Sanat ve EğlenceLiteratür

Literatürde Komedi - değişkenli dramın bir tür

Toplu olarak sahneye içindir tiyatro eserleri olarak anılacaktır. anlatı, onlar yazarın varlığı pek hissettim ve onlar diyalog inşa ettiği farklıdır.

Tür literatür içerik

Herhangi sanat eseri bir tarihsel ve geliştirmek türüdür. O (- cins, tür Fransız tarz itibaren) tarz olarak adlandırılır. Çeşitli bakımından literatür türlü bir lirik ve şiirsel ve destansı ve dramatik: dört temel çağrılabilir.

  • şiirler, ağıtlar, sonelerı, şarkılar, vb: birincisi, bir kural olarak, sözde küçük formların şiirsel eserleri
  • Şiirsel tür balladlar şiir yani içerir Büyük şekli.
  • Anlatı örnekleri destanlarımızı örnek (başlangıç ve yeni kompozisyon ile biten).
  • Dram tarz trajedi, dram ve komedi temsil edilmektedir.

Rus edebiyatında Komedi ve sadece Rusça, aktif XVIII yüzyılda gelişmemiş. Ancak, kabul edildi, bir destanı ve trajedi ile karşılaştırıldığında düşük doğumlu.

edebi bir tür olarak Komedi

Bu planın ürünü bazı karakterler veya durumlar komik ya grotesk sunulmuştur drama bir türüdür. kahkaha, mizah yoluyla Kural, bunun gibi, hiciv çoğu zaman bir şey, suçlu insan mengeneye veya yaşamın bazı çirkin tarafı olmadığını edilir.

Literatürde Komedi - trajediye karşı çıkıyor, merkez olan kesinlikle çözülmez çatışma inşa edecek. Ve onun soylu ve yüce karakter bazen hayatı pahasına, bir kader seçim yapmak zorundadır. Onun karakteri ironik ve komik, o da kanaat mevcut olan durumu daha az saçma: komedi tersidir. Bu fark, antik ortaya çıkmıştır.

Daha sonra klasikçiliğin çağında, bu korunmuştur. kralların ve halk ahlaki ilke tasvir Kahramanlar. Yine de, hedef - sakıncaları tezyif, eğitmek - kendisini literatürde komedi ayarlayın. tanım onun ana özellikleri Aristo tarafından verildi. O kötü bir komedi tasvir zorundadır çünkü insanlar, kötü ya da iyi, birbirlerine veya mengeneye veya erdem farklı ya olmasından ileri gelmektedir. Ve trajedi gerçek hayatta var olan daha iyi olanları göstermek için tasarlanmıştır.

Literatürde komedi türleri

Neşeli dramatik tür, sırayla, çeşitli vardır. Literatürde Komedi - o da bir saçmalık ve saçmalık. Ve aynı zamanda birkaç tipe ayrılabilir görüntünün doğası: sitcom ve görgü komedi.

Farce, türün bu tür dramatik formu olarak, ilginç bir entrika geçirmek kolay aşamalı eylemdir. Bu şarkı beyitler ve dans ayrılan harika bir yerdir.

Fars da hafif, eğlenceli doğasını giyer. Onun hareket genellikle pürüzlü tat lehine, dış çizgi etkiler eşlik eder.

Sitcom kahkaha kafa karıştırıcı veya belirsiz koşullar ve durumlar kaynağı olan etkileri ile ilgili çizgi bir dış üzerindeki yapı, ayırt eder. tür çalışmaların en çarpıcı örnekleri Shakespeare ve Beaumarchais tarafından "Figaro'nun Düğünü" ile "Hata Komedi" dir.

mizah komik ahlak veya bazı abartılı kaynağıdır drama eserleri özellikleri karakterler, kusurları, kusurlar görgü komedi atfedilebilir. Jean-Baptiste tarafından "Tartuffe" - bu tür etkinliklere klasik örnekleri Moliere yönettiği "Hırçın Kız" William Shakespeare tarafından.

Literatür komedi Örnekler

Bu tarz modern antik her yöne Belles Lettres doğasında vardır. Özel bir gelişme Rus komedi oldu. Literatürde bu DI tarafından klasik eserler Fonvizin ( "Oaf", "Foreman"), AS Griboyedov ( "Wit gelen Yazıklar"), NV Gogol ( "Oyuncular", "Müfettiş", "Evlilik"). Bakmaksızın mizah miktarı ve hatta dramatik arsa, ki, kendi oyunlarında dikkati çekiyor AN Ostrovsky ve AP Çehov komedileri aradı.

Klasik komedi damgasını geçen yüzyılda VV tarafından oluşturulan oynamak Mayakovski - "Tahtakurusu" ve "Banyo". Bunlar sosyal hiciv kalıplarını çağrılabilir.

1920-1930 yılları içinde Komedyenler çok popüler, V. Shkvarkin oldu. Onun çalış "kötü eleman", "yabancı bebek" isteyerek çeşitli sinemalarda düzenledi.

Birçok komedi Sovyet Yazarlar filme edilmiştir. Böylece, ürüne göre Rozov, "Finding Joy" filme "Gürültülü Günü" başlıklı edildi.

Sonuç

Oldukça yaygın ve arsa tipolojisi içinde komedi sınıflandırılması. - biz literatürde bir komedi olduğunu söyleyebiliriz drama değişkenli tür.

Örneğin, aşağıdaki hikaye karakterler bu tip ayırt edilebilir:

  • Yerli komedi. Moliere'in "Georges Dandin", "Evlilik" NV - Bir örnek olarak Gogol;
  • romantik (P. Calderon "kendisi gözaltına içinde" Arbuzov "Eski Moda Komedya");
  • kahraman ( "kadar" G. Gorin E. Rostand "Sirano de Berzherak");
  • inanılmaz sembolik, William Shakespeare, ya E. Schwartz tarafından "Shadow" ile "Onikinci Gece" olan.

Tüm zamanlarda dikkatler komedi günlük yaşamda çekildi, bazı olumsuz yansımaları bulunmaktadır. Onlarla ilgilenmek için komik ve acımasız duruma bağlı olarak, kahkaha adlandırıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.