Entelektüel gelişimiDin

Kadın Iver Manastırı, Samara: ibadet, adres, yorumlar

İncil bilgelik o doğruların en az üçünü yok dereceler, duramaz öğretir. Bu doğru güç kutsalların dualarıyla indirdiği takım ve askeri gücün ve Tanrının yardımıyla, içinde olmaması. Rus halkı iyi kutsal manastırlarından yapımı için hiç para ve emek bağışladı nedenle anlaşılmış, ve, Ortodoksluğu bir kalesi değil, aynı zamanda manevi saflık ve ahlak tükenmez bir kaynak ibaret değildir. Bu manastırlardan birinde, Volga Nehri kıyısında inşa edilmiş ve hikayemiz olacak.

Samara kale kasaba

Bugün Samara - Orta Volga büyük şehirlerinden biri. Onun geçmişi daha dört asır daha gider. Samara kentinde - 1586 yılında, Çar Fodora Ioannovicha döneminde, bu Volga kalesi kıyısında kurulmuştur. Zaman telaşlı olduğunu ve step göçebe yolunu kapatan bir bekçi siper gerekli. Ayrıca Kurtarıcı Başkalaşım adlı kutsal mesken, Orada ortaya çıkan ve nunnery. Savaşçılar Rus arazinin fırsatta ayaklandırdı vardı ve manastır kız kardeş kötü adamlar vanquishing hakkında dua etti.

Bu manastırın rahibeler az sayıda kaldırılmış 1764 yılına kadar değildi. çok ihtiyaç duyulan eksikliği manevi merkezinin hayata etkilemez olabilir. Bir sonraki ilk yarısında - XIX yüzyılın bir toplumda ayrılık eğilimini artırmıştır. Buna ek olarak, yaygın olarak adlandırılan Malakan sapkınlık üyeleriydi en aktif kime çeşitli mezheplerini, kullandı.

bir manastır yaratma ihtiyacı

Bu tür olayları sayaç için, gerçek Ortodoks güçlü kalesi yaratmak gerekliydi. Bu amaçla, Samara sakinleri yüz rahibeler hakkında tasarlanmış manastır açılması, inisiyatif Sen Sinod Meclisine döndü. Fikir Samartsev Sinod liderlik desteklenmesi, ancak fon manastırın inşaat yürütmek için planlanan ne hakkında belirli bilgileri gerektirir.

Bu sorun eski yöntemle çözüldü - Manastırın inşası için bağış toplamak için şehrin sakinleri arasında ilan etti. Özellikle saygı ve şehrin dini görüşlü vatandaşlar işletmenin organizasyonel parçası devraldı mütevelli, kurulu yaptık ve en zengin şehir toplumunun birkaç temsilcileri kendilerine ait manastır arazi yapımı için çıkmak için, önemlisi büyük bağış yaptı ve.

Bir kadın topluluğu oluşturma

Manastırın kuruluş tarihi tüm gece gece nöbeti yapılmıştır şapel inşa edildi 1850, olarak kabul edilir. Kazan Katedrali ve Trinity Kilisesi - onların kalkış için daha sonra tapınakların kentinde mevcut iki benzetmelerle yer aldı. Zamanla, etrafında şapel Tanrıya hizmet için hayatını adamak isteyenler yerleşmiş sekiz hücreleri inşa edildi.

İlk Rahibelerden 1852 yılında Rahibe atandı hangi beslenmesi için, küçük bir topluluk oldu. o dindar kız Mariya Yanova oldu abbess. Bu seçim o enerjik ve yetenekli organizatör olduğunu kanıtlamıştır o zamandan beri çok başarılı olmuştur. Çünkü onun emeklerinin topluluk yeniden yerleşim yoğun bir süreç gitti.

Manastırı'nda kadın topluluğunun dönüşümü

Üç yıl sonra inşa ve gelecek manastırın ilk kilise takdis ve yakında onun zemin kat Kudüs Meryem Ana onuruna kutsandı, diğer parishioners kapılarını açılmıştır. Bu, Temmuz 1857 yılında oldu. Ancak, bu kapsamlı inşaat çalışmalarının sadece bir başlangıçtı. Bir yıl sonra, mütevelli heyeti Piskopos yetkilileri ve kendisi Rabbin Sunum adına büyük bir taş kilise inşa edilmiş toplumun prioress ilgilidir.

Elbette, bu dindar davasına adamış bireyler ve toplumun kadar yoğun tempoda adına bu heves kılavuzun Kutsal Meclisi pozitif reaksiyon düzenlemesi hatırlayamadım. Sonuç Iver seçildi manastırda, kadınların toplumun 1860 yılında dönüşüm oldu manastır. Samara dolayısıyla maneviyat ve din eğitiminin bir çok ihtiyaç duyulan onun kalesini aldı.

Yeni manastırın ekonomik yaşamın organizasyonu

Kısaca bu ciddi olaydan önce topluluğun Maria Janov ait prioress nedeniyle liyakat, yeni manastırın Anne Superior saygınlığına yükselmiş olup, adı Maragarita ile manastır yeminler etmiştik ve. Yakında başın tepesini traş ve diğer kız kardeş işledi. Hayatta kalan belgelerden itibaren 1860 yılında Samara Iver manastır yirmi rahibeleri ve acemiler yüz doksan yaşadığı açıktır. Yeni açılan Manastırın için oldukça çok olduğunu. Onun dibinde birçok manastır çok daha az sayıda nüfusu sayılı bilinmektedir.

varlığını Iver Monastery (Samara) ilk günden itibaren, bağımsız bir şekilde varlığını temin edilmiştir. o toplumsal acil manastırların kategorisine ait olduğu ve onun içeriği için herhangi sübvansiyon almadı gerçeği. Tabii ki, gerekli fonların bazı gönüllü vericilerden gelen ödeme şekline böyle ölü uzun vadeli hatıra olarak çeşitli dini öğelerin, Mezmurlar özel evlerde ve daha okuyun. Ama kızkardeşler ana gelir manastırda açık olan birçok atölyelerinde onlar tarafından kazanılan para oldu.

Burada simgeleri boyalı ve onlar için basılmış konfeksiyon, dikiş vestments ve şehrin sakinleri için kilim ve dikiş zarif giysiler dokuma, becerikli altın dikiş onları dekore bilinmektedir. Hatta tamamen erkek el sanatları Ayakkabı ve ciltçilik gibi, dişi ellerin gücü altında idi. Bu onların sıkı çalışma sayesinde, kız ve Iver Manastırı (Samara) yaşamış ve gelişmiştir bağışçıların cömertlik olduğunu.

Abbess Antonina ve onun yazıları

1874 yılından bu yana, bunun yerine Margarita anne hizmet veren emekli sonra yirmi beş yıllık manastırın Başrahibe abbess Antonina oldu. Eskiden, o görevlerini gerçekleştirilen manastır sayman. Selefi gibi, anne Antonina manastırın yaşamın organizasyona paha biçilmez bir katkıda bulunmuştur. 1882 yılında onun çabaları bağlı bir sonucudur Allah'ın ılık Tver Anne adına bir taş kilisenin inşaatına başlarken. o Başladı düzenli seferler vardı Altı yıl sonra kilise kutsandı.

Ama abbess Antonina oldu başlatıcı hangi ana yeniliklerden biri, manastırda geniş iki katlı hastanenin inşaatı oldu. Bu proje Iver Manastırı (Samara) gerekli tüm yollarla listelenen cömert bağış Samara merchant P. Shikhobalova sayesinde gerçekleşmiştir. o yetim kızlar için bir barınak ne zaman kurulduğunu İki yıl sonra, 1889 yılında, aynı zamanda manastırın abbess çalışır sürekli, kasabalı ve köylü ailelerinden yüz kızlar hakkında eğitim almış bir dar okulu açıldı ve.

Devrimin son yıllar

Abbess Antonina 1892 yılında Rab gitti ve o kadar çok zihinsel ve fiziksel güç koymak binaya, Tver Our Lady of Ana Kilisesi'nin gömüldü. o yaptığı gibi Onun yeri itaat sayman Feofania rahibe önce gerçekleştirilen ancak altı yıl sonra bu yazı kaldırıldı ve manastır ismini Serafim aldı rahiplik dul A. V. Milovidovoy, yol verdi, kim aynı şekilde alındı. Sonraki yıllarda, o ustaca manevi ve birleştirerek manastırı yönetilen ekonomik faaliyet. Onun komutası altında Iver Manastırı (Samara) 1917 dramatik olayları bir araya geldi.

Dönemde manastır kendi gelişiminde büyük başarılar unutulmamalıdır. kendi topraklarında dört kilise vardır. Iver Manastırı (Samara) Servis şehrin manastırın kendileri rahibeler ve sakinleri katıldı. Buna ek olarak, Manastır aralarında onun iyi organize hayır kurumları ile ünlü oldu: Bir hastane, bir kilise okulu yetim kız ve düşkünler için bir sığınak. 1917 yılında manastırın mahkumların toplam sayısı dört yüz adamı aştı.

dini zulüm dönemi

Ekim Devrimi'ni izleyen yıllarda, manastır pek çok Rus manastırların kaderi paylaştı. 1919 yılında dini bir kurumun kendi durumunun sıyrıldı. On konut en iyi parçası üzerinde duruldu toplumsal daire yerel çalışanlar için.

Başlangıçta yerel Ortodoks topluluğunun vaazlarını verilen Ayrı kilise binaları, ev ihtiyaçları için Redeveloped ve merkezi manastır kilise edilmiştir - Varsayım Katedrali - ve 65 metrelik çan kulesi havaya uçuruldu. Uzun yıllar boyunca, operasyonlar Iver Manastırı (Samara) kesildi. Manastır kaldırılmış iken o yıllarda hizmetlerin Program, dini topluluk içinde namaz bakanlığının devamını göstermiştir.

Kutsal mekana canlanması

ülke yasadışı zor zamanlarda ondan uzak alınmıştır tüm kilise tüm döndüğümde kutsal manastırın canlanma, doksanlı başladı. 1991 yılında, kadın topluluğunun yeniden düzenlendi kimin bulundurma oda yemekhane kilise içinde. O zamandan bu yana, yoğun başladı restorasyon çalışmaları. Çok kaydet resim ve şehrin eski sakinleri hatırat görünümünü yeniden oluşturarak yeniden inşa edilmesi gerekiyordu.

Eski güzellik artık Volga Iver Manastırı (Samara) üzerinden duruyor. Yorumlar ona hacı ve turistler inşaat işçileri, restoratör ve sadece gönüllü değil boşuna, onun yeniden doğuş katılmak isteyen belirtmek ziyaret etti. 1994 yılında kendi ülkesinde oluşturulan kadın topluluğu, manastırın resmi statüsünü aldı. O günden bugün St John Anne Superior (Kapitantseva) başkanlığında kadar.

bugün

Tamamen ruhsal yaşam Iver Manastırı (Samara) ile dolu. Günlük orada yapılan hizmetlerin Program, tam uyum hizmetleri Rus Ortodoks Kilisesi'nin Şartı tarafından belirlenen yıllık döngüsünü gösteriyor. Duvarlarında dua gelmek hacılar akışı, gün geçtikçe büyüyor. Iver Manastırı (Samara) bulunduğu kağıt bağlı diyagram üzerinde açık bir şekilde gösterir. Mesken adresi: Samara Volzhsky umudu, 1.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.