Sanat ve EğlenceLiteratür

, Öğrenmesi kolay müzikal ve havadar Ayet beyaz,

Afanasiy Fet hayatının görece az sayıda şiirler için yazdım. Ama hayır! Bunlar ahenkli ve müzikal vardır, ama bunların nedeni çoğu hatırlamak kolaydır. Tipik olarak, katılmak kolaydır duygu ve duyumları bu lirik monolog.

fiiller Neredeyse hiçbiri

Evet, bu kelime ile başlayan öğrenmek kolaydır neredeyse Verbless ayet beyaz peynir, şudur: "Bu sabah, bu sevincini" - ve ifade ile biter: "Bu - tüm bahar" Bu koroda yazılmıştır ve muzaffer gelen baharın coşkulu şarkı. Ondan açıklanamaz parlak mavi gökyüzü, beyaz bulutlar geliyor. Bu kuşların çığlıklarıyla, su buzu dil ahşap ve düdük altından kaçmak için gürültü duyulabilir.

Diğer bahar, nisan 1873 yılında, o bahçeler öğrenmesi kolay olan başka bir ayet feta, çiçek, parlak ay ışığı gece esinlenerek göründü - "görünmezlik pusunda" İçinde her şey en hassas duyguları uyandırır gizem dolu. Ve aynı zamanda kısa bir yazılı koro ürünüdür.

1850 yılında bir şiir vardı - tonlu boyama canlı müzik ve gerçekten hiçbir fiil yoktur. , Öğrenmesi kolay olan bu ayet beyaz, başlar: "Fısıltı, çekingen nefes." Ve sonra - Büyüleyici şiir gecesi, sabaha dönüşüyor. Kendine küçük bir hacim açın ve onun içinde bir öğrenmek kolaydır ayet feta, bulur. Bu bir tek kişi kolay görünüyor, çünkü bazı nedenlerden dolayı, diğer engelleyebilir.

İşte AA Fet kısa bir şiir "Mayıs Gecesi" vardır. 12 satır toplam. Bu, parlak derin ve sonsuz güzeldir. Bu, Rus vezninin kullanımı açısından muhtemelen en popüler boyutunu mısra yazılır. Tolstoy kez öğrendik. Ve bu kadar özel olduğunu görünüyor? Şair yüksek gökyüzünde eriyen bulutların sırtın bakarak. Bahar hüküm sürer, ancak, bulutlar gibi, sonsuzluğa uzaklıkta yüzen mutluluk, yaklaşık üzücü.

öğrenmesi kolay olan Feta aşk şiirleri

Genç A. yaşamında Fet dram veya trajediyi aldı. O, zavallı adam, bir aile oluşturmanın olamazdı. Ve tesadüf ya da değil, o öldü, bunu acısını çıkartmak. O, bu sorunu, bir yaşına kadar bütün hayatı cevabını bilmiyordum, merak: onu affetti eğer. Neden birbirlerine, çok korkunç Break Up için yapıldı? Bu kitapta onun yansımasını gördü - "benliği" olarak çevirir Alter ego, Ocak ayında, soğuk bir kış gününde, bu acı şiir, akarsular ve zambak akışını açan söylüyor. O Ivan Bunin hatırlanması kolay olan diğer yaz görüntülere ona ilham - "güneş Intermedia kireçtaşı bir ray" Sessiz kız üstünde, kum grafik sadece onu yalnız bildiği bir şeydir, sıcak bir öğleden sonra değer. Ve kimse soru cevap vermedi. Bu onun sessiz gölge, sürekli şairin hayalinde doğan, onu rahatsız ediyor. Ama cevap o bulmak veya almak asla.

Şiir öğrenmek kolaydır Feta,: 12 çizgileri - ve başka bir şey

"Bazı sesler acele" - yani belki de sonsuza dek uzakta sürüş sevecek bir veda başlar. Ve bu ayrılma eşlik? son yumuşak kelimelerin sesleri uçup - bu ayrılık bir şarkı. Hafif ve sadece hayal kızdırır. "Şömine ile" Başka şiir, akşam sis bizi doya. Alacakaranlık, lirik kahraman önce o çözemeyeceği bir vizyon geçmektedir. O geçmiş mutluluk hatırlatır ve kendisini ikna etmeye çalışıyor şeye ihtiyacın olmadığını ve bunun bir yalan olduğunu biliyor.

Afanasiya Feta, üzerlerinde poring bütün şiirler ruhunun derinlerine akmaya ve uzun süre hatırlanacak kolayca onun dünyasına girin. sonsuza dek değil edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.