SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Farklı şekillerde bağırsak kolit tedavisi

onlar kelime "kolit" Herkes tarafından anlaşılabilir türetilmiştir düşünüyorum Birçok kişi yanılıyorlar "aşağılıkla." Aslında, bu kelimeler ortak noktası yoktur. tıbbi terimin kökeni geri Yunan etimoloji araçlarının ve denilen gastrointestinal sistem organları gider , kolon o mukoza zarının iltihabı vurunca.

Bağırsak kolit tedavisi onun türüne bağlıdır. Ne yazık ki, bu hastalık çok çeşitlidir. Akut formu genellikle oldukça hızlı bir şekilde kaybolur. Ama zor kronik tedavi ve bayat uzun süre sürüklenen için. Hastalık nedeniyle inflamasyon tehlikelidir ve alanı kaplamaktadır İnce bağırsak, hem de mide duvarını etkiler. Ve tıpta uzatma derecesi ülseratif kolit, iskemik, ilaç, enfeksiyöz ve diğer formları ayırt eder.

yalnız hastalığın her türlü karakterize, örneğin, bağırsak duvarlarında ülserlerinin ülseratif kolit tehlikeli oluşumu ve gıda işleme vb sorumlu organlarının iskemik forma kan akımını engelleyen, söylenebilir Yani bağırsak kolitin tedavisinde nasıl soru, öncelikle olmalıdır tanıyı belirlemek için, sonra nitelikli bir muayene ve bir uzmana, hitaben, sorunların bağırsak kolit ivedilikle kaldırılması amacıyla tedavi reçete.

erken tespit edilirse İskemik kolit kolaylıkla tedavi edilebilir. Hastalığın Tedavisi sosudorashiryayuschimi birlikte müshil alarak içerir. profilaksi proktoloji, bu hastalara tatbik prodektina ve trektal urantal ve stugeron ve gammalon olarak. Eş zamanlı tedavi içeren vitamin bir formu olduğu düşünülmektedir demir takviyesi, undevit ve gendevit. Kangrenli iskemik kolit, sadece cerrahi olarak tedavi edilir.

Ülseratif kolit tedavi edilir sulfanilamidnymi ilaçları ve Antidiyaretik. Ayrıca şiddetli vakalarda hormonal ilaçlar yerine yatıştırıcı ve enzim ilaçlar atayın. Genellikle formu peptik tekniği kullanılan ekstrakorporeal kan düzeltme. Karmaşık şekiller, maalesef ameliyat gerektirir.

Çeşitli parazitler tarafından oluşturulan Enfektif kolit vücuda girer. Bu nedenle, tedavi onlarla yaptığı mücadelenin dayanmaktadır. Hastalık dizanteri bakterilerine neden olur Yani, eğer, ana tedavi onlara karşı yönlendirilmiştir edilir. Salmonella neden olduğu kolit, farklı bir ilaç gerektirir. vücutta zararlı parazitleri etkili olumlu darbe gönderir özel cihazlar vasıtasıyla üretilir olarak enfeksiyöz kolit Tsepping, tedavi edilmesi için en etkili yöntem.

Yukarıda daha önce belirtildiği gibi, kolit genellikle diğer hastalıkların tedavisinde ilaç gövdesi için aşırı külfetli sonucu olabilir. Bu yüzden sık sık doktor, bağırsak kolit tamamen ilaç iptal etmek gereklidir tedaviyi belirler. Ama sadece çok üzgün değil bu hastalıkla mücadelenin etkin halk ilaçları vardır çünkü değer. eczane size vücuda hızlı rahatlama getirmek ısrar belli alımı modunda ve özel paket ücretleri otlar bulabilirsiniz.

Bu hastalığa karşı mücadelede büyük önem gıda olan bağırsak kolit. Diyet çay akıntı ile başlar. vücuttaki sıvı miktarı yaşına bağlıdır ve günde 1.5 litre ulaşmalıdır. Doktorlar genellikle kolit beslenme reçete olarak kabul edilir bağırsak diyet №4, diyetisyenler de nazik olmak.

Eğer gastrointestinal sistem çalışmaları ile ilgili bir sorun varsa, bağırsak kolit tedavisinde tek taraflı ve karmaşık olmamalıdır unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.