KanunDevlet ve hukuk

Yani Çin'in silah bayrağı ve kat sembolize? Ne onların hikayesi?

Çin kültürü boyunca derin sembolizm eğilimli. Küçük Dash tamamen karakterin anlamını değiştirebilir. Beklendiği gibi, devlet sembolleri ülke derin sembolizm dolu.

Değeri ve bayrak görünümü

an sembollere Kullanılan Halk Cumhuriyeti kuruldu 1949, kullanıma girmiştir. bayrağın kırmızı rengi sadece bir devrim değil sembolize yüzden, bu kanlı mücadelenin eşlik etti Yeni bir ülke yaratmak değil, aynı zamanda insanların yaşadığı güçlükler dayandı. Beş yıldızlı bayrağın sol üst köşesinde bulunan aynı zamanda dönemin olaylara ilgilidir. Büyük yıldız temsil Çin Komünist Partisi ve dört küçük farklı şekillerde yorumlanabilir. Çin Mançu, Uygur, Tibetliler - Bir versiyonuna göre, etnik grupların bir semboldür. Diğer bir görüş yıldız diyor - komünizmin dört sütun ise, yani köylülük, proletarya, yurtsever kapitalistler ve küçük burjuva unsurlar. Son olarak, dört Çinli partilerde her şey üçüncü versiyonu. Yıldız Komünist Partisi önderliğinde toplumun her kesiminden birliğini göstermek boyunca bu görüşe göre, bulunan. Bayrak ve Çin arması sembolizm dolu ve yurtsever insanlar için büyük önem taşımaktadır. Bundan önce durum paneli daha sembolik ve bantların oluşuyordu. yeşil ima Tibetliler ve Uygurlar - Kırmızı Mançulara anımsatan sarı sembolize Han siyah Moğol, beyaz aitti.

arması nedir?

Diğer devlet sembolleri ile başa gerekir. bayrak ve sıkı komünist sembollerin bağlantılı Çin en arması Ve. Pekin'de bulunan son görüntülenen Tiananmen Meydanı, At. Çinin tarımsal ve teknolojik başarıları simgeleyen, buğday ve dişli kulakları ile çevrilidir. Bayrak ve Çin arması beş göstermektedir sarı yıldız. Onların yorumlanması da her iki durumda da aynıdır. arması zenginlik ve mutluluk simgeleyen, sarı-kırmızı renkler, olması. feodalizmi mağlup insanların ruhundan Alan konuşur. Böylece, cari bayrak ve kolayca yapabilirsiniz oluşum döneminde ülkenin tarihi hakkında konuşmak bir sürü bulabilirsiniz Çin, fotoğraf ve hatıra resmi arması sistemini belirtmektedir.

bayrak ortaya çıkması tarihçesi

Modern bayrak ve Çin arması komünist sistemin temelinde ortaya çıktı. Ancak genel kamu afiş olduğun zaman? İlk defa bayrak yıl 100 belirtilen M.Ö.. Çin o zaman Avrupalılar tarafından bilinen değildi ipek kumaş için kullandık. Bu nedenle, Çinli afiş Romalılar tarafından kullanıldığını göre anlamlı derecede daha iyiydi. Bununla birlikte, kalite ve gibi uygun malzemelerden mevcudiyeti egemenliği gelişme sağlayacak şekilde ve on sekizinci yüzyıla kadar, Çin'de hiçbir bayrak yoktu. Avrupa bilim adamları herhangi bez yansıtmaya çalıştığı, ancak tüm sürümler zamanki spekülasyonlar var. gemiler bayrak yükselterek, Avrupa'ya yelken günü, onlara baz yargılar o kadar imkansızdı, efendilerinin sadece bir tat gösterdi. Sadece 1862 yılında orada bez genel bir sürümü, ama o kararlı olmadı. Daha anlamlı şimdi Tayvan'da bir sembolü olarak hizmet veren Kuomintang bayrağı oldu.

Çin ulusal marşı

"Gönüllüler Mart" denilen Ev Çinli bir şarkı. Bayrak, amblem ve Çin marşı yaklaşık aynı zamanda oluşturulan, ancak farklı anlamları vardır. Şarkı Japonya saldırısına karşı direnç ile ilgili olarak yazılmıştır. Bununla birlikte, metin yirminci yüzyılın ilk yarısında daha az ülke için vatanseverlik ve acil doludur. 27 Eylül günü, 1949 "Gönüllüler Mart" ulusal marş için kabul edilmiştir, ve bu güne kadar gibi kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.