Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Uzun süre taze domates korumak için nasıl birkaç ipucu

kış başlangıcı ile, insan bağışıklık sisteminin bahçesinden birkaç domates rayından ve besin içeriği, onlara zengin lezzetli bir yemek pişirmek olabilir, vitamin eksikliği nedeniyle zayıflar ve kendi ülkelerinde ülkede dinlenme biz balmumu nostaljik yaz başlıyor ve eser elementler. Ama umutsuzluk yok: korkunç soğukta, taze domates baharatlı salata ile şımartabilirsiniz. Belki de bu inanmak zor ama doğrudur.

Bunu bilmek ve uzun süre taze domates korumak öğrenmek için önemlidir. Domates - ayrıntılar bu soruyu düşünmeye önce, bu sebze ne olduğu hakkında birkaç söz söylemek gerekir.

Ülkemizde domates vardı

Rusya'da "aşk bebeği" - yani domates denilen geri 1780 yılında Fransız sermayeden bizim diplomatlar getirildi.

yüz yılda domates sadece meyve tadı tadı sonra çiçekli bitkiler edildi ve.

Domates - yararlı bir sebze

"A", "B", "C" ve «D»: domates yararlı asitler (fosforik, sitrik, vs.) ve vitamin grupları boldur vurgulanmalıdır. Domates, insan vücudu vitamin 'A' dönüştürülür giren, karoten, bu da yararlıdır.

Bitkisel ilgili inorganik tuzların büyük miktarda içerir. Uzun süre taze domates korumak için nasıl birçok soru için, büyük önem taşımaktadır bu yüzden.

Genel öneriler

Geç olgunlaşma gelen sebze kullanılarak depolama azami süre ile yapay koşullarda domates Olgunlaşma. Bunlar çeşitlerdir. "Krasnodarets", "Clay Gribovsky", "Kuban", "piyasanın Mucize"

Hasat "Aşkın elma" düzenlemek ve bunları düzgün sıralamak etmektir - Uzun süre taze domates korumak için nasıl sorununu poz, ana şey bilmeli. yağmur yok, ama zeminde hiçbir nem varken Bu sekmede böyle hava koşullarında domates toplamak gerekir. hasat zaman uzun süreli depolama herhangi bir zarar vermeden, sadece bütün meyve seçer. Bu de genişlemiş içinde yumuşak malzeme ile kaplı olduğu konteyner, önerilir. Meyve sapı ayırmadan çıkarılmalıdır.

Bir sonraki aşama - bu Aussonderung kırmızı "bitkisel". zaten işaret, taze domates uzun süreli saklama meyveler çürük veya domates da dışlanması gerektiğini böcekler tarafından zarar görmüş, sırasıyla mekanik hasarların serbesttir yalnızca mümkündür.

- 80-85%, ve hava sıcaklığı - 8 ila 12 derece sıfırın üstünde nem: mümkün olduğunca uzun süre yeşil sebzeler ve süt olgunluğu korumak için, belirli koşulları karşılaması gerekir.

Yani, biz uzun süre taze domates korumak için nasıl pratik dikkate dönüyoruz.

Varyant № 1. kutu

Renk, kalite ve şekil açısından domates sıralamak ve Bulgar tipi, bir ön-mat karton istiflenecek olan alt dezenfekte kutular içine koymak için gereklidir. o zaman serileri ve kağıda sarılmış her meyveyi kaydırmaya gerek. prosedür domates son aşamasında turba ya da kuru talaş ince bir tabaka dökün.

Domateslerden hangi "hasılatı" karbondioksit kaldırmak için, her gün havalandırın unutmayın. Ayrıca, her beş günde bir, meyve bütünlüğünü kontrol edin. Için "love elma" son olgunlaşmış, iyi nüfuz bir ortama yerleştirilir kutuları gün ışığı hava sıcaklığı +20 ila + 25 derece arasında değişmektedir niteliksel, havalandırılmış.

Depolama ve yeşil domates laktik aşaması tipik olarak üç ay maksimum süresi.

Varyant № 2. Kağıt

korumak için nasıl bilmek ister kışın domates? Daha sonra sıralamak ve siyah doku kağıt sarılmış geç sonbaharda hasat Olgunlaşmamış domates,. Sonra meyvelerin bir dezenfekte sandık Bulgar tip yerleştirilir. Domates sonra kuru kayması ve temiz saman sıcaklığı 10 derece olduğu bir koyu, iyi havalandırılan bir odada yer alır. Bu depolama yöntemi yılbaşı üzerinde taze domates yemeye izin verir. tamamen olgunlaşmış domates için, birinci uygulamada olduğu gibi, bu sıcaklık sıfırın üzerinde 20 derece olduğu, bir parlak, iyi havalandırılan bir odada yerleştirilmelidir. yaklaşık 5-7 gün sonra meyveler olgunlaşmış.

Banka olarak Varyant № 3.

Kış için domates korumak için nasıl sorusuna başka bir çözüm var mıdır. Tabii ki, evet. Bütün meyve kahverengi renk, akan su altında yıkama, saplarından ayrılabilir olgunluk ve boyut derecesine göre sıralar.

Overripe ve şekilsiz "aşk elmalar" parçalara shinkuem.

Bundan başka, daha sonra domates tuz serpilir, ezilmiş domateslerin 10 cm kalınlıkta bir tabaka yerleştirilir ki burada temiz kap gerektirmektedir. Bundan sonra, bütün domateslerden başka bir katman koymak ve yine, tuz serpin. Örneğin, alt tabakalar, üst, alternatif bir kavanoz ya da kap doldurmak gerekir. Son kat doğranmış ve tuzlu sebze oluşmalıdır.

Şimdi aromasının mayhoş lezzeti keyfini kışın domates nasıl depolanacağı biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.