SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Esansiyel tremor

Esansiyel tremor farklı görüşlere verilir. Doğuştan, iyi huylu, aile, kalıtsal veya idiopatik olabilir. Bu en yaygın ekstrapiramidal bozukluk, postural ve kinetik tremor eşliğinde kabul edilir. Hastalık selim olmasına rağmen, çoğu zaman önemli fonksiyonel ve sosyal dışlanma neden olur.

Esansiyel tremor erkek ve kadınlar arasında eşit olarak yaygındır. Tipik olarak, ilk belirtiler onun gözlenen orta yaş. o yaşta ortaya çıkarsa, ancak, gözlemledi.

iki ana mekanizma ile muhtemelen oluşumu titreme: çevresel ve merkezi salınımlar (titreşimlere) varlığı. Dalgalanmalar merkezi birleştirici serebellar çekirdeklerin, alt oliva ve kırmızı nukleus sitesi sisteminde meydana gelir.

Modülasyon motoru indükleyici (ışıma), periferal duyu uçları ile yapılan periferik titreşimler. Bu bağlantı elemanında çevresel ve merkezi sinir sisteminin bir piramit yolu olduğunu.

Kalıtsal esansiyel tremor simetrik bilateral postural ve kinetik titreme (titreme) ellerini görünür. Nadir durumlarda, asimetrik titreme yoktur.

tremor ilk belirtisi, doğada periyodik zaman yorgunluk ya da ajitasyon ortaya çıkar. Zamanla, titreme ömrü boyunca ilerleyen, sabit hale gelir. Bu çağda titreşim frekansında bir miktar azalma ve bunun genliği artış olabilir. böylece önemli yeme, giyinme, yazılı zorluklar ve yaşayan hastaların sıklığında bir artış ile. Uygulamada görüldüğü, vakaların on beş-yirmi yüzde yetersizliğe neden de esansiyel tremor gibi.

Esansiyel tremor en (kendi distallerinde) elinde telaffuz edilir. Bazı durumlarda, bu ( "hayır-hayır", "evet" türü titreme) kafasında dilinde yumuşak damak, vokal kıvrımlar, görünür. Değişimi yorgunluk, stres, uyarıcı etkisi yanı sıra sıcaklık artışları altında güçlendirilebilir. jitter dikkate değer bir azalma uyku sırasında veya içtikten sonra gerçekleşir.

Hastalık sıklıkla distoni veya parkinson ile ilişkilidir. Bu bağlamda, esansiyel tremor hastalarının sorular vardır. Birçok hasta Parkinson hastalığının aile öyküsü varlığında bir sallamak ile ilişkilidir. Bununla birlikte, pratik gösterdiği gibi, veri görüntüler hastaların yüzde beş ile karakterize edilir.

Esansiyel tremor. Tedavisi.

Tüm tedaviler semptomatik ve tremor şiddetini azaltmaya yönelik bulunmaktadır. İlk aşamalarda, bir kural olarak, ilaçlar tayin edilmemelidir. Bu gibi durumlarda, o Parkinson hastalığı muzdarip olmadığını kendisine açıklayan hastayı rahatlatmak için daha uygundur. durumlarda titreme elleri etkiler ve zor herhangi etkinlik reçete yazanlar işlev yapar nerede. beta blokerler kullanılan bir birinci derecede ilaç olarak. tedavi için de kullanılır antikonvülsan ilaçlar (antikonvulsanlar). Bu beta-adrenablokatorov yetersiz kalma veya zayıf tolerans durumunda kullanılmalıdır. Benzodiazepinler nedeniyle orada duygusal deneyimlere sarsıntıdan bir artış olan hastalar atanır. durumlarda yukarıdaki preparatlardan herhangi bir etki, nörotoksin proteini yapıda bir püskürme olabilir burada. En şiddetli vakalarda beyin cerrahisi tedavi gerektirir.

alkol alırken önemli, ama aynı zamanda, titreme geçici bir azalma gözlendi. Ancak, zaman içinde hasta dozunu arttırmak için gerekli olan ve alkol reddi (alkol almadan önce daha yüksek) titreşim artan yoğunluğuna yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.