TeknolojininElektronik

Beyaz tahta: türleri ve çeşitleri

Yeni teknolojiler eğitim gibi böyle bir görünüşte muhafazakar alanda kendi saldırı başladı. Giderek, farklı okullar tekniği görebilirsiniz içinde, bu somut halidir yenilik. Bu tür bir yenilik interaktif beyaz tahta olduğunu. Bu büyük bir boyut, projektör ve bilgisayarın dokunmatik panel oluşan bir komplekstir. - Ekran üzerinde dokunmatik panel - projektör masaüstü bilgisayar ile bilgi görüntüler.

Projektör yükleme yerleştirilmesi yoluyla ileri ayırt ve çıkıntı ters. En basit - düz, ancak bazı dezavantajlara sahiptir: kullanımları engellemek etmeyecek şekilde pozisyon seçerek ekrana yan haline gelmeli ışık ışınını projektörden. Beyaz Tahta film geri tür kusurları yoksun olduğunu ve projektör ışık Öğretim (öğretmen) müdahale etmeyen, ama bu sistemin dezavantajı yüksek fiyatıdır.

Günümüzde, bu aygıtların sabit veya mobil model vardır, ancak bunlar (geleneksel tahta yaklaşık 40 kg ağırlığa sahip, yaklaşık 200 kg), çok az bir ağırlığa adlandırılan olamaz.

interaktif tahta olabilir işaretleyici konumunu belirleme arada:

  • kızılötesi;
  • ultrason;
  • optik;
  • dokunmatik ekran;
  • Elektromanyetik.

Ultrasonik ve kızılötesi teknolojisi sadece kurulu dışında detektörü ile tespit edilir sinyalleri (ultrasonik veya kızıl ötesi) yayan kurulu ile temas halinde olan bir özel markör ile çalışır. Bu sinyallere dayalı olarak, işaretçinin konumunu hesaplar.

belirlemek için optik bir yöntem yakın getirilir ne bilgisayara iletilir, koordinatlarının belirlenmesi, tahta kızılötesi sensörler yüzeyini "görmek", herhangi bir nesne ile çalışmasını sağlar.

herhangi bir nesne rezistif dokunmatik ekran teknolojisini verir ile de çalışabilir. Bu tip ekranlar özel sensörler bulunmaktadır ve bunların arasında iki katmandan oluşur. Tetik sensörleri basılması ve dokunma koordinatlarını belirlemek.

Elektromanyetik teknoloji mümkün yüzey sensörler ile tespit edilir pozisyonu özel bir işaretleyici ile çalışır hale getirir.

Bu teknolojilerden her biri vardır avantaj ve dezavantajları. kartının sağ türünü seçmek için, temel fonksiyonları ile karar vermeniz gerekir. Eğer off-devlet sadece bu gemide yazmak değil, aynı zamanda ekrandaki materyali düzenlemek için ihtiyacınız varsa, bir sert kaplamaya sahip olan bir elektromanyetik tahta elde etmek gereklidir. Bunlar, tesadüfen, sen çeşitli bağlanmasına izin grafik programlarının , örneğin, bir program BOYA ve editörler. Önemli bir rol yönetiminin Rus kolaylıkla öğretim varlığını sahiptir, onarım veya hizmet (garanti) ait öğelerin kullanılabilirliği kentinde atölyeler.

Herhangi interaktif beyaz tahta yazılımı ile donatılmış. Ama bunun miktarı çok farklı olabilir: bazıları kütüphane, eğitim ve gelişim programları, ansiklopediler, ödev sahip olabilirken, vb sadece temel araca içerirler okul veya enstitü bu interaktif beyaz tahta vazgeçilmez olacaktır. interaktif beyaz tahta ile çalışma konforlu ve rahat olmalıdır. çeşitli modellerinin tüm ek yetenekleri hakkında bilgi üreticilerinin resmi web sitelerinde bulunabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.