KanunDevlet ve hukuk

O fikri mülkiyet kayıt defterinde bir bilgisayar programı yapmak mümkün mü?

Rusya Federasyonu olarak, bilgisayar programları ABD'de olduğu gibi, patentsizdir ve telif hakkı nesneleri (st.1259 Medeni Kanunu) olarak korunur.

Bir yandan, bu iyi, çünkü Programda telif hemen kod yazmak üzerine geliştirici oluşur. Rospatent özel bir bilgisayar programı kayıt prosedürünü Held veya yazarlık gerekli değildir onaylamak için başka formalite gerçekleştirin.

yazarlık ek kanıt sorunlarla karşılaşabiliyor olmadan Öte yandan, onun gelişimine kar veya tecavüz den işlerini korumak istiyorum.

İlk durumda, yazar üçüncü bir tarafa münhasır hakların sözleşme transferini yürütmek amacıyla yazarlık kanıt belgelenmelidir. Yazar kendi programında, yani sadece Piyasa böylece, yeni modüller tamamlayacak kopyalama, dağıtma ve: o senin mevcut mevzuata çakışmaması, istersen onunla yapabilirsiniz. Yazar, üçüncü bir tarafa münhasır hak sahibi iletmek isterse Ancak, ilk programın tescil belgesi almak zorundadır. aksi takdirde satıştan pay almak isteyebilir ve mahkemeye sunacağı örnek, eş-yazarlar için anlaşmazlıkları olabilir çünkü.

Mahkemede, bu tür deliller programına haklarını savunmak ve geliştirme dahil edilmemişti olanların iddiaları arınmış olacaktır. Ve hakların ihlali için davalı (st.1301 Medeni Kanunu) tazminat kurtarmak için. Örneğin, başka bir projede kod kullanımının bir durumda.

Üçüncü bir kişi itiraz veya ilk adı altında fikri mülkiyet kayıt defterinde bir program yapın ve ardından sözleşme aktarmak hakkının yeni sahibine özel haklar aktarmak hemen kayıtlı alabilirsiniz.

Bir bilgisayar programı kaydetmek için, o Rospatent eseri başvurusu için münhasır hakkın süresince gereklidir.

Aynı programında dahil bir uygulama hizmet:

  • Sağ sahibi ve o reddetti olmasaydı yazarla tescil için başvuru gibi örnek olarak verilebilir ve onların konum (ikamet yeri);
  • Malzemeler, özet dahil bilgisayar programını, tanımlanması.

ödenen vergi uygulama makbuz uygulanır.

belgeler Medeni Kanunun st.1262 iddiasını 2 öngörülen şartlara uygunluğu kontrol edilecek sonra, program bilgisayar programlarının sicile kayıt edilecek ve tutucu devlet tescil belgesi verilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.