Gıda ve içecekAna yemek

Peynir skamortsa: İtalyan gelenek

Sondaki ürünün adı kelimenin tam anlamıyla "başsız" anlamına güney İtalyan lehçeleri kaynaşmış. Bu isim görsel ve alışılmamış şekli ile ilişkili çevirir nasıl. İtalya'da Skamortsa peyniri geleneksel mozzarella kadar ünlü değildir ve "peynirlere" nin peynir çeşitlerinden ifade eder. sıradışı ürün yapmak için ve hangi yemekleri onun katılımıyla hazırlanabilir nasıl - en makalemizde bugün konuşalım.

İtalyan gelenek

Ne için onun ismi var mı? şey bir asma form sıkın ipteki olgunlaşır olmasıdır. Armut, ya Matruşka anımsatan sonucu Formu başsız vücuda olsun - prividitsya hayal olduğunu. Ama cidden, fermente süt ürününün kafası tipik armut şekle sahip gerçekten yarım kilogram fazla ağırlık ve "görünüm". Bazen devleri hazırlanan bazı bölgelerde büyük bir tatillerde, ardından peynir skamortsa sekiz kilogramlık bir ağırlığa ulaşabilir söylüyor, ama oldukça seyrek gerçekleşir.

Nasıl hazırlanır?

Bu çeşitli geleneksel Puglia bölgesi içinde üretilir. inek sütünden yapılmış Skamortsa peynir, artı Dana peynir mayası. 80 derecelik bir su ya da serum içinde daldırılmıştır: bir ürün "erimiş" hazırlanması. Ve sonra - salamura. peynir bu tür en yakın akraba olacak şekilde arada, mozarella, hemen aynı yapılır. Taze, unsmoked formun Apulian çeşitlerinin bir ayırt edici özelliği - onun armut biçimli. Peynir olgunlaşması asılı, ip çeker çünkü o ürüne gider. Oysa olgunlaşmasını gerektirmeyen ve tuzlu doğrudan satılan gelmez mozzarella, aksine, peynir skamortsa halen kısa ömürlü (birkaç günden genellikle fazla değil) olsa olgunlaşır. Böylece aşırı nem çıkarılması, ve peynir katı bir yapı kazanır. Bu peynir genç sayılır - beyaz. Bu bir sütlü tat ve viskoz bir yapıya sahiptir.

Füme Peynir skamortsa: yedikleri şeyden?

füme sürümü - Ama asıl incelik Scamorzza affumicata olarak kabul edilir. Onun rengi kahverengimsi kızarana değişir sigaranın zamanında doğrudan bağlıdır. Scamorzza affumicata mükemmel sebze, et ve mantar çeşitli yemekler tamamlayacak. sık madde makarna ve pizza - Peynir mükemmel düşük sıcaklıklarda, pişirme, skamortsa ancak erir. İyi görünüyor ve her türlü sıcak sandviç, o kokulu ve keskin döner. O ilk kursları ve salata ekledi.

Peynir skamortsa: tarifleri

Pişirme Izgara peynir. Füme peynir, biraz un, Breading paketinin 200 gram, bir yumurtayı, kızartma için bitkisel yağ almak gereklidir. Daha sonra, kafa peynir yaklaşık 1 cm kalınlığında dilimler halinde çapraz kesilir. çatalla bir kapta yumurta çırpıcı. ayrı kaplarda un ve ekmek kırıntıları dökün. Ardından, peynir her parçası unu, yumurtada devirdi, galeta unu açın. Çok hızlı kızartma yaparken erimeyen emin olmak için, rulo parçaları 15 dakikalığına buzluğa koyun. Bu arada, tereyağı ile kızartma tavası ısıtmak. altın kadar peynir dilimleri Fried. Sunulan sıcak veya salata sebze.

fırında İtalyan peyniri ile patlıcan Pişirme. 150 gram, skamortsy 200 gram, küçük bir kiriş üzerinde küçük bir zeytin yağı, fesleğen, maydanoz, baş yay - üç orta patlıcan, jambon (domuz pastırması) dilim al. Hızlı ve kolay hazırlayın. Patlıcan boyuna ikiye. Biz hamuru çıkarın. Onun küpler halinde kesilmiş ve (10 dakika yeterli olacaktır) soğanlı yağda kızartılmış. Bacon fesleğen ve maydanoz ile küpler halinde kesin. hamurundan kızarmış patlıcan ile karıştırılır. Ve bu kitle farshiruem kabuk patlıcan. Biz ekmek kırıntıları ve rendelenmiş peynir üstünde uyuya. Staphylococcus türleri için işlemin orta sıcaklıklarda fırında pişirilir. İtalyan akşam tadını çıkarın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.