ÇirkinlikBahçıvanlık

Şaşırtıcı basamaklı lobelia

Lobelia - Aydınlık sahası ile herhangi bahçe süslüyor Yıllıkları bir dizi bir bitki. En baskın tür - lobelia Rosamund. Bitki, girinti yapraklar bulunan bağlı sapları, ince, bolca yapraklı, koyu pembe renk renkler, yaklaşık 1 cm'lik bir çapa, 10 ila 25 cm'lik bir yüksekliğe ulaşmıştır. Bitki ikinci en popüler türü - lobelia kaskatlama kaynaklanıyor tamamen bir kar beyazı şelale gibi yapar beyaz çiçekler ile kaplı çiçeklenme sırasında.

kaskad iddiasız Lobelia, güneşte büyür ve gölgeli yerlerde olabilir. Ama nem ve yüksek sıcaklıklarda eksikliği çiçeklenme kapatılmasına yol açabilir. lobelia termofilik bitki olmasına rağmen, iyi -1 derece sıcaklık düşmesini tolere edilir. kaskadının yapısı nedeniyle, beyaz lobelia basamaklı balkon kutularına ekimi için idealdir. çiçek yatak ve birlikte iniş izolasyonu için bahçe yolları , sen Sprey lobelia kullanabilirsiniz.

üreme lobelia

Bred lobelia tohumu, serada kış sonu onları dikim. camla kaplı tohumlar ile Kutu, ancak topraklarını yemini gerekmez. Yaklaşık 10-15 gün ilk sürgünlerin indikten sonra 3-5 adet için nakil görünmektedir. bir kuyuda. açık toprağa sezon ekim başlangıcına Dalış yardım kabarık çalılar büyümeye. tüm geçişli lobelia yanı, ve diğer formların En iyisi, güneş ışığına erişilebilir yerlerde büyüyor. Gübreler bitki üzerindeki faydalı etkisi, ama kötü çiçeklenme fazla bir yol açar. Bahçenizde yemyeşil burçlar lobelia süslemek için lütfen icabına ve Şubat ayında tohumlarını ekmek rica olunur.

fideler lobelia

Bitkinin gelişmesi ilk aşaması çok yavaş olarak, Şubat daha iyi lobelia tohum ekmek. Aynı toprak miktarına ve 0.5 humus ile bir kısım kum doğru oranda - Bu sonbaharda toprak hazırlamak için en iyisidir. toprak ekim gevşek olmalıdır, hava ve nem iyi erişim için gereklidir. Hazırlanan yemekler toprak dökün ve zemin üzerine uyuya olup, orada lobelia tohumlarını bitki. bir cam kap ile Üst kapak.

basamaklı lobelia Daha az tohum, daha az çekilecek mikroplar ekilir - Bu çok önemli bir özelliği vardır. Bu nedenle, tahıl daha az miktarda bolca ekilen tohumların daha iyi çimlenmesini verecektir. Yaklaşık 10 gün sonra ilk sürgünler görünür. Bu aşamada bir bitkinin bakımı çok özenli olmalıdır. Sulama yapılması önemlidir, hatta hafif bir aşırı ıslatma (çürümeye karşı) mikropların ölümüne yol açabilir.

Dalış fideler lobelia

Yaklaşık bir ay ilk sürgünler seçim bitkileri tutmak gerekir sonra. Bu amaç için, küçük bir şev çubuğu 1 kare başına hesaplamaya dayalı, ayrı kaplar içine kiriş fideler ayrılmıştır ve transplante edilir. 10 kirişlerin hakkında arazinin metre. 3 sm bitki yüksekliği ulaştıktan sonra filiz tutam üst kısmı büyük bir filizlenme elde etmek. In mid-Mayıs açık zemine fide nakli için şimdiden mümkündür.

İlk Lobelia çiçekleri kaskad yaz başında sonuçlarına ve çiçeklenme Ağustos'a kadar devam eder. Zaman don önce çiçekli lobelia uzatabilir mineral maddelerin yardımı ile, harekete geçmek Tabii ki, eğer yaz sonunda çiçek zayıflamaya başlar, ancak. Bunu yapmak için, çalılar kesilmiş ve gübre toprak ekleyin. Bazı kaç gün ve lobelia yeniden çiçek.

gübre lobelia

Açık zemin bitkileri dikimden sonra iki hafta gerekir böylece Çeşitli gübreler lobelia büyümesi üzerine çok iyi bir etki, sığırkuyruğu veya 1:10 seyreltilmiş organik maddeler ile gübreleme başlar ısırgan. Tam olarak aynı sürümü hemen kestikten sonra, Ağustos ayında kullanılan pansumanın.

Lobelia diğer bitkiler üzerinde birçok avantajı vardır. Bu iddiasız, sessizce bütün yaz soğutma ve çiçek tahammül. herhangi bir çiçek bahçesi veya balkon süsleyin ve diğerleri beyaz çiçekler keyifli şelale memnun edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.