SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Pelvis serbest sıvı tehlikeli olsun

pelviste serbest sıvı olarak ultrason doktor saatine göre tespit edilebilir. pelvis içinde sulu yapılarını bulmak her zaman norm olarak kabul edilmez, bu nedenle tedaviyi reçete önce doktor bir anket yürütüyor.

pelvis Serbest sıvı çeşitli nedenlerden ötürü birikebilir.

norm nedir? Sıvı pozadimatochnom olmak yumurtlamadan sonra bir boşluk sağlar. Aslında ovülasyon sırasında dominant folikülün bir kopma ve ondan kurtulmuş sıvı vardır, karın boşluğuna düşmesidir. Bir süre sonra, sıvı erimelidirler.

Yani norm değildir? Elde edilen serbest sıvı pelvik endometriyoz. Aslında bu sitelerin lekelenme görünür de endometrial hücreler pelvis alanına hiçbirine büyür ve adet sırasında olabilir. Tüm iltihabı pelvik organları sıvı olabilir.

ultrason endometriyal formasyonların (kist), yumurtalık yırtılması, salpenjit de pelvis oluşumu sıvı saptanabilir sırasında (kopma yumurtalık kistleri veya kanama en pelvis oluşur).

pelvis içinde sıvı birikmesinin bir başka nedeni assit olduğunu. Assit - karın boşluğunda sıvı birikimi bu. Bu hastalık çoğu zaman kalp ya da böbrek yetmezliği, peritonit, kötü huylu tümörler ve karaciğer hastalığının bir sonucudur.

pelvis Serbest akışkan bir dış gebelik işaretlerinden biridir. Bu sıvı fallop tüpü kopma gösterir. Bu durumda, patlama tüp kan sızmak.

ultrason sırasında pelvis içinde tıkanıklık tespit edilebilir. Bu olgu yapışıklıklar bağlı olabilir. farklı yaralanmalar oluşturduğu yapışıklık, yani operasyonlar, düşük ve çeşitli enflamatuar pelvis organlar ve böylece tıkanıklığı neden olan, kan akışını engelleyebilir.

disparonide - durgunluk işaretlerinden biri cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında ağrı olduğunu.

Böbrek fonksiyonu ihlal nedeniyle pelvis kan durgunluk, hem de iltihaplanmanın mevcudiyeti bulunmaktadır.

Kronik enflamatuar hastalıklar, hormonal sistem aktivitesi ve diğer yan koşulları bozukluklar ilaç "miyom" olarak adlandırılan uterus dokusu bileşenlerinin oluşumuna neden olabilir. Genellikle hastalık durgunluk eşlik eder.

myom belirtileri şunlardır: alt karın, ağır kanama, hemoglobin düzeyi düşük soğuk hissi. Sırasında âdet şiddetli ağrı, pıhtıları ve mukus ve koku ile bol boşalımı gözlendi. Nadir durumlarda, idrar fonksiyonu bozabilir.

bulunabilir Bu semptomların hangisi, panik yapmayın. Hemen zamanında muayene atayacak nitelikli doktor, danışmak gerekir.

patolojiler doktor tespiti sonrasında tam tedavi şansı artacak bir tedavi reçete edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.