SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Demans ve hastalık formunun Belirtileri

olduğunda ilk belirtileri demans, bir kapatma kararı olarak algılanmaktadır. Bu sorun hiç kimse bağışık değildir. Hastalık denilen ve çirkin bir şey gibi geliyor "demans", ve "Marasmus", genellikle ölümcül olan. Bunamanın belirtileri - Rusya'da hasta sayısı yaklaşık 2 milyon ulaşmıştır, çünkü alarm sesi gerekir Sorunlu olduğuna ve onlara bakan milyonlarca daha fazla kişi .. Bu arada, tedavi birkaç yıl hastalığın bariz belirtilerini ertelemek için izin zamanında başladı.

demans belirtileri

Demans temel yaşam becerilerinin kaybına yol açan adam ve davranışlarının akıl şiddetli bozukluklar eşlik bir hastalıktır. Hastalık genellikle yaşlı kişilerde ortaya çıkar. Bu 65 yaşın üzerindeki insanların yaklaşık% 5'tir. Hastalar böylece önceden öğrenmiş kaybetme, yeni beceriler ve bilgi elde yeteneğini kaybedebilir. Uzmanlar ciddiyetine, hafif, orta ve şiddetli demans ile ayrılır. Hafif demans hastasının Belirtileri sosyal aktiviteyi, dış dünyada ilgi zayıflaması azaltarak bozulma mesleki becerilerini ortaya. Ancak, o, normalde kendi evinden içinde odaklanmış tamamen self-servis becerilerini kalır. ılımlı demans belirtileri daha belirgin: becerilerin kaybı, modern araçları (telefon, televizyon, mutfak eşyaları) kullanmak için. ipuçları yakınları gerek, ama self servis ve öz bakım becerilerini korur. denilen Şiddetli demans demans, hatta temel eylemler (giyinme, yeme, hijyen) içinde, yardım insanlık ailesi bağımlılıktan ile karakterizedir. Senil demans, yukarıda anlatılan belirtiler, bunlardan, mental retardasyon konjenital demans, farklı olarak bir satın bir hastalıktır. Senil demans yaşlılarda organik beyin hücrelerinin çürüme bir sonucudur.

Alzheimer tipi demans: belirtileri

doktora itiraz için yeterli zemin:

 • Hafıza. Şu anda neler olduğu konusunda kötü saklar bilgi araştırın.
 • oryantasyonu. Adam uzay ve zaman içinde gezinmek için kötü başlar.
 • Düşünme. gündelik pratikte basit problemleri, düşünme hızlı tükenme çözmeye çalışırken zorluklar vardır.
 • İletişim. bağımsızlığını kaybetti ve sosyal fonksiyonlarını yükü.
 • Davranış. O, eski hobiler ilgisini kaybetti kademeli olarak ihmal ve dikkatsizlik sonucu, gündelik zorluklar görünen. adam hala yalnız başının çaresine alır ama hatırlatmaları ve diğer önerileri ihtiyacı vardır.

demans nedenleri:

 • beyin hücrelerinin ölümüne neden olan sinir sistemi hastalıkları, (Parkinson hastalığı, Alzheimer, Huntington hastalığı).
 • Vasküler Hastalık beyin (kalp krizi, inme, iskemi).
 • Alkolizm, hipoksemi, hipoglisemi, hipotiroidizm, ve diğer metabolik bozukluklar.
 • CNS.
 • Travmatik beyin hasarı.
 • Tümörler.

demans tedavisi

bu hastalığın tedavisinin boşuna bir algı olduğu gerçeğine rağmen, değil demans her tür geri döndürülemez olduğunu bilmelidir. Bunamanın belirtileri Bazı sonra arkalarındaki nedenleri ortadan çekiliyor. Modern tıp hastalık ciddi sonuçları gelişme hızını engelleyen antidementnyh ilaçların numarası vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.