Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde kuru üzüm ile İşler kek

kuru üzüm ile Kek - bu tamamen farklı malzemelerle gerektirebilir hangi hazırlanması için, çok lezzetli pastalar var. Bugün nasıl maya ve olağan puf böreği ile yapılan bir tatlı yapmayı göstereceğiz.

multivarka üzüm ile lezzetli maya pasta yapın

Eğer, aşağıdaki maddeler ev yapımı tatlı pişirme Başlamadan önce hazırlamak gerekir:

 • granüle maya - 4 g;
 • buğday unu - yaklaşık 700 mg;
 • Sıcak içme suyu - 1 bardak;
 • tam yağlı süt - 2 su bardağı;
 • sofra tuzu - bir tutam;
 • Şeker Işık - (doldurma tanesi 1) 3 büyük kaşık;
 • eritilmiş tereyağı yağı - 130 g;
 • Büyük yumurta - 1 adet;.
 • Koyu çekirdeksiz üzüm - 400 g;
 • olgun muz - 3 adettir.

hamur hazırlama

kuru üzüm ile Kek, biz düşünen hangi tarifi, çok doyurucu ve lezzetli çıkıyor. Bunu yapmak için, maya tabanını karıştırmak gerekir. Bunu yapmak için, sıcak bir içme suyu alıp tam yağlı süt ile karıştırılır. Daha sonra terkip maddeleri, beyaz şeker ve granül haline getirilmiş maya ilave edilir. dissolüsyonlarının bekledikten sonra aynı yemeğin erimiş yayıldı tereyağı, ortak tuz, dövülmüş yumurta ve elenmiş un.

Tüm bileşenlerin karıştırılmasından sonra, homojen bir hamur elde edilmiştir. o kapalı ve 95 dakika kadar ılımaya bırakılır Polotenchik. Periyodik temeli yerleşmiş hamur için ellerini parçaladı ve tekrar yükseldi.

doldurma hazırlayın

kuru üzüm ve muz ile Kek çocukların çok düşkün. Bu pişirme sonrasında tatlı ve lezzetli döner.

doldurma karanlık çekirdeksiz kuru üzüm alıp enkaz temizlemek hazırlamak için. Daha sonra, kuru meyve kaynar su ve 30 dakika süre ile bırakın dökün. Zaman geçtikçe, ürün bir elek içinde iyice yıkandı ve kuvvetli bir şekilde çalkalanır.

muz gelince, onlar soyulmuş ve kalın olmayan dilimler halinde kesin.

Biz ürünü oluşturmak

kuru üzüm ve muz ile Kek oldukça hızlı kurdu. Bunu yapmak için, ikiye hamur bölmek ve katmanlar halinde yuvarlandı. Bunlardan biri orijinal boncuk yapma yağlanmış bir kapta Multivarki yerleştirildi. Daha sonra muz ve yarım kaynatılmış üzüm (eşit) dilimleri yayıldı. (Arzu edildiği takdirde), ve bir ikinci tabaka baz ile kaplı her iki madde şeker duş. Testin kenarları güzelce minik saç örgüsü şeklinde örgülü.

pişirme işlemi

Aynı adı taşıyan multivarka ayar modunda pişmiş kuru üzüm ve muz ile Kek. örneğin tatlı hazırlama süresi 55 dakikadır. Bu süre zarfında maya hamur işleri altın, hem de önemli ölçüde hacminde artış olmalıdır.

Tabloya Tereyağı kek Serve

Şimdi multivarka üzüm ile bir pasta pişirmek için nasıl biliyorum. Tamamen pişmiş sonra, düzgünce fincanın kaldırılır ve gemide yerleştirdi. kısımlara dilimlenmiş Tatlı, çay ya da kahve ile birlikte masaya sunulmaktadır.

üzüm Katman kek: adım tarifi

çok daha kolay ve maya daha hızlı hazırlamak puf böreği Kek. Bu uzun zaman tabanını yoğurun ve sonra onu kurtarma için beklemek için böyle bir toplu oluşumu gerekli değildir olmasından kaynaklanmaktadır. Sonuçta, puf böreği neredeyse tüm mağazalarda satılmaktadır.

Yani, kuru üzüm ve fındık ile lezzetli peynir kek yapmak için, satın gerekir:

 • maya hazır milföy olmadan (bir dükkanda satın) - 400 gr;
 • büyük değil çiğ yumurta - 3 adet;.
 • Buğday unu - ½ bardak;
 • % 15 peynir (ıslak, bir rustik almak mümkündür) - 350 g;
 • krem yeni yağ - 50 g;
 • beyaz şeker - 2 büyük kaşık;
 • orta boy limon - meyve yarım;
 • Siyah çekirdeksiz kuru üzüm - 1 su bardağı;
 • ceviz - ½ fincan.

bazın hazırlanması

Bir yapmadan önce krem peynir ile pasta ve kuru üzüm nazik dondurucudan puf böreği kaldırmak ve tamamen çözülmesini izin istenir. Daha sonra tabakalar (bir tarafı boyunca) iki dikdörtgen tabakalar halinde buğday unu ve rulonun lezzet gerekli.

doldurma İşleme

hamur hazırlanır sonra dolgu işlenmesine devam edin. Bunu yapmak için, bir orta boy çiğ yumurta alıp onları fırçalamak fırçalamak. Sonra şeker, yağlı peynir nemli ve hafif kavrulmuş ceviz ekleyin.

Sıvı pıhtı kütlesi alma koyu çekirdeksiz üzüm ekleyerek yoğunluğa ayarlanır. Bununla birlikte, daha önce de kurutulmuş meyve dikkatle ele alınmalıdır. Bu kaynar su ile haşlanmış, mevcut atık saflaştırılmış ve 25 dakika için muhafaza edilmiştir. Bundan sonra, elek içinde üzüm atıldı ve iyice soğuk su ile yıkanır.

yumurta peynir kütleye kurutulmuş meyve dışarı atarken, iyice karıştırılır. Çıktı kalın ve tatlı dolgular olduğunu.

tabaka pasta oluşturulması işlemi

pirinç sayfasını kullanarak büyük pul pul pasta oluşumu için. Bu da, (2-3 cm kenarlarına ulaşmayan) tüm doldurma koyun, hamur dikdörtgen bir tabaka, yayılma. Daha sonra yumurta lor kütle üzüm ve somunlarla ikincil arkalık levhası ve güçlü sıkışmak kenarı kaplı.

fırında pasta Termal tedavi

Bir tabaka pasta oluşturulması, hemen bir ısıtılmış fırın gönderildi. 193 derece arasındaki bir sıcaklıkta, ürün, 42 dakika boyunca pişirilir. Bu süreden sonra, tatlı gevreksidir gür, pembe ve olmalıdır.

Nasıl çay sunmak için?

Sonra peynirli kuru üzüm ile pişirilir, yavaşça fırından çıkarılır. Kısmen serin ürün, bu bölümler halinde kesilmiş ve plaka üzerine dağıtılır. Eğer ısıl işlemden sonra bunu hemen yapmak arada, eğer, tüm doldurma dışarı dökülen muhtemeldir.

kuru üzüm ile masa katman kek için, süzme peynir ve fındık kahve, çay veya sıcak çikolata bir fincan ile servis edilir. Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.