Haber ve ToplumGazetecilik

Prosedürün kullanımı: eşyanın analizi

Herhangi makale (bilimsel, haber, anlatı) belirli gereksinimleri karşılaması gerekir, yoksa zor ve son derece ilginç olacaktır okumak için. Yazarlar yayımı öncesinde maddenin analizini gerçekleştirmek için Bu nedenle, yararlı olur. makale testi editörü varmak etmezse Özellikle, ve sahne geçmeden hemen okuyucuya gönderilir.

Tabii ki, nesnel kendi makaleleri değerlendirmek (bu amaçla ve yayıncılık editör olarak tanıtıldı) oldukça zordur. Uzmanlar, bir süre ertelemek yazdıktan sonra, geri bir veya iki gün (daha önce değil) gelip öneriyoruz ve hatalar için kontrol tekrar: nasıl dil bilgisi, yazım ve üslup.

İçerik belirtilen konu ve bilgi içeriğini eşleşen yapılanma (giriş, ana bölümü, sonuç), bütünlüğü (birlik, yapısal parça),: Bununla birlikte, (kelimenin tam anlamıyla) maddeye ayrıntılı analizi, ayrıştırma kriterlere göre yazıdır.

Her analiz yazarın yazma stili şekilde her bir kriter için yorumlar, yanı sıra sonuçlar yansıtacaktır raporunun yazımı kapsar.

Ve yapısal bütünlük

giriş, gövde ve sonuç: makale üç bölümden oluşmalıdır. Her biri anlam öncekine ilişkilidir olmalıdır. Ve yazı boyunca ana fikri nüfuz etmek. ana bölümünde yazar bu konuda diyor tanıtımı, içinde açılır ve sonunda söyledi. Burada, böyle bir nesne gerçekten okuyucuya yardımcı olacak olan.

bilgi içeriği

Yukarıda açıklanan gerçeklere, uzmanların bakış çeşitli noktalarını söz nedeniyle yazının değeri istatistiksel verileri ve sonuçlarını getirme pahasına, artar bilimsel araştırma. bilgi makalelerin Tüm bu öğeler tam olarak ana bölümünde yansıtılacaktır.

ilan temanın içeriği ile Uyum

Bu makalenin ana fikri gibi görünüyor ve tema olmalıdır. Ama hayır. Konu - bu makalede, söz konusu nesne veya bir olgudur. Ve temel fikir - belirtilen konu hakkında açıklamada bir türüdür. makalesinde ana fikir yoksunluğundan anlamsız hale getirir ve makale bilgilendirici olsa da, anlatı, bu ilginç olmayacaktır.

bulgular

Ana kriterlere makalelerin analizi bittikten sonra aşağıdaki bölümleri genellemek olmalıdır:

- ifşa konu olarak, bazı anlar açıklanmamıştır. Bir şekilde Bazen, bu arada, sanat Resepsiyon madde makalesinde açıklanan çözümsüz bırakılabilir. Ama bilimsel bir makalede durumunda. Sadece öğeleri açısından böyle anlatı tekniği yazarın eline oynayacak.

- yazarın yazı stili. Makalenin stil analizi belirtmeye ek olarak sunumunun kullanılan tekniklerin bir numaralandırma ile takviye edilebilir. Onlar da denir : anlatımının karşılaştırılması, kişileştirme, sıfat, sloganı, anlamlı sözcük, retorik soruya. Ve biz özellikle yazarın dilini, eşsiz özelliklerini belirtmek gerekir.

Bu algoritma hemen hemen her durumda çalışır, ancak bazı özellikler bilimsel makalelerde, gazete makaleleri analiz ile ilgili olarak vardır.

Bilimsel bir makalenin analizi

en kısa sürede analizde fark yazma sonuçların zamanında fark. Burada tarzı sadece belirtmek gerekir - bilimsel değil, aynı zamanda alt türler (popüler bilim, bilimsel ve teknik, bilimsel, eğitsel).

gazeteden maddelerinin analizi

Analiz güvenilir bir kaynaktan bilgi karşılaştırmak için ihtiyaç karmaşık hale gelir. Bunun yanı sıra, objektifliği alaka kontrol etme gibi.

Makalenin Analiz örneğin kullanımını fark kendi eksikliklerini gerçekleştirmek için izin veren tek kök kelime. yazar, onun profesyonellik değer katmak nihayet bir değişiklik yapacak maddenin analizi gözlerinin önünde bulunan. Bu örnekte, değişim eş anlamlı ve zıt bir sözlüğe referans olacaktır. makalesinde farklı kelimelerin kullanılması, ancak hikaye çeşitli anlamında aynı, okuyucunun ilgisini artırmak. Yazar aynı zamanda kendimizi geliştirmek ve diğerlerinde tespit analizi puan olabilir; Bu belirli makale kusurlarını görüp basılmadan önce bunları düzeltmek için izin verir.

Özellikle önemli başlıca kaynaklarından yerleştirerek makalenin analizidir: portföyünde özel bir dergi, kitabın bir incelemede ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.