Ev ve AileAksesuarlar

Açıcı - tecrübe Buluş 150 yıl

şaşırtıcı gerçeği kutuları açmak için bir kutu açıcı olarak savaşta böyle gerekli bir araçtır, yaklaşık 50 yıl konserve gıda yayımlanmasından sonra kurulmuş olmasıdır.

açacağı nedeni

1795 yılında göreve önce Fransız Hükümeti tarafından fetih Avrupa'da Napolyon'un kampanyası önce uzun bir zaman ürünleri için kaydetmek için rasyonel bir yol bulmak oldu. İyi bir teklif için 12.000 frank tutarında bir ödül vaat edildi. Ödül bitmiş ürün, örneğin, suda kapalı bir kap içinde olduğunu ve bu nedenle haşlama ızgara et gibi, en az bir yıl süreyle kapalı tutulması olduğunu kanıtlayan, Fransua Apperu şef gitti. kaplar gibi bunlar camın kutu sunuldu. Ve 1809 yılında bu koruma şeklinde ilk ürünleri üretmeye başladı.

Nedeniyle cam kavanozlara kırılganlık bir yıl sonra bir teneke kap yerine. kalay kullanılmak üzere patenti İngiliz Peter Durand oldu. Demir kutular güvenilir, ancak çelik levha kalınlığı ile bağlantılı olarak 5 mm olsa da, bunlar içinde ihtiva edilen ürünün daha ağır. Buna ek olarak, teneke kutu açmak için büyük çaba gerekliydi. Otopsi bir çekiç ve keski gerekli.

kutuları açma buluş, bıçak

48 yaşında o teneke teneke kapağı açmak kolay olurdu hangi bir ürün yaratma Ezra Warner fikrine gelinceye kadar tüm doğaçlama yollarını seyahat konserve içeriğine önce. Patentli konserve açacağı iki ucu vardır, bir banka delmek zorunda kaldı ve diğer onun RIM bir bıçak dayanmak üzere. Buluş, hem de konserve gıda, asker konserve şeklinde gıda yayınlanan ve buna bıçak Warner bağlı edildiğinde sadece İç Savaşı sırasında popüler oldu.

Gelecekte, daha basit ve kullanımı kolay ürünler oluşturulmasında yaygın bir ilgi vardı. J .. 1866 yılında Osterhud kalay patentini almıştır bir anahtar kapağı üzerinde olabilir. kapağın her dönüş içeriğine, daha açılıyor erişimi kıvrılmış bulunmaktadır.

Bir tekerlek William Lyman tarafından 1878 yılında icat edilmiştir ile konserve açacağı. Bıçak çarkının bir tarafında bir bıçak olan bir çizim pusula benziyordu. bankalar açılması ilkesi de pusulanın çalışmasına benzer. Bir sivri bacak dairesel kapağın merkezi içinde sıkışmış ve çevresi de kavanozu açılan bir tekerlek, diğer bacak ilerliyordu.

1921 yılında açacağı Lyman biraz geliştirilmiş oldu. Dışarıdan, bu kesme tekerleği ev sahipliği kılavuz dişli ayarlayın. Bıçak kayma izin vermedi tekerlekler arasında yer alan Konserve çerçeve.

Modern açacakları

1942 yılında, yaşamın hüküm araştırdık Chicago laboratuvarı, en kolay konserve açacağı P-38 kullanımında icat edilmiştir. Bir teneke açmak amacıyla, tuşuna basın ve kapaktaki çok baskı geliştirirken 38 kez kaldırmak için gerekliydi. saniyede anahtar mühürlü ve iki katlama bölümden oluşmuştur. O bıçak ordu rasyon takılır. Bir konserve açacağı kullandıktan sonra bankaların içeriğinin kalıntılarından kurtulmak için kaynar suda yıkanmalıdır.

Daha sonra saniyeler içinde konserve açığa elektrikli bıçak icat edilmiştir. Ve bu durumda banka bıçak ve pinyon arasına tutulur ve girmemektedir.

açılış tekniği

Bugüne kadar, kutular için en kolay açma farklı boyutlarda iki boynuzlu metal veya ahşap ve demir levhadan imal edilmiş bir kolu vardır. Ayrıca sadece korur, ama bira şişeleri, FLINT, konserve et ve turşu büyükanne açmak için kullanabilirsiniz. süreç karmaşık ve henüz bir konserve açacağı kullanma hakkında merak olanlar var değildir. İlk adım, sap, teneke delme kuvvet uygulayarak uzun banka kenarında korna ve el zımba kurmaktır. boynuz o zaman, bir daire içinde bıçak itmek gerekir ve aşağı yukarı sallayarak, ama dışarı çekmeyin, bankada kendilerini batırmak gerekir.

Bir bira açmak için, boynuzu arasında kapağın kenarı yer ve en uzun ve şişe kapağı açacağı hafif basınçla, bıçak çekin.

kalay bıçaklar Bakım

kutular için Açıcı gıda zehirlenmesine neden olabilir. o bıçak için yıkamak etmezse ürünlerin her türlü yiyecek sayısız kalıntıları birikir. nasıl toksik kirli araçlar Sen hayal edebilirsiniz. ankete açacakları alınan kazıntı çeşitli patojenlerin ve enfeksiyonların varlığı saptandı. kirlenmesini önlemek için, bıçak yıkama kaynar su ile kavanoz açıldıktan sonra, her zaman gereklidir. basitçe konserve açacağı Temiz. Sen elle yıkanır veya bulaşık makinesinde konabilir. Havasız iyi kir diş fırçası kazınmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.