Ev ve AileGebelik

Braketler ve gebelik: Bu gebelik sırasında parantez giymek mümkün mü?

İstatistiklere göre, halkın çoğunluğu malokluzyon yoktur. Bu soruyu eski defterleri ise ilk bakışta çok fazla sıkıntı getirir ama olmamasına rağmen, bu sorunun ciddi olduğu açık hale gelir. Bir lokma düzensizliği sonra dişler üzerindeki yükün eşit olarak dağıtılmış olmadığını neden olur. Bu da, hızlı bir bozulma ve ufalanan dişleri tetikler.

Bu sorunu gidermek için, parantez kapsar. Ve er onlar insan sağlığı için daha iyi, teslim edilecektir.

teori

Ama bazen karışıklığa yol durumlar vardır. Örneğin, bir kadın öğrendiğinde çok geçmeden bir anne olacağını söyledi. Hemen bir soru olmadığını ayraçları ve gebelik uyumlu doğar.

Biz bakış bir teorik açıdan bu konuyu ele alırsak, bu tür tedavi için mükemmel bir zaman. Sonuçta kadınlar ortodontist olarak uyulması gereken daha fazla boş zamana sahip olacaktır. Ayrıca, varsa gebelik sırasında tereddüt çok kalabalık yerlerde önleyebilirsiniz. Ama bu sadece teoride doğrudur.

Doktorlara göre

Aslında, çoğu uzman ayraçları ve gebelik tamamen uyumlu değildir düşünüyoruz.

Bazı doktorlar aksi düşünüyorum. Hatta hastanın durumu hakkında öğrendikten sonra, ısırık düzeltme seyrini bitmiyor.

Bu durumda, biz de hoş değil özellikleri hakkında unutmamalıyız. Hamile kadın her zaman yakından uzmanları tarafından takip edilmelidir. Vücudu her gün değişiyor gerçeğini dikkate almak gereklidir. Bu nedenle, değişikliklerin düzeltme sonucu olarak yansıyacaktır nasıl tahmin etmek çok zordur.

Hamilelik sırasında Destekler gelecekteki anne üzerinde ağır bir yük olabilir. onlar ortodontist bir resepsiyon sırasında meydana gelirse Daimi hormonal belirtiler, bazen kontrolü zor olur, özellikle zihinsel, olumsuz sonuçları bir dizi neden olabilir.

Bu nedenlerden dolayı, biz ayraçları ve gebelik birleştirmek değil iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Her durumda bireydir

Bir kadın elbette ısırık düzeltme geçer ve aniden durumdan haberdar olursa, hemen doktorunuza söylemelisiniz. Ona durumu değerlendirmek ve eylem planı kurmak için gereklidir.

bir durum olarak, her bir organizma, bu yana. Uzman, fiziksel ve psikolojik hem hastanın durumunu analiz edilmelidir. Ancak o zaman gebelik sırasında ya da olmasın parantez sorusuna cevap verebilir.

Bir kadının yeni bir pozisyonda olduğu zaman o harika bir duygu ve uzmanlar, daha da tedaviye devam edecektir sürecinde ortaya çıkabilecek tüm olası durumları kapsayacak inanıyoruz. Değilse, biraz daha beklemek zorunda kalacak.

tavsiyeler

Bu yüzden gebelik sırasında parantez koymak mümkündür? Doktorunuz böyle bir etkinliği izin verdiyse, anne adayı önerilerin bazılarını takip etmelidir:

  1. Dikkatle ağız boşluğunun hijyeni izlemek. Sonuçta bu tedavinin seyri sırasında en önemli anlardan biridir. Bir seferde bir kadının vücudu çok daha hassas ve savunmasız olduğundan, parantezler hiç enflamatuvar süreci tetikleyebilir. her yemek ağız boşluğu durumuna odaklanmak sonrasında sorun önlemek için, bu olmalıdır. sanitasyon için özel olarak tasarlanmıştır bu kullanım farklı araçları basitleştirmek amacıyla. Bu diş macunu, ağız çalkalama suyu, fırça, iplik, yıkama bulunmaktadır. Gerek diş günlük temizlik görmezden. Gibi birçok çalışma, intrauterin fetal gelişimi üzerinde dişeti olumsuz etkisi olan hastaları göstermiştir.
  2. Ayrıca uzman diş minesi güçlendirmek için amaçlanan ilaçların kullanımı hastayı reçete edecektir. Onların orada yapısı ve kalsiyum açısından. Bu nedenle, anne adayı vitaminler açısından zengin gıdalar yer alacak uygun diyet, uymak zorunda kalacaktır. Bağımsız olarak, diyet içinde arzu edilmeyen. Bu en iyi o gözlenen bir jinekolog, ile yapılır.
  3. Bu durumda karşılama değil ortodontist ziyareti vakitsiz. ufak hastalıklarının ya da iltihabi süreçler de yana bebeğe zarar verebilir.

Bulunan kontrendikasyonlar ise

Uzman ufak kontrendikasyonları bulursa, derhal işleme devam etmeyin önerilir. elde edilen sonuçları kaçırılmasının önlenmesi için bir uzlaşma olarak, ortodontist çıkarılabilir sunduğu dişler için ağız koruyucu. Bu silikon gövdesi üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmayan kaplar. Gerekirse kolayca çıkarılabilir. Bir kadın meme beslemesi durduktan sonra ısırma hizalama sürecine devam başlatılabilir.

ayraçları set musunuz?

Bazı kadınlar parantez hamilelik sırasında koymak sorusunun ilgileniyor. çoğu uzman kritik ona bakmak ve yine istenmeyen süreci dikkate rağmen ancak hiçbir kontrendikasyon yoksa doğru yaklaşım, bu ortodontik takılabilir konusunda hemfikirdir. Çocuğa zarar vermeyecek şekilde bu durumda, anne adayı kesinlikle gerekli vitamin alarak, bütün önerilere uymalıdır.

Hamilelik sırasında kadın vücudu şiddetli stres deneyimli hormonal değişikliklerin etkisi altındadır. Bu nedenle, her uzman bu ısırık düzeltme seyrini nasıl etkileyeceği tam olarak tahmin edemez.

teknolojileri parantez gelişmesiyle birlikte bizim zaman düzeltme sırasında hasta ile müdahale etmedi rağmen. Ancak, hamile kadınlar için en beklenmedik komplikasyonlar olabileceğini büyük bir risk hala.

uzman tavsiyesi gerektiren

Uzman benzer bir prosedür ile ilgili tüm gerekli bilgileri hamile kadınları sağlamalıdır. Ayrıca, o size devlet bayanlar bireysel özelliklerine göre, hamilelik sırasında diş telleri giyebilir sorusuna yanıt bulmak zorundadır.

etkileri

Ortodontist mutlaka bütün nüansları ve bu sürecin belirli olumsuz sonuçlarını açıklamalıdır. Şimdi onlara bakmak.

Bir kadının vücudunun ilginç pozisyonu sırasında vitamin ve mineraller eksik. Kalsiyum içeren organ ve sistemlerin, normal işleyişi için bu kadar önemli olan Mikronutrient eksiklikleri, diş minesinin durumunu etkiler. Bu nedenle, ayraçları ve gebelik uyumsuzdur. giyen sonra onları sorunlu olabilir. Böyle durumlarda, tamamen eriyen diş köklerinin ortodontik tedavinin sonu vardı.

Hamilelik sırasında hiç kimse hiçbir komplikasyon olacağı garantileri verebilir. Bu nedenle, bir uzmana sabit ziyaretler gereklidir. Buna uyulmaması halinde, düzeltme işleminin dinamiklerinin ihlali zamansız muayene meydana gelebilir. Ve sırayla bu olumsuz sonuçları bir dizi yol açacaktır.

Hamilelik sırasında parantez aktif değişir kemik dokusu, etkileyen koydu. Bu nedenle, tedavi sırasında kararlılığı, hiç kimse garanti edemez.

Hamilelik sırasında dikkate çoğu durumda kararsız hamile annenin duygusal durumunu almalıdır. huzursuzluk ve ani ruh hali günlük patlamaları parantez varlığında rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu rahatsızlık gövdesi üzerine ek basınç sebep olur. Hepimizin böyle anları hamilelik sırasında değil, aynı zamanda çocuğun gelişmesine sadece etkileyebilir biliyorum çünkü.

Bir kadın onun durumunu öğrense zaman şimdi o iki kişilik yediğini çünkü onun diyet, şiddetle değişir. Sağlıklı bir diyete, temiz hava ve dinlenme bol daha fazla zaman harcamak yapışır. Ama sırasında parantez kurulumu hayat böyle biraz değişiyor. Ortodontik dizayn yaylarının sık değiştirilmesini gerektirir. Bu onların alımı çok daha karmaşık olduğu gibi bazı gıdalar, hamile günlük menüden kaldırılması gerekir gerçeğine götürür. Böyle bir durum bekleyen bir anne, ama bebeği sadece konumlandırmak için değil en iyi yolu etkileyebilir.

Birçok kadın hamilelik sırasında parantez giyerler. Bunların Yorumlar çoğunluğu dişlerinden zorunlu taş çıkarma işlemleri sırasında hamile kadınlardaki başka stres olan ağrı hislerinin olduğunu söylüyor.

ısırık uyum süreci öncesinde olağan şekilde dağıtılır testler - Ama en önemlisi, uzman neler hamile kadınlar, dikkat etmek. Bu röntgen teşhis içerir. Hamile kadınlar kesinlikle kullanılmamalıdır. bazı durumlarda gerekli ve cerrahi olduğuna göre, o zaman bir X-ray olmadan yapamaz.

Sonuç

Biz parantez ve gebelik birleştirmek mümkün olup olmadığı konusunda bir soruya cevap verdi. Her iki uzman Yorumlar ve kadınlar temelde aynıdır. Şu anda bu yana çocuğun sağlıklı doğum öncesi gelişim düşünmek, bu nedenle bu tasarımın kurulumu biraz beklemek daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.