Haber ve ToplumGazetecilik

Medya - medya olarak basın, radyo ve televizyon olduğunu

medya, medya, mediapotrebitel gerçekten ilerici bilgilendirme darbeyi etkiler. Onlar da siyasi hayatı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu kitle iletişim araçları, ya da medya, en önemli siyasi konularda kamuoyunun ve sonuçların oluşmasına katkıda bulunur. medya görsel, sözel, sesli sinyal iletilen kaynak verileri kullanmak. Bu bir kitle kitleye bir yayın kanalının sayılır.

Kitle iletişim kavramı

Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, medya düzenli çeşitli bilgi kaynakları tarafından dağıtımı yapılmaktadır. Medya - açıkça, alenen özel ekipman kullanılarak bilgi iletimi varlıklardır. Kitle iletişiminin temel ayırt edici özelliği - reklam içindir.

Süreç ve medya kitle ölçeğine bilgiyi yaymak. Medya - medya aynıdır. Genel olarak, onlar derhal çağımızın olay ve olguları hakkında kamuoyunu bilgilendirir.

Medya Türleri

Yani, medya - sözlü, metin, görüntü, ses, müzik malzemelerini sağlayan bir teknik karmaşıktır. Nasıl dinleyiciye bilgi her türlü iletebilirsiniz? Medya - Medya haber yayını kanalını iletebilir. İki vardır ortamı türleri :

 1. Elektronik kitle iletişim araçları (televizyon, radyo, çevrimiçi yayınlar).
 2. Basın, baskı dolaşımı.

Basın, radyo ve televizyon sürekli onu ses, görsel, sözel bildiri getiren büyük bir izleyici ile çalışıyoruz. "Kalite Yönetim Sistemi" (kitle iletişim araçları) kavramı yoktu onu önce Rus terimi "medya", 20. yüzyılın 70'li yıllarda ortaya çıktı. Modern ismi ortamdır. kitaplar, gazeteler, almanaklar, dergi, broşür, TV ve radyo programlarına internet siteleri: Bu birden fazla kanalının oluşan bir sistemdir.

baskılar

Eski kurumlar kitle iletişim araçları - Bu gazete, kitap, dergi, almanaklar, günlükler. basında çıkan ürün, bir mektup metin biçiminde ham verileri getiriyor. Ayrıca, çizimler, grafikler, posterler, çizimler, fotoğraflar olabilir. okuyucu radyo, TV veya bilgisayar gibi, bu yardımcı teknoloji için gerekli değildir, bu bilgileri algılayabilir. Şu ya da bu makaleyi okuduktan sonra, bir kendin analiz edebilirsiniz.

Basılı yayınlar önemli bilgi depoları bulunmaktadır. Baskı kişi ile onların en cesur fikirleri ifade etme fırsatı olmuştur. Kral Cadmus hakkında antik Yunanistan mitin örnek vermek uygun olur. Bu cetvel tohumu ekmek başardı. Çimlenme sahasında silahlarla askerlerdi. Bu efsanede, alfabenin alegori bir tür düzenledi: Bir kelime silahlar gibi, kazanmak için doğru ve hızlı yeteneğine sahiptir. Birçok siyasi liderler baskılı kelime ile güçlerini genişletmek başardık. "Uygar" insan yapımı o yazdırır.

Bugüne kadar, verimlilik konusunda basın biraz elektronik medyayı kaybeder. Bu baskı üretim bunların atma uzun zaman alır, sayılar, ishal olmasından kaynaklanmaktadır. "Gerçek haber" gazeteciler yani olumsuz bir ruh hali biraz vermek gerekir, "kötü haber" inanıyoruz. Bu nedenle, medya oldukça şey inşa düşünülebilir.

modern medya

Günümüz dünyasında, medya şu ya da bu olay üzerine kamuoyunu şekillendirir. Bazen medya - oldukça araçları bildirmektense eğlenceli. Herkes ne olup bittiğini kendi vizyonunu ifade etme fırsatına sahip olacak şekilde Günümüzde kitle çok, bilgi sunma yollarını etkiler. Bu nedenle hızla bir geri bildirim sistemi geliştirilmesi. Genellikle reklamverenler tarafından kullanılan medya mekanizma reklam mesajları yaymak. Bazen medya sinemaya atfedilebilir.

medyanın karakteristik özellikleri

medyanın ana özelliği haberleri günde en az bir kez gitmeli, sıklığıdır. Bir başka özelliğidir onlar büyük bir kitle için tasarlanmış, kitle vermektedir. Bir yayıncı dinleyici bir çok giderken diğer önemli faktör zorla kabul edilebilir. İşte kitle iletişim başlıca faaliyetler şunlardır:

 • malzemelerin periyodik dağılımı;
 • yazılı basın: dergiler, bültenler, almanaklar, gazeteler;
 • Newsreel yayın;
 • radyo ve televizyon programlarının oluşturulması;
 • Kütüphanelerde kitapların birikimi;
 • Online bloglar oluşturarak;
 • malotirazhek salım;
 • konferanslar, forumlar;
 • duvar gazeteleri sürümü.

Rus medyası

Rusya için, medyayı tanımlamak kendi ayırt edici özellikleri ile karakterizedir. Herhangi yayın mutlaka kitle karaktere sahip ve en az 1000 adet basılmakta sahiptir gerekir. Yurtiçi gazeteler, dergiler, bültenler yılda en az bir kez, yani periyodik gitmek gerekir. Yayın Zorla farklılık olmalıdır: Birçok dinleyici bilgileri aynı kaynaktan gelmelidir.

Rus medya Roskomnadzor fiksasyon geçirmelidir. Baskılar mutlaka bir yıl saklayan kütüphane, transfer oldu. Medya hakları ve garantiler tarafından korunmaktadır. Ayrıca sansür tüm çabalarıdır yasak.

Her sürüm, ilk verilerin iletimi ve kamuya sunma onun modu vardır. Bugüne kadar, 23 kanal bütün ülke için tasarlanmış Rusya'da faaliyet gösteren. Bu ana kanallarının yanı sıra Rusya dışında yayınlanan 15'i 117 kablo ve uydu hatları, yayın.

Ülkenin bazı bölgelerinde kendi yayın programlarını bırakın. Genel olarak, 3000'den fazla TV kanalı Rusya topraklarının tümünde yayın.

En yaygın Rus medyası gazete ve dergiler bulunmaktadır. Ortalama olarak, ülke 27,000'den fazla gazete ve weeklies, 20.000'den fazla dergi, 800 antolojiler kayıtlı. Nüfusun yaklaşık% 12 Rusya büyük şehirlerde günlük gazeteleri okur. Dergiler fazla% 60 daha fazla okuyucu ilgilenen. Bilgi en popüler TV programları olduğunu.

medyada İnternet Pozisyonu

Bugüne kadar, internet genç nesil arasında bilgi en yaygın kaynağı haline gelmiştir. İnternet sayfaları ve gezegenin en uzak köşelerinden insan faaliyetinin farklı alanlarında, en son haberleri pestreyut. İnternet Medya - kitle iletişim en modern ve kullanışlı araçlar. Bazı siteler sadece burada bulunamaz! Herhangi bir zamanda, doğrulanmamış bilgiler yerine, çünkü çok uygundur.

İnternet sürekli giderek daha fazla sayıda kişinin kendilerini takılarak, çevrimiçi medya değişiyor, gelişiyor. Geleneksel kitle iletişim çoğu reklam dahildir kendi web siteleri var.

Kitle iletişim ve kitle iletişim araçları

televizyon, radyo, gazete, video ve ses kayıtları aracılığıyla mesajların Sistematik iletim kitle iletişim denilen, politik, ideolojik, psikolojik, ekonomik etkisini sağlamak. Davranış ve insanların eylemlerini etkilemek için yapabiliyor. Kitle iletişiminin etkisi nesne - insanlar. izleyicilerin dört tipi vardır:

 • tüketici;
 • profesyonel;
 • tüylü;
 • manevi.

Ve kitle iletişimin en yaygın biçimi nedir? Sözel, figüratif, müzikal bilgileri aşağıdaki formları yardımıyla çabucak aktarılır:

 • eğitim;
 • dini;
 • ulaşım;
 • kültürel;
 • reklam.

Nedeniyle kişiliğinin ahenkli gelişmesi sağladığı kitle iletişimine, kitleler üzerinde sosyal kontrolü sağlamak için. Aynı zamanda toplumsal ilerlemenin itici güçtür. bilgi paylaşımı bireylerin aile, devlet ve din görüşlerini temel alan geçtiği sosyal ve kültürel alışkanlıklarına getirmek için izin verir. Bu durumda kelime "iletişim" nin Anlamı - "iletişim ve bağlantı." Bireysel insanların kültür ortamına bağlı olduğunu hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.