağı, ve sonra karıştırın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.