Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Ivan Bunin, "Çocukluk". Şiir ve Nesir

Rusçada Literatürde, yaratıcılık Ivana Alekseevicha Bunina resmi nedenlerle tamamen özel bir yeri vardır. Yirminci yüzyılın Rus yazarlar arasında çok bir Nobel Ödülü olarak dünya çapında tanındığına edenler sayabilir değildir. Ve gibi böyle laureatstvo şüphe olanlar anlamak mümkündür, henüz dünya kültürüne büyük rakamlar seçkin bir gruba ait olma yadsınamaz bir gerçektir olmasına rağmen. Herhangi sanatçının yaratıcılık içinde yaşadığı çevreye bakmadan anlaşılamaz. Bize daha yakından inceleyelim.

Ivan Bunin. Orël eyaletinde Çocukluk

yazarın hayatın başlangıcı merkez Rusya ile ilişkilidir. çocukluk görüntüleri herhangi yaratıcı bir kişi oluşumu için çok önemlidir. Rus doğa ve mütevazı hayat yavaş yavaş ihmal asil emlak gelen Benzersiz lezzet şiir ve gelecekte Nobel Ödülü sahibi düzyazılarında yansımasını tekrarlanan bulmak. O ünlü şiirinde "Çocukluk" Bunin oldukça belli bir yerde anıları adamış. Bu çiftlik Butyrki Eletski İlçe Orel ili. Bu defalarca ettiklerini sonradan tasvir etmiştir emlak "Ozorki" mahalle bulunduğu was here Bunin eserleri. Çocukluğu kasten lise girmeden kadar ebeveyn evde sızdırıldı. İçinde eğitim, o ilçe kasaba Elec taşımak zorunda kaldı.

Ivan Bunin. "Çocukluk" - şiir. sonraki çalışma

Bunin On yedi yaşında şiir yazmaya başladı. Ve baştan onun karakteristik dil ve tanınabilir görüntüleri ile tam oluşmuş şair olarak kendini ilan etti. Bunin kısa şiirler. Onlar eklemek ne de çıkarabilirsiniz, ne tek bir gereksiz sözcük, hiçbir şey bulamıyorum.

Klasik Rus şiir olmuş ürün, on iki satır var. Onlar herhangi karmaşık sembolik görüntüleri algılamak zordur. Bu bir çam ormanında sıcak güneşli bir günde boyalı duyguların sadece açıklaması bulunmaktadır. Manzara hisler on erkekler yoluyla iletilir. biz resimle karşılaştırmak, bu en saf izlenimcilik olduğunu. o kısa şiirsel skeçler ile sınırlı olmasına rağmen Ama yine de, Rus edebiyatının klasikleri olarak yazar hakkında konuşmak için bir neden olamazdı. Bunin şiirleri kısa olursa, onun nesir bazı daima olamaz demek ki.

Şiir ve Nesir

Rus okuma kamu Bunin yüzyılın Rus taşra gerçekleri hakkında kısa skeçler ustası olarak ilk tanındı. Bunlar çok uzakta bilinen şair Bunin olmak için geldi, dünyanın pastoral algı, gelmektedir. Çocukluk eski terk edilmiş çiftlikte kalan Orel ili.

Şiir ve nesir Ivana Bunina biraz uzakta baskın gelen olduklarını belirtmek gerekir edebi eğilimler. Onlar sofistike simvolisticheskuyu görüntülerini ve modernist eğilimlerin tespit etmek zordur. Geleneksel Rus gerçekçilik çok daha yakın olduğunu. Ama yazar döndürmek aralarında sanatsal ve artistik bohemians, Rusya'ya felaket yaklaşan tek duygusu yaşadı. Çok uzun değil beklemek zorunda kaldı.

Savaş ve Devrim

Yüzyılın Sosyal çalkantılar sert bir seçim Rus toplumun tüm aydınlanmış kısmını belirledik. Genellikle sadece kırmızı ve beyaz arasında bir seçim yapmak zorunda, ancak bu canlı ya da öl arasında. Bu iç savaş sonunda Rus entelektüel seçkinler çoğu vatanlarına dışında olduğu ortaya çıktı gerçeğini açıklar.

Ivan Alekseeviç Bunin son sınıra inanılan Beyaz hareketini kazanmak için umut edenler arasındaydı. Odessa yazar Şubat 1920, son gemilerden birinde bıraktı. O Fransa'ya göç etti. Rusya'ya, Bunin dönmek için her zamankinden daha fazla olması mukadder değildi aslında birçok Rus göçmen gibi, inanmak istemedim. Ama şiirin oniki hatları, "Çocukluk" okuma ülkenin dikkat sonsuza onun için geminin arkasında kayboldu.

göç

Rusya dışında, Bunin oldukça mutlu, ilk bakışta, uzun ve yaşamıştı. O, çok çalıştı çalıştı ve kapsamlı yayınladı. Kitaplar Bunin Rus hem yayınlanmış ve birçok Avrupa dillerine tercüme. İşte o global edebi ün tarafından geçildi. O kadar eserlerinin çoğu o vatan uzak yazmıştır olur. onu geri dönülmez kaybı için özlem olmasalardı pek yaratılmış olacaktı. Basit bir göçmen nostalji daha fazladır.

Ünlü şiir "Çocukluk" aniden yeni bir derinlik ve sembolik bir anlam kazanır. Bu kayıp vatan tamamı için bir yol haline gelir. Bu Ivan Alekseeviç Bunin meşhur oldu bu manevi kaynak ve bu parlak nesir artırarak değil. merkezi Rusya'da geçirdiği Çocukluk, yaratıcı bir enerji kaynağı olmuştur. Bu yazar gurbet kalmak olduğunu, yıllardır yeterliydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.