Gıda ve içecekAna yemek

Arpa tanelerini. kadarıyla taneleri diyet ürünlerdir

Herkes bilir ki pirinç lapası karabuğday, yulaf - - pirinç, kara buğday ile pişmiş yulaf. Ve bir kez tahıl neydi , arpa irmik hangi o tahıl yapılır?

eski ürünlerden biri - Onun ebeveyn arpa olduğunu. Bu tahıl ilk söz Neolitik döneme aittir. Rusya'da, bu "mısır" denilen ve X yüzyıldan ekili. Arpa yüksek verimlilik, basitlik ve değerli besin nitelikleri için eşit derecede Avrupa, Afrika ve Asya'da popüler ve sevgidir.

Bu kullanışlı arpa irmik

Buradan da tahıl bira, fırında ekmek yapmak ve lezzetli lapası iki tür pişirebilirsiniz? Arpa - Dünya tarımda önemli bir rol oynayan bir harika bitki. O, zengin kullanışlı ve ucuz. Bu hayvanlar için en iyi gıda hizmet vermektedir. Arpa tohumları B vitamini de bir çok, ve PP ve değerli mineraller magnezyum, fosfor, demir, kalsiyum, potasyum, sodyum,. Bütün bu maddeler içerirler ve arpa ve arpa tanelerini.

Buradan da tahıl yachka nedir? arpa arpa soyma üretim öncesi durumunda, farklı boyut ve şekillerde çok yönlü Arpa taneleri cilasız arpa ezilmesi ile elde edilir. üç oda ayrılmıştır irmik büyüklüğüne bağlı: İlk - büyüğüdür. Tipik olarak, karıştırılmış her üç tip ve aynı paket içinde satılır.

arpa karşılaştırıldığında yachka daha fazla mineral, lif, ve bileşim içinde daha homojen bunlardan elde edilen tahıl içerir.

arpa tanelerin bileşim

Enerji değeri 313 kcal yachki-.

Bu tahıl ailede en düşük oran, bu yüzden kullanım için tavsiye edilir diyet yiyecek.

Bu,% 10 bitkisel protein değeri, daha üstün, buğday, yağ çok az miktarda ve% 65, yavaş yavaş emilir karbonhidrat içerir.

vitaminler grup (özellikle folik asit, içinde birden çok) ve PP belirtildiği edilebilir.

potasyum ve fosfor yeterli kalsiyum, demir, manganez ve kükürt bakımından zengin tahıl bileşim. Ayrıca, silikon, çinko, bor, krom, florür ve diğer bileşenlerden oluşmaktadır.

Beyin düzgün çalışması ve metabolik süreçlerin normalleştirme için Fosfor gereklidir. Bu nedenle, arpa irmik yaşlı ve engelli insanlar için gıda hazırlanmasında kullanılmalıdır.

fırçalanmış ve parlatılmış veya neobodrannogo: kadarıyla taneleri en değerli ürünüdür? yachki tedavi edilmemiş taneler olarak sindirim normalleştirir ve ayrışma ürünleri verir% 6 elyaf kadar içerir. Ama nedeniyle diğerlerinden daha uzun vücut tarafından emilen tahıl taneleri arpa doğal lif önemli içeriğe.

Lapa - annemiz

Atalarımız sevilen ve saygı duyulan arpa lapası. Onlar enerjilendirilmişken, tokluk hissi verir ve vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

kullanışlı özellikler ve nispeten düşük kalorili bir dizi olmasına rağmen, arpa lapası hak ettiği kadar popüler değildir. arpa irmik yapan şeyin aslında, değerli bir ilaç olarak övdüler çünkü boşuna, Avicenna Tibet hekimleri kullanılan ve modern tıbbın arpa lapası ve birçok hastalık decoctions kullanılmasını önermektedir.

Çok yararlı arpa lapası bağırsak hastalıkları, yüksek tansiyon, ürogenital bölgedeki sorunları muzdarip insanlar. Ilıman bir yatıştırıcı etkiye sahiptir, bu şişmanlık, kabızlık ve alerjisi olan yardımcı olur.

Ameliyat sonrası hastalar bu gücü hızlı iyileşme için belirtilir. Bu bir gençleştirici etkiye sahiptir ve gelişmekte olan kanserlerin riskini azaltır. arpa lapası glüten, Çocuklara da kadar içerir, o verilmemiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.